Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як система відеоспостереження впливає на психологію поведінки людини?

Новини та статті 02/02/2015

Як системи відеоспостереження впливає на психологію поведінки людини

У суспільному розумінні відеоспостереження – це один із засобів протистояння незаконним діям або стримування їхньої активності. Грубо кажучи, перед камерами ставиться завдання «залякати» зловмисника, змусити його перейти на турботу про власну безпеку, щоб і не потрапити в коло зору об'єктива камери відеоспостереження. Зворотна реакція кримінального світу на встановлені системи не завжди очікувана: найчастіше їх цікавить графік, місце, спосіб перегляду зображень з камер. Свідченням цього є і масові відеоролики з камер відеоспостереження, викладені в мережі Інтернет, акти крадіжки та вандалізму на яких тільки підтверджують, що функція, що відлякує, для систем відеоспостереження – аж ніяк не сильна його сторона.

Мал.2 Комплект відеоспостереження Covi Security NVK-3001 IP KIT

Під час формування стратегії інтеграції систем відеоспостереження, визначення ймовірної частоти критичних ситуацій, визначення та програмування нормативного часу реагування на події в дію запроваджуються психологічні фактори протидії кримінальній активності. Проаналізувавши динаміку зміни кримінальної тактики, ефективність протидії плануванню та організації злочинів, можна визначити, яка частина стратегії спрацювала найкраще. Довгостроковість та стійкість психологічного впливу відеоспостереження безпосередньо залежить від кількості залишеного зловмисникам простору для маневру та кількості їх вимушених дій щодо перевірки системи, що фіксуються на записах з камер. Тому встановлення відеосистем для виявлення порушників звичного режиму досить ефективне: модифікація поведінки співробітників підприємства та відвідувачів у присутності відеокамер відбувається у позитивний бік. Але весь цей ефект легко зводиться до нуля за порушення керівництвом підприємства правил під час роботи системи відеоконтролю.

Мал.3 Комплект відеоспостереження Covi Security FVK-3008 KIT

Ще одна мета впровадження системи відеоспостереження – прагнення до створення відчуття захищеності та комфорту у відвідувачів та клієнтів закладів, найчастіше на підприємствах роздрібної торгівлі, туристичному та готельному бізнесі. Наявність камер створює ілюзію постійної охорони, яка супроводжує гостей під час відпочинку чи шопінгу.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram