Перебої з електропостачанням можуть вплинути на роботу телефонії. У viber/telegram ми завжди онлайн!
Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як передати відеосигнал на великі відстані у системах відеоспостереження?

Думки експертів 18/02/2015

Як передати відеосигнал на великі відстані.

Для початку варто розглянути стандартний комплект відеоспостереження. До нього входять одна або кілька камер, реєстратор та допоміжні аксесуари. Не варто забувати про дроти, якими передається сигнал. Зазвичай у дешевих наборах ними є коаксіальні кабелі. Для роботи з відеоматеріалами такий тип дроту підходить ідеально. Пояснюється це тим, що сигнал при експлуатації не розсіюється через специфічний переріз у вигляді екранованої обмотки. В результаті втрат в якості картинки, що передається, не буває взагалі.

Для невеликих об'єктів такі системи повністю підходять, адже коштують вони порівняно дешево та надають гарну функціональність. Але зі збільшенням масштабів об'єкта виникають серйозні проблеми. Насамперед йдеться про процес передачі сигналу, адже на відстані понад 200 метрів стандартне обладнання перестає бути ефективним. На допомогу приходять специфічні пристрої, такі як передавачі, приймачі, підсилювачі та відеотрансмітери.


Передача даних на велику відстань

Коли відстань перевалює за 120 метрів звичайний коаксіальний кабель вже не підходить, тому на зміну йому приходить кручена пара. За допомогою такого типу дроту можна безперешкодно здійснювати передачу інформації, зокрема відеофайлів. Віта пара підійде і для онлайн трансляції того, що відбувається, а значить, з її допомогою можна створити повноцінну систему безпеки.

Яскравою перевагою такого типу кабелю є низька вартість його прокладки. Як показує практика, встановлення коаксіального дроту на великі відстані дуже дорого обходиться, а з крученою парою проблем такого роду не виникає. Деякі люди переконані, що ідеальним варіантом є налагодження зв'язку за допомогою радіоканалу. Цей метод дійсно хороший, адже він не вимагає взагалі жодних комунікаційних мереж, але люди забувають про те, що максимальна дальність передачі в таких системах не перевищує 100 метрів. І то цифра вказана з урахуванням встановлення антен підвищеної потужності.

Коаксиальный кабель F690Bx0.75 power
Рис.2 Коаксіальний кабель F690Bx0.75 power


Типи приймачів-передавачів сигналу

Як ми вже зрозуміли, працездатність системи відеоспостереження на великій відстані безпосередньо залежить від приймачів сигналу. Основна їхня класифікація зводиться до активності чи пасивності функціонування. Потужність, дальність передачі та інші характеристики відходять другого план.

Пасивні приймачі-передавачі вважаються простим і дешевим обладнанням. Вони встановлюються в ланцюзі як різ між камерою та монітором, на який виводиться картинка. Якщо довжина кабелю перевищує 200-250 метрів, ефективність використання пасивних пристроїв починає різко падати. Пояснюється це зниженням амплітуди сигналу в міру його проходження дротом. Відповідно виникає потреба в підсилювачах, які і називаються активними. До речі, техніка подібного типу суворо поділяється на приймальну та передавальну.

Активні пристрої уможливлюють передачу відеоматеріалів на відстань 2000 метрів і більше. Також бувають системи, у яких приймає сигнал пасивне обладнання, а передає активне. Дальність їх функціонування не перевищує 1000 метрів, але для більшості завдання цього вистачає. Сенс такого тандему зводиться до здешевлення техніки та прокладання проводів.

Активна апаратура має низку переваг у порівнянні з пасивною. Серед них варто виділити відмінну стійкість до перешкод, можливість використання оптоволоконного кабелю, високоякісних аналогових відеокамер, захист від стрибків напруги, швидке налаштування, можливість з часом перейти на прогресивну IP-систему.

Кабель витая пара UTP 5e
Рис.3 Кабель вита пара UTP 5e


Характеристики передавачів

Передавачі мають низку характеристик, що визначають можливості їх застосування. Насамперед це кількість каналів, що підтримуються. Стандартні пристрої пропускають лише один відео та один аудіо сигнал. У той же час є моделі, що підтримують до чотирьох і більше каналів. Якщо по периметру об'єкта розташовано багато камер, то подібне обладнання стає справді корисним.

Багатьом визначальним чинником вибору техніки буде дальність передачі. Більшість сучасних пристроїв можуть забезпечити нормальне функціонування системи на відстані до 2500 метрів, але за умови відсутності перешкод. До речі, завжди варто звертати увагу на залежність якості сигналу від дальності передачі. Деякі виробники амбітно вказують захмарні цифри в документації до апарату, забуваючи сказати, що розібрати будь-що на екрані монітора при цьому буде неможливо.

Інші характеристики вже не такі важливі, хоча, звичайно, можливість підключення до квадратора або DVR зайвою не буде. Також корисне регулювання рівня передачі. Якщо обладнання використовуватиметься на вулиці, з особливою увагою потрібно вивчити допустимі температури та вологість, за яких передавач нормально працюватиме. Не зайвою буде можливість налаштування яскравості та різкості. Габаритні розміри особливої ролі не грають.


Висновки

Передача відеосигналу великі відстані цілком реальна. Для цього потрібно змінити коаксіальний кабель на кручену пару, а також впровадити в систему приймач-передавачі. Ці невеликі та порівняно недорогі пристрої дозволять транслювати сигнал на відстань до 2500 метрів. Самому здійснити прокладання таких ланцюгів може бути важко, тому краще звернутися по допомогу до фахівців. Після цього контроль периметра навіть особливо великих об'єктів не буде проблемою.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram