Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як створити бездротову систему відеоспостереження?

Думки експертів 19/02/2015

Рис.1 Як створити бездротову систему відеоспостереження

Простим та геніальним рішенням стало використання бездротових технологій для систем відеоспостереження. Майже вся апаратура, яка потрібна людині для нормальної та комфортної життєдіяльності, рано чи пізно звільняється від проводів. Так було зі стаціонарними телефонами, потім з мобільними, далі з ноутбуками та Wi-Fi-маршрутизаторами. Дійшла черга до охоронних систем. Винахід мережевої апаратури ознаменував нову епоху у відеоспостереженні.

Устаткування такого типу дозволяє вирішити одну дуже серйозну проблему - необхідність прокладання великої кількості кабелів. Справа в тому, що далеко не в кожному приміщенні чи об'єкті є можливість підвести до камер дроту. Причина тому часто банальна – не хочеться псувати інтер'єр кабелями, що тягнуться вздовж стін та стель. Крім того, це видає присутність відеоспостереження, що завжди бажано. Як результат, єдиним рішенням стає підключення пристроїв до локальної мережі або інтернету за допомогою Wi-Fi технології. Проблемою може здатися необхідність підведення джерела живлення до камер, але насправді труднощів із цим не виникає.

Мережева апаратура має один маленький мінус. Це ціна, адже стандартні пристрої та камери коштують набагато дешевше. Втім, люди все частіше віддають перевагу мобільності бездротових систем та легкості їх встановлення. Не варто забувати і про ті випадки, коли монтаж класичного обладнання неможливий взагалі або не виправданий із фінансової точки зору.

Беспроводной комплект видеонаблюдения Covi Security NVK-3003 Wi-Fi KIT
Мал.2 Бездротовий комплект відеоспостереження Covi Security NVK-3003 Wi-Fi KIT


Завдання, що ставляться перед бездротовою технікою

До бездротового відеоспостереження висуваються ті ж вимоги, що й до стандартних систем. Вони повинні забезпечувати контроль периметра об'єкта, сприяти запобіганню крадіжкам, захисту від вандалізму, збирати докази у тих випадках, коли трапилося щось непередбачене, та записувати все, що відбувається у полі зору камер. Все це цілком знайоме, але є невелика поправка. Бездротове обладнання виконує поставлені перед ним завдання з більшою часткою гнучкості та мобільності. Тобто апаратуру можна встановити та налаштувати в найкоротші терміни, а за необхідності змінити налаштування або змінити розташування камер та інших пристроїв у ланцюзі. Жоден елемент системи не прив'язаний проводами до іншого, отже, його можна просто перемістити на нове місце без втрати працездатності.
Монтаж відеоспостереження вимагає від виконавця деякої майстерності, тому без досвіду краще за цю операцію не братися. Звичайно, бездротову техніку легше встановлювати, адже не потрібно розбиратися в безлічі кабелів, але і така апаратура має ряд особливостей, які необхідно враховувати при створенні системи. Ідеальним варіантом буде як мінімум консультація зі спеціалістами, а краще повне звернення до них. Фахівці зроблять все за вищим розрядом.

Принцип роботи бездротових систем відеоспостереження

У більшості випадків для організації роботи бездротового відеоспостереження використовується один із трьох варіантів:

  • Комплекс Wi-Fi реєстраторів та аналогічних IP-камер;
  • Wi-Fi IP-камери в парі зі стандартними реєстраторами, підключеними до каналу за допомогою точки доступу;
  • Традиційні IP-камери та реєстратори, що сполучаються між собою за допомогою Wi-Fi технології.

З погляду надійності та ефективності кожна схема має свої переваги та недоліки, але в цілому вони дуже схожі між собою. Насправді вибір варіанту безпосередньо залежить від вже наявного обладнання та умов, в яких воно буде експлуатуватися. До речі, для посилення сигналу можна використовувати виносні антени, які значно підвищать якість роботи системи.


Складові бездротового відеоспостереження

Бездротове відеоспостереження складається з кількох компонентів. До них належать цифрові IP-камери, маршрутизатори, реєстратори. Якщо планується створення системи відеоспостереження великого об'єкта, можна додати сервери та станції моніторингу. Зазвичай у ланцюзі найбільше камер, а станція лише одна, але може бути й по-іншому. Як сервер підійде звичайний комп'ютер, що володіє достатньою потужністю, щоб обробляти сигнали, що надходять на нього в реальному часі з усіх пристроїв у системі.

Кожна людина, яка має доступ до системи відеоспостереження, має встановити собі програмне забезпечення. Без нього перегляд зображення з камер та виконання простих операцій з обладнанням будуть неможливими. Найчастіше програми гранично прості та можуть бути встановлені навіть на смартфони та планшети. З їх допомогою вдасться також переглянути записані матеріали або змінити налаштування апаратури.


Технічні особливості

Кожен пристрій у бездротовому відеоспостереженні підключається до точки доступу (access point) як клієнт Wi-Fi мережі. Відповідно воно бере собі частину смуги зв'язку, якою передається сигнал. Деякі фахівці стверджують, що за допомогою мережевої апаратури можна підключити необмежену кількість камер однієї мережі. Це, звичайно, можливо, але тільки теоретично, адже на практиці число пристроїв у ланцюзі регламентується допустимою швидкістю передачі даних.

