Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як правильно вибрати комутатор для офісу?

Новини та статті 05/05/2016

Офіс – місце зосередження бізнес-ідей, бухгалтерської звітності, працівників високої професійної підготовки, місце виробництва цільових бізнес-процесів. Загалом це живий організм, який постійно потребує інформації, яку здатний надати Інтернет. Ну а яка мережа може бути без серверів, комутаційного обладнання та клієнтських пристроїв? Комутатори – основні пристрої розподілу потоків інформації з реалізованою у багатьох моделях функцією захисту (DMZ-зони тощо). Розглянемо, як правильно вибрати та купити комутатор для офісу та, звичайно ж – критерії цього вибору.

Насамперед, зауважимо, що офісне комутаційне обладнання кардинально відрізняється від домашнього. Погодьтеся, що принаймні масштаби локальної комп'ютерної мережі для офісу та будинку суттєво відрізняються. Тому вибір для роботи – суворіший.

Лише кілька років тому біля ходу були пристрої, ім'я яким – хаб. Їхня характеристика – велика кількість колізій у мережі через відсутність правильної адресації інформаційних пакетів протоколів передачі даних. Нині в ході інтелектуальні світи – обладнання з власною операційною системою, яке на кілька порядків підвищило якість та швидкість передачі даних як у локальній мережі, так і під час обміну інформацією зі світовими ресурсами. Їх ми і називатимемо комутаторами.

Отже, комутатор - активне мережеве обладнання, яке є "серцем" локальної мережі офісу. Його підбір може бути складним, але цікавим процесом. Полегшують його чітко прописані у техпаспорті пристрої параметри, перелік функцій.

Перша рекомендація щодо підбору світчу в офіс – дотримання принципу розумної достатності. Як це працює – на прикладі? Просто – немає необхідності вибирати 24-портову модель для офісу, в якому максимум, скільки може бути споживачів – 10. По-перше, будуть завищені фінансові витрати та характеристика «на виріст» не буде використана зі 100% ймовірністю. По-друге – складніше визначити наявність системної проблеми з електроживленням пристрою, що розглядається, при поступовому «вигорянні» портів – нехитрий адмінський прийом «перемикай порти» виключає геть-чисто годину і місце «для подумати». Доки прилад зовсім не вийде з ладу.

Інша рекомендація – здійснювати вибір у точній відповідності до функціональних та апаратних характеристик світчу. Їх перелік:

Кількість портів. Популярні моделі на 8, 16, 24, 48 портів тощо. За фактом – це кількість клієнтів, що підключаються.

Порты коммутатора

Кількість підключаних інтерфейсів. Параметр впливає кількість вхідних ліній від провайдера, що характеризуються високою швидкістю передачі – понад 1 Гб/сек тощо. Декілька інтерфейсів дозволяють в інтелектуальній моделі реалізувати схему резервування каналів передачі даних, працювати від кількох ISP.

Швидкість передачі у портах. Стандарт автовизначення швидкості IEEE 802.3 Nway – 10, 100, 1000 Мб/сек.

Кількість вхідних аплінків (up-link) – портів без функції визначення типу обтискання кабелю, за допомогою яких можна виконати каскадування кількох комутаторів (при нестачі портів в одному).

Визначення схеми обтискання кабелю – MDI чи MDI-X. Часто комутаційне обладнання підбирається до офісу з уже прокладеною сіткою та обтиснутими кінцями. Тип «обтискання» може зробити мережу непрацездатною саме через нездатність світчу визначити його тип.

Коммутатор RVi

Розмір таблиці MAC-адреса. Цей параметр відповідає за можливе кількість підключених клієнтів.

Далі у ряді параметрів - програмному інтерфейсі, що задаються в керуючій комутаторі. З кожним із них необхідно ретельно ознайомитися.

Існує чітка класифікація свитчів - 4 рівні, що працюють на:

  • фізично мережевої моделі (OSI). Їхнє виробництво фактично припинене.
  • на канальній моделі мережі. В основному – некеровані та невелика кількість моделей керованих свитчів.
  • на мережевому рівні OSI. До них належать маршрутизатори та деякі моделі керованих свитчів.
  • на транспортному рівні мережевої моделі OSI

Для вибору пристрою певного рівня доведеться визначитися попередньо з топологією локальної мережі, кількістю користувачів, швидкістю передачі даних у мережі та підмережах.

Далі необхідно вибрати спосіб управління інтелектуальним комутатором (а ми розглядаємо саме його придбання, чи не так?). Існують моделі з можливістю доступу через (наведемо найбільш популярні):

SSH. Це програмний порт, який добре зарекомендував себе з точки зору безпеки та великої кількості клієнтських програм доступу по ньому;

Web-інтерфейс (через браузер). Цей спосіб характеризується обмеженим набором опцій налаштування, на відміну від способу за допомогою командної рядки;

telnet. Придатний лише для здійснення початкових налаштувань програмний порт. Характеризується високим ступенем опасности злому.

Спеціалісти інтернет-магазину Фортер пропонують Вам різне мережеве обладнання, в тому числі комутатори від таких виробників як: ViDi Link, Ubiquiti Networks та Tp-Link. Моделі пристроїв можуть бути типу, що настроюється і некерованого, які виконані для настільної установки або ж з можливістю монтувати в стійку.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram