Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як вибрати автомобільний інвертор?

Новини та статті 21/10/2015

Коли ми знаходимося у своєму будинку, затишному офісі або навіть у гостях у друзів, нас оточує величезна кількість побутових пристроїв. Комфортне життя забезпечують електропраски, електробритви, електрочайники, комп'ютерна техніка, кавоварки… Їх поєднує одне – напруга живлення від мережі 220В змінного струму.

Варто нам вийти за межі території зони комфорту, скажімо – для автоподорожі, і відразу відчувається нестача деяких електроприладів. Тієї ж кавоварки. Та й із батареєю ноутбука, робота якої розрахована всього на пару годин… У дорозі складно «зарядитися», та й час на тривалі зупинки біля кафе та заправки витрачати не хочеться. У цьому випадку на допомогу приходить такий пристрій як автомобільний інвертор.

Незалежно від того, чи плануєте Ви тривалі поїздки, чи Вам необхідно 220В на борту для включення ноутбука при проходженні автоквесту, цей пристрій стане в нагоді. Як його вибрати? Це легко зробити.

 

Технічні характеристики

Автомобільний інвертор - пристрій, що перетворює бортове живлення автомобіля з характеристикою 12/24В постійного струму в побутове, 220В змінного струму з частотою 50 Гц. Вихідна напруга і частота приладу незмінні, а струм і, отже, потужність можуть змінюватися. За потужністю інвертор розрізняють:

  • до 300Вт;
  • понад 300Вт.


Автомобильный преобразователь напряжения

Верхня межа потужності обмежена відповідним параметром автомобільного акумулятора чи генератора. При перевищенні потужності у споживача акумулятор може закипіти, а у генератора станеться "пробою" обмоток. Зазначимо, що при роботі від акумулятора авто необхідно стежити за рівнем його заряду - при показнику 11В машина вже самостійно не заведеться.

Межа потужності 300Вт обумовлена тим, що інвертори з паспортним номіналом потужності до 300Вт можуть підключатися до бортової мережі через роз'єм прикурювача. Вище 300Вт - прямо від акумулятора.

 

Як вибирати інвертор?

Необхідно дотримуватися основного правила вибору автомобільного інвертора - його потужність з показником перевищення в 20-25% повинна відповідати потужності того пристрою, який Ви до нього підключатимете.

Як отримати значення потужності споживача? На корпусі практично будь-якого електропристрою зазвичай вказуються параметри потужності (Вт) чи струму (А). У будь-якому випадку, помноживши значення напруги на значення споживаного струму, отримаємо потужність.

Якщо включатиметься кілька пристроїв-споживачів електроенергії, їх потужності підсумовують.


Портативный автомобильный инвертор

Придбати автомобільний інвертор можна двох видів. Ринок пропонує пристрої з чітко синусоїдальною характеристикою напруги та зі злегка прямокутною формою піків хвиль. Перші пристрої – трохи дорожчі, але краще в плані експлуