Як самому відремонтувати подовжувач?
Новини та статті
23/09/2015
Такий незамінний предмет як подовжувач можна знайти скрізь: в будь-якому офісі, будинку або квартирі. Обійтися без нього неможливо. Звичайно ж, і в нашому офісі подібних пристроїв така безліч, що мені важко їх все перерахувати. І, природно, від поломок не застраховано жодне обладнання та перенесення не є винятком. Вони у нас виходять з ладу, але в цьому немає жодної проблеми, адже їх без докладання особливих зусиль можна відремонтувати. Я знаю, як це зробити правильно і поділюся деякими порадами, а також секретами з вами. І відразу хочу вас запевнити в тому, що ремонт може зробити абсолютно кожен, для цього не потрібні будь-які спеціальні навички або диплом електрика.
Можливі причини несправності
Отже, маємо, начебто, нерозв'язну проблему: не працює електричний подовжувач. Насамперед потрібно встановити причину несправності. Можливих місць пошкодження може бути три:
- кабель;
- веделка;
- колодка із розетками.
Найчастіша причина поломки - перелом жила у шнурі.
Спосіб виявлення ділянки обриву кабелю
Спосіб виявлення ділянки можливого обриву є використання пристрою, який покаже, що він включений або вимкнений. Як перевірочне обладнання може виступити радіоприймач, будь-яка настільна лампа та багато іншого.
Підключаємо обраний пристрій у перенесення і потім, починаючи від вилки, через кожні 5 см починаємо згинати в різні боки провід. Коли провід буде зігнутий у певному місці, прилад увімкнеться. Отже, саме тут виявлено зону обриву.
Як відремонтувати подовжувач самостійно?
Ремонт дуже простий. Вимикаємо подовжувач із розетки. Візьміть ножа або ножиці і виріжте в зоні обриву частину дроту. Краще для надійності зробити відступ. Тепер необхідно з'єднати дроти. Їх можна зімкнути паяльником або просто туго скрутити. Ізоляційна стрічка допоможе заізолювати кожну жилу, після чого потрібно скрутити їх разом.
Коли місце урвища знаходиться у вилці подовжувача, потрібно розкрутити її, видалити близько 10 см дроту і пригвинтити вилку назад. Нерозбірну вилку просто обрізаємо, купуємо нову та прикручуємо її замість старої.
Якщо після всіх перевірок виявилося, що сам шнур цілий, необхідно виконати перевірку колодки. Для початку слід розібрати її, і подивитися, чи є контакт між проводом і мідними пластинами. Якщо сам кабель надійно прикручений, це означає, що відсутній контакт між пластинами і вилкою. При виявленні подібної проблеми потрібно виконати зачистку контактів. Скористайтеся надфілем та зніміть наліт із металу. Після чищення зверніть увагу на колір нальоту. Якщо він зелений, це свідчить про те, що до приєднувального шнура проникла волога. Сірий або чорний наліт означає, що між пластинами та вилкою приладу виявлено слабкий контакт. Щоб він був високим, необхідно до мідного блиску здійснити зачистку та підігнути мідні пластини одну до іншої. Правильно, коли вилка щільно входить у колодку.
Якщо в мідних пластинках на ділянках контакту з вилкою присутні наскрізні отвори, бажано замінити таку колодку.
Такими є всі тонкощі ремонту. Як бачите, – нічого складного. Тепер ви зможете відремонтувати подовжувач самостійно, спираючись на власні сили, і не купувати щоразу новий.