Wi-Fi технології підтримують два стандарти зв'язку. Це IEEE 802.11g та IEEE 802.11n. Другий вважається прогресивнішим, хоча перший частіше застосовується для Wi-Fi IP-камер. Швидкість передачі матеріалів залежить від віддаленості пристроїв один від одного. Якщо на відстані 30-50 метрів легко можна передавати дані на швидкості до 50 мб/сек, то при видаленні на відстань 100-250 метрів показник знижується до 1 мб/сек і нижче. Йдеться про стандарт IEEE 802.11g, адже в IEEE 802.11n передбачено можливість роботи систем зі швидкістю до 200-300 мб/сек. Звичайно, це виглядає дуже привабливо, але, на жаль, Wi-Fi IP-камери, що підтримують цей стандарт, коштують дуже дорого, а асортимент таких моделей надзвичайно малий.

Беспроводной комплект видеонаблюдения Covi Security NVK-2003 Wi-Fi IP KIT
Мал.3 Бездротовий комплект відеоспостереження Covi Security NVK-2003 Wi-Fi IP KIT


Вибір камер

Основу будь-якого відеоспостереження складають камери. У бездротових системах це правило також дотримується. Відповідно насамперед потрібно визначитися з типом цих пристроїв. Асортимент IP-камер вже досить широкий, а отже, проблем із вибором не повинно виникнути. Для бездротового відеоспостереження потрібні моделі, що підтримують Wi-Fi технології передачі сигналу. Для зйомки у приміщеннях підійдуть приховані чи купольні моделі. Якість зображення безпосередньо залежить від технічних характеристик, але широкий кут огляду дає можливість переглядати те, що відбувається в діапазоні 180 градусів. Для зовнішньої зйомки краще взяти поворотні чи фіксовані корпусні пристрої. Вони відрізняються непоганою оптикою, зносостійкістю та можливістю зйомки в темряві. Ну і, звичайно, звернути увагу слід на вищезгаданий стандарт Wi-Fi зв'язку. Алгоритми стиснення відео в ідеалі мають підтримувати сучасний кодек H.264 (AVC).

Особливу увагу слід звертати на допустиму відстань між камерою та приймальним пристроєм. Бездротовими каналами зв'язку передача сигналу на велику відстань можлива тільки за наявності підсилювачів або потужних антен. Також не варто забувати про пам'ять обладнання та об'єм акумулятора. Відсутність проводів все ж таки створює деякі труднощі для експлуатації апаратури. Встановлення камер не вимагає від виконавця особливої майстерності. Кріпильні деталі зазвичай йдуть у комплекті до пристрою.


Вибір реєстратора

Уявити повноцінну систему відеоспостереження без реєстраторів не можна. Апаратура цього типу необхідна для запису матеріалів із камер та перегляду їх у реальному часі або з архіву. Вибір реєстратора залежить від кількох факторів. Насамперед це, звичайно, вимоги, які ставляться перед обладнанням. Сучасні моделі підтримують можливість передачі сигналу в локальну мережу або Інтернет через підключення до точки доступу або використання технології Wi-Fi. Завдяки цьому люди, які мають доступ, можуть переглянути на своїх телефонах, комп'ютерах та планшетах, що відбувається на об'єкті на даний момент. У системах бездротового типу саме ця функція грає найважливішу роль техніки. Реєстратори також підтримують стандарти Wi-Fi зв'язку, тому потрібно звертати увагу на них і на допустиму дальність нормального функціонування.

Важливою характеристикою вважається кількість каналів. Техніка буває 2-32 канальна. Відповідно велика кількість камер може обслуговуватися або одним або кількома реєстраторами. Записані матеріали зберігаються на жорсткому диску пристрою або передаються на комп'ютер або сервер. Не варто недооцінювати важливість такої апаратури у системах відеоспостереження.


Налаштування бездротового зв'язку

Даний етап вважається одним із найскладніших, оскільки встановити реєстратори та камери по місцях не так важко, а от з'єднати всі елементи в один ланцюг – завдання, яке під силу далеко не кожному. Класичним варіантом вважається використання маршрутизаторів. Це невеликі пристрої, необхідні для підключення апаратури до локальної мережі чи Інтернету. Інакше вони ще називають роутерами. До них можна приєднатися як за допомогою дроту, так і за допомогою Wi-Fi технології.

Розписувати в подробицях особливості підключення та налаштування маршрутизаторів немає сенсу. До кожної моделі додається докладна інструкція, яка допоможе це виконати. Аналогічно з камерами. Справжні проблеми можуть виникнути, якщо обладнання не сумісне одне з одним, хоча, звичайно, таке рідко буває. У будь-якому випадку, коли щось йде не так, краще одразу звернутися до фахівців. Вони допоможуть заощадити час, нерви та гроші. До того ж, професіонал точно налаштує все як слід.


Завершальний етап

Коли монтаж техніки зроблено, а зв'язок між пристроями налагоджено, можна переходити до завершального етапу створення бездротового відеоспостереження. При необхідності визначаються параметри, якими буде транслюватися сигнал з камер. Для цього потрібне програмне забезпечення. У більшості випадків в такі системи можна підключити необмежену кількість камер і реєстраторів, а отже, налагодження всього ланцюга часом займає багато часу.
Перед початком експлуатації рекомендується провести тестовий запис невеликого ролика. Скажімо 5-10 хвилин. Якщо все виконано нормально, можна повноцінно запускати обладнання в роботу.
Висновки
Створення бездротового відеоспостереження - далеко не простий процес, але якщо взятися за його виконання з розумом, то обов'язково вийде. Особливу увагу потрібно приділяти вибору камер, адже вони є основними компонентами таких систем. У разі виникнення питань краще відразу звертатися до фахівців. Над деякими проблемами можна боротися не одну годину, а професіонали вирішують їх за лічені хвилини.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram