Як підключити відеореєстратор до Інтернету
Як підключити відеореєстратор до Інтернету
Тим, хто розраховує отримати чітку покрокову інструкцію про те, як підключити відеореєстратор до Інтернету, тішитися не варто. Для того, щоб висвітлити основні сторони проблеми хоча б у першому наближенні, потрібно, для початку, знати:
- Тип наявного у розпорядженні користувача відеореєстратора.
- Комплектація обладнання, його конкретна модель.
- Особливості встановленого програмного забезпечення (програмного забезпечення).
Навіть у тому випадку, коли відповіді на ці питання відомі, існує безліч варіантів послідовності дій, які потрібно виконати для того, щоб не виникло проблем у роботі системи безпеки. Але спробуємо розібратися.
Типи відеореєстраторів
На сьогоднішній день у складі систем відеоспостереження використовуються модифікації чотирьох основних категорій:
- DVR (аналогові).
- AHD .
- NVR.
- Гібридні.
Вони відрізняються способами обробки відеосигналу та рядом конструктивних особливостей.
DVR-відеореєстратори
Пристрої, що використовуються для обробки зображення, одержуваного аналоговими камерами, та конвертації його в цифровий формат з низькою, в межах 380 ТВЛ (Телевізійних Вертикальних Ліній) ступенем роздільної здатності, що відповідає 640x480 Мп. Для запису використовують формати CIF, D1, 960H або VGA. Для підключення використовується коаксіальний кабель, що під'єднується через роз'єм BNC.
Такі моделі не дозволяють отримати картинку хорошої якості і поступово виходять з ужитку, що витісняються досконалішим обладнанням, але періодично ще зустрічаються.
AHD-відеореєстратори
Як і категорія DVR, призначені для роботи з аналоговими відеокамерами, конвертують сигнал в цифру і обладнані BNC-роз'ємами. Щоправда, технічні рішення, що використовуються в їх конструкції, дозволяють отримувати зображення з роздільною здатністю в 700–1000 ТВЛ, що відповідає вимогам стандарту Full HD.
Технологія вдосконалюється, а низька вартість обладнання у поєднанні з гарною якістю картинки сприяє зростанню її популярності.
NVR-відеореєстратори
Використовувані для обробки цифрового сигналу, що надходить з IP-камер, такі пристрої набувають все більшого поширення. Вони можуть відрізнятися за безліччю параметрів, починаючи з дозволу картинки і закінчуючи типом приєднувальних інтерфейсів. Таке обладнання може використовувати для роботи стандартні
операційні системи або програмне забезпечення, написане розробниками компанії-виробника.
Гібридні відеореєстратори
Модифікації, призначені для обробки відеосигналів, що надходять від відеокамер різних типів, конструктивно складніші за спеціалізовані моделі, а значить і дорожчі.
Їх використовують, наприклад, при модернізації існуючих систем відеоспостереження, у складі яких є як аналогові, так і цифрові відеокамери.
Моделі та варіанти комплектації
Виробники постійно вдосконалюють і модернізують продукцію, що випускається. У каталозі навіть однієї компанії можна виявити реєстратори, що суттєво відрізняються конструкцією, зовнішнім виглядом та технічними характеристиками. У цьому можна переконатися на прикладі моделей Hikvision DS-7108NI-Q1 та Hikvision DS-7716NI-K4/16P .
Одне обладнання має вбудовані пристрої, призначені для виходу в інтернет, інші доводиться комплектувати роутерами або модемами, що купуються окремо. Відповідно, змінюється і послідовність дій, які виконуються при підключенні відеореєстратора до мережі.
Програмне забезпечення
Найпростіше впоратися з відеореєстраторами, на яких встановлена операційна система EMBEDDED LINUX. Ця версія поширеної операційної системи адаптована для використання з промисловим обладнанням та спеціалізованими пристроями.
Налагодженість та рівень технічної підтримки LINUX гарантують, що користувачі не мають проблем із драйверами та виходом у мережу.
ПЗ виробників електроніки іноді виявляється не настільки досконалим. При його освоєнні та налагодженні з питань підключення відеореєстратора до Інтернету слід звертатися до виробника техніки.
Але це може не дати бажаного результату, якщо виникнуть проблеми з провайдером.
Способи підключення
Корінь проблеми – відсутність у виробників відеореєстраторів єдиних стандартів.
Виходячи з цього, має сенс скористатися тим, що виробники комп'ютерного обладнання, сяк-так, навчилися домовлятися між собою. Більшість фахівців сходяться на думці, що найпростіше підключити відеореєстратор через роутер.
Це можна зробити, підключивши провід або через бездротовий Wi-Fi.
Далі доводиться просто дотримуватися вказівок інструкції, що додається до роутера , та рекомендацій провайдера.
Серйозних проблем у своїй, зазвичай, немає.
А ось при використанні вбудованого в реєстратор обладнання можна зіткнутися зі складнощами. Теоретично все просто:
- Уважно вивчаєте договір з провайдером і знаходьте інформацію про тип підключення, що надається (Динамічний IP, PPPoE, L2TP або інший).
- Заходьте в меню керування та знайдіть розділ «Налаштування».
- Вибираєте в налаштуваннях зазначений у договорі тип підключення.
Але на практиці можна зіткнутися з проблемами, серед ймовірних причин виникнення яких:
- Обмеження, що накладаються програмним забезпеченням.
- Погано написана інструкція або її неякісний переклад.
- Виникнення проблем сумісності з обладнанням чи умовами надання зв'язку провайдером.
Наскільки успішним виявиться спілкування зі співробітниками служби технічної підтримки, не можна передбачити заздалегідь. Тому при покупці відеореєстратора слід звертати особливу увагу на мережеві протоколи, що використовуються пристроєм. Вони повинні бути сумісні з протоколами мережі постачальника послуг, які забезпечують можливість виходу в інтернет.
Висновок
Розчаровані відсутністю чітких та зрозумілих вказівок, які пояснюють, як підключити відеореєстратор до інтернету? На жаль, але така реальність. Немає сенсу вводити читачів в оману, даючи їм непотрібні поради. Можливо, виробники обладнання колись вирішать це питання. Але поки кожен окремий випадок потребує особливого підходу.
Наші консультанти нададуть вам детальну інформацію про кожного відеореєстратора у нашому каталозі, у тому числі про типи та способи його підключення до світової мережі.