Як працюють датчики диму
Як працюють датчики диму
Наше сучасне життя пов'язане з використанням достатньо великої кількості електронного обладнання, що тягне за собою можливість виникнення таких форс-мажорів, як, наприклад, пожежа на підприємстві, в офісі або в житловому приміщенні. Як краще забезпечити безпеку, збереження майна та запобігти можливому форс-мажору?
На сьогоднішній день стає модно обладнати своє майно пожежною сигналізацією. Пожежна сигналізація виконує основне завдання - виявлення ознак загоряння, оперативна передача сигналу власнику та/або на пункт диспетчерського управління, щоб негайно було вжито заходів щодо запобігання пожежі.
Частиною пожежної сигналізацією є сповіщувачі, що реагують на зміну навколишнього повітря, та у разі тривоги, що передають сигнал.
Існує кілька пожежних датчиків:
- датчик диму
- датчик тепловий
- теплодимовий датчик
Димовий датчик
Автономний пожежний датчик диму – пристрій, встановлений на об'єкті, функціонал якого налаштований на виявлення та сповіщення про початок розповсюдження диму, що дозволяє вчасно запобігти займанню, оскільки пожежа починається з задимлення з поширенням полум'я та підвищенням температур.
При загорянні в приміщенні концентрація диму піднімається вгору, для чого датчик завжди розміщується на стелі і принцип роботи досить простий. Конструктивно складається з корпусу, плати та оптичної системи, до якої входить світлодіод та фотоелемент. Світлодіод випромінює спрямований в одному положенні у бік від фотоелемента промінь, таким чином у разі появи диму в приміщенні, в корпусі датчика починають відображатися світлові промені в різні сторони, при попаданні на фотоелемент він спрацьовує, це контролює електронна схема і передає сигнал каналами зв'язку на централь. При установці датчика диму слід знати, що бувають випадки, коли в корпус датчика може проникнути пара або газ, що відхиляє світловий потік, що може викликати помилковий тривожний сигнал, чому не варто встановлювати датчик в місцях типу кухні або ванної кімнати, або ж в місцях де збираються курці.
Типи датчиків
Пожежні датчики постійно на стадії вдосконалення і на сьогодні виділяють кілька типів датчиків:
- точковий оптико-пожежний
Популярний вид датчиків, що реагує на зміну показників у тій точці, де монтаж, зона дії датчика визначаться технічними параметрами і характеристиками, а також висотою монтажу. Придатні для встановлення у житлових будинках. Є цей тип датчиків і недоліки: загоряння, у якому немає виділення диму не розпізнає.
- іонізаційний автономний
Реагує зміна іонізаційного струму всередині приладу. Такий тип датчика не може бути доречним для використання в приміщеннях, де є люди.
- аспіраційний адресний тип датчиків
Найбільш складний прилад, що найчастіше використовується на великих об'єктах з підвищеною важливістю.
Система пожежної безпеки не така складна, як здається на перший погляд, але дуже ефективна, тим більше якщо врахувати всі ризики і втрати при можливому форс-мажорі, але варто знати, що ще на момент вибору пожежної сигналізації варто ознайомитися з нормами пожежної безпеки, оцінити параметри, розмір і характеристики приміщення в якому буде проходити монтаж системи, визначити необхідні види датчиків, адже розуміння всіх цих нюансів полегшить вибір пристроїв, а якщо у Вас все ж таки виникнуть питання, фахівці інтернет магазину Фортер обов'язково допоможуть підібрати Вам оптимальний варіант обладнання.