Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як вибрати арочний металошукач?

Думки експертів 25/02/2015

У будь-якого аркового металодетектора є дві стулки, які виступають як випромінювачі. Вони надсилають сигнали назустріч один одному. Хвилі налаштовані такі частоти, що відбиваються лише від металу. Якщо посланий сигнал повернеться на стулку, вона автоматично підсвічується, повідомляючи співробітників охорони про виявлення забороненого об'єкта. Такий принцип роботи дозволяє визначати ще й бік, з якого перехожий намагається заховати заборонений предмет.

Багато структур, які вперше збираються придбати таку техніку, стикаються із проблемою вибору оптимальної моделі. На ринку можна знайти безліч рамкових металошукачів, призначених для різних умов експлуатації. Правильно підібрати з широкого асортименту пристроїв найбільше підходить тільки фахівець, тому не варто робити поспішних рішень.


Вимоги до аркових металошукачів

У більшості випадків вартість такого обладнання дуже висока, тому вимоги до нього висуваються дуже серйозні. Насамперед йдеться про виявлення металевих предметів на будь-якій висоті та відстані. Одяг та інші перешкоди не повинні становити загрози для ефективного виконання детектором своїх прямих функцій. Рамки повинні охоплювати абсолютно весь простір між стулками. Неприпустиме ігнорування зони на рівні підошви або верхівки.

Дуже важлива селективна здатність пристрою розрізняти небезпечні та нешкідливі предмети. По суті годинник і ніж зроблені з одного матеріалу, тому техніка повинна реагувати на них однаково. Сучасні дорогі рамки оснащуються мікропроцесорами, які здатні визначати приблизні розміри і форму об'єкта, а потім робити висновок про їхню безпеку. Все це робиться миттєво. Дешеві детектори такої функції не мають, а отже, можуть давати збої та помилкові сигнали. У разі жвавої прохідної подібні явища неприпустимі.

Пропускна здатність визначає можливість пристрою ефективно працювати за підвищених навантажень. Якщо через рамки одночасно проходитиме натовп людей, гарантувати безпеку ніхто не зможе, тому чим вище пропускна здатність, тим краще рівень захисту. Середні показники для більшості моделей становлять 60-100 осіб на хвилину.

Важливою характеристикою будь-якого металошукача вважається його надійність. Обладнання не повинно вийти з ладу в невідповідний момент. В іншому випадку сенсу від нього не так вже й багато. Енергонезалежність також буде дуже корисною. Моделі з мікропроцесором обов'язково повинні мати високий рівень захисту від зовнішнього злому. Стійкість до пилу, вологи та механічних пошкоджень суттєво продовжить термін служби апарату.

Варто сказати, що майже всі сучасні арочні металошукачі задовольняють переліченим вище вимогам, тому вибір потрібно робити, виходячи з ціни і основних характеристик техніки.

Арочный металлоискатель Garrett CS5000
Арочний металошукач Garrett CS5000


Кількість зон

Важливим показником рамкових детекторів є підтримка кількох зон функціонування. Тобто це рівні чутливості виявлення об'єктів. Дешеві однозонні моделі розраховані на пошук великої вогнепальної або холодної зброї. Дрібні предмети знайти з допомогою практично неможливо. Однозонна техніка зустрічається у місцях великого скупчення людей. Це стадіони, аеропорти, концертні зали. Функціональність у таких пристроїв не найкраща, але з основним своїм завданням вони справляються на ура.

Багатозонні металошукачі необхідні пошуку найдрібніших предметів, які, наприклад, приховані одягом. Таке обладнання відрізняється чудовою селективною здатністю. Залежно від заданих налаштувань та вибраної частоти експлуатації детектор може реагувати виключно на зброю або мініатюрні шпильки та цвяхи. Фактично пристрій можна налагодити під будь-які потреби. Коштує така техніка дорого, але надає неймовірний спектр можливостей.


Критерії вибору

Перелічені характеристики вважаються базовими та визначають здатність металошукачів виконувати своє пряме завдання. Для полегшення роботи з пристроєм та підвищення ефективності його функціонування передбачено низку корисних функцій та аксесуарів, які підвищують вартість детектора.

З зовнішнього допоміжного обладнання можна виділити РК-дисплей та клавіатуру для введення команд. Пристрій повинен виводити інформацію про виявлений предмет. Якщо техніка має здатність визначати матеріал, з якого зроблено об'єкт, розміри та форму, то передати дані про це буде складно за допомогою індикаторів. Інтерактивний екран ідеально підходить для таких цілей. Клавіатура значно полегшує управління металошукачем.

Кількість режимів роботи та рівнів чутливості обов'язково мають бути програмованими. Підібрати універсальний варіант для будь-яких потреб не вийде, а значить пристрій повинен адаптуватися до різних умов експлуатації. Більшість сучасних рамок підтримує до 20 режимів функціонування і до 200 рівнів чутливості роботи випромінювачів. Відповідно налаштувати техніку виявлення конкретних предметів нескладно.

З корисних функцій, якими можуть похвалитися далеко не всі детектори, можна виділити такі: автодіагностика, лічильник людей, що проходять через арку, пам'ять налаштувань користувача, можливість роботи з низьковольтним обладнанням, синхронізація з іншими пристроями, світлова і звукова індикація, розширений температурний режим, стійкість до електромагнітних перешкод та інші.

Арочный металлоискатель Fisher Labs M-SCOPE
Арочний металошукач Fisher Labs M-SCOPE


Висновки

Правильно вибрати арочний металошукач досить складно, але якщо підійти до цього завдання з розумом, то вирішити його буде під силу майже будь-якій людині. Насамперед потрібно визначитися з бюджетом, який буде виділено на придбання техніки. Виходячи з цього, можна розраховувати на різну функціональність та можливості апарату. Не варто також забувати про основні вимоги, що висуваються до сучасних металодетекторів.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram