Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як убезпечити підприємство чи фірму?

Думки експертів 02/02/2015

Рис.1 Як убезпечити підприємство чи фірму

Аналізуючи можливі загрози для підприємств, з якими найчастіше мають справу служби економічної безпеки, можна знайти способи оптимізації витрат на забезпечення охорони, які не впливають на рівень її ефективності. Отже, для забезпечення повноцінної безпеки всіх напрямків бізнесу підприємство має подбати про:

  • Фізичну безпеку (охоронні заходи);
  • внутрішньої безпеки (захист персоналу);
  • Зовнішню безпеку (усунення загроз для бізнесу, робота з боржниками).

Фізична безпека компанії забезпечується за рахунок обладнання всіх діючих приміщень та прилеглих територій захисною технікою, яка контролюватиме доступ на підприємство персоналу та відвідувачів, здійснюватиме відеоспостереження та вестиме запис всього, що відбувається. Технічні засоби доповнюються власною службою охорони, яка несе цілодобове чергування у найважливіших зонах компанії та обслуговує систему відеоспостереження. Для оптимізації у разі можна обмежитися лише засобами відеоконтролю, встановивши додатково охоронну сигналізацію і підключивши її до центрального пульта охоронного агентства. У разі виникнення позаштатної ситуації співробітники агентства в найкоротші терміни прибудуть на місце і запобігають загрозі.

ASK/FSK считыватель с клавиатурой U-Prox Key Pad

Рис.2 Контроль доступу зчитувач ASK/FSK з клавіатурою U-Prox Key Pad

Внутрішня безпека підприємства – один із найскладніших аспектів, оскільки велику роль тут відіграє людський чинник. Завжди складно визначити факт підготовки злочину, передачу комерційної інформації конкурентам, стежити за касовими зонами для підприємства тощо. Запобігання ризикам такого роду здійснюється за допомогою системи кадрової безпеки. Спеціально навчені люди перевіряють ділову репутацію кожного нового співробітника чи кандидата, визначають всі фактори ризику щодо нього, добувають об'єктивну інформацію з його попередніх місць роботи, перевіряють дані, зазначені цією людиною у резюме, за потреби проводять психологічне тестування. Цих же спеціалістів наймають для проведення незалежних службових розслідувань, ревізій, інвентаризацій тощо.

Під зовнішньою безпекою розуміють захист компанії від основних загроз з боку конкурентів: переманювання клієнтів, витік даних про цінову політику, заволодіння технологіями та іншими секретами виробництва та збуту, угоди з неперевіреними партнерами, борги і т.д.

DRUID устройство обеспечения конфиденциальности переговоров

Мал. 3 Пристрій конфіденційності переговорів DRUID

Для протистояння таким загрозам не обов'язково мати у штаті цілу службу економічної безпеки. Охоронні та детективні агенції проведе незалежну професійну перевірку щодо нечесного інтересу до вашої компанії з боку конкурентів, перевірить ділову репутацію майбутніх партнерів, надасть допомогу в розшуку боржників та врегулює питання стягнення боргу в законних рамках.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram