Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як працюють датчики диму

Новини та статті 16/05/2019

Як працюють датчики диму

Наше сучасне життя пов'язане з використанням достатньо великої кількості електронного обладнання, що тягне за собою можливість виникнення таких форс-мажорів, як, наприклад, пожежа на підприємстві, в офісі або в житловому приміщенні. Як краще забезпечити безпеку, збереження майна та запобігти можливому форс-мажору?

На сьогоднішній день стає модно обладнати своє майно пожежною сигналізацією. Пожежна сигналізація виконує основне завдання - виявлення ознак загоряння, оперативна передача сигналу власнику та/або на пункт диспетчерського управління, щоб негайно було вжито заходів щодо запобігання пожежі.

Частиною пожежної сигналізацією є сповіщувачі, що реагують на зміну навколишнього повітря, та у разі тривоги, що передають сигнал.

Існує кілька пожежних датчиків:

  • датчик диму
  • датчик тепловий
  • теплодимовий датчик

Димовий датчик

Автономний пожежний датчик диму – пристрій, встановлений на об'єкті, функціонал якого налаштований на виявлення та сповіщення про початок розповсюдження диму, що дозволяє вчасно запобігти займанню, оскільки пожежа починається з задимлення з поширенням полум'я та підвищенням температур.

При загорянні в приміщенні концентрація диму піднімається вгору, для чого датчик завжди розміщується на стелі і принцип роботи досить простий. Конструктивно складається з корпусу, плати та оптичної системи, до якої входить світлодіод та фотоелемент. Світлодіод випромінює спрямований в одному положенні у бік від фотоелемента промінь, таким чином у разі появи диму в приміщенні, в корпусі датчика починають відображатися світлові промені в різні сторони, при попаданні на фотоелемент він спрацьовує, це контролює електронна схема і передає сигнал каналами зв'язку на централь. При установці датчика диму слід знати, що бувають випадки, коли в корпус датчика може проникнути пара або газ, що відхиляє світловий потік, що може викликати помилковий тривожний сигнал, чому не варто встановлювати датчик в місцях типу кухні або ванної кімнати, або ж в місцях де збираються курці.

Типи датчиків

Пожежні датчики постійно на стадії вдосконалення і на сьогодні виділяють кілька типів датчиків:

  • точковий оптико-пожежний

Популярний вид датчиків, що реагує на зміну показників у тій точці, де монтаж, зона дії датчика визначаться технічними параметрами і характеристиками, а також висотою монтажу. Придатні для встановлення у житлових будинках. Є цей тип датчиків і недоліки: загоряння, у якому немає виділення диму не розпізнає.

  • іонізаційний автономний

Реагує зміна іонізаційного струму всередині приладу. Такий тип датчика не може бути доречним для використання в приміщеннях, де є люди.

  • аспіраційний адресний тип датчиків

Найбільш складний прилад, що найчастіше використовується на великих об'єктах з підвищеною важливістю.

датчики дыма

Система пожежної безпеки не така складна, як здається на перший погляд, але дуже ефективна, тим більше якщо врахувати всі ризики і втрати при можливому форс-мажорі, але варто знати, що ще на момент вибору пожежної сигналізації варто ознайомитися з нормами пожежної безпеки, оцінити параметри, розмір і характеристики приміщення в якому буде проходити монтаж системи, визначити необхідні види датчиків, адже розуміння всіх цих нюансів полегшить вибір пристроїв, а якщо у Вас все ж таки виникнуть питання, фахівці інтернет магазину Фортер обов'язково допоможуть підібрати Вам оптимальний варіант обладнання.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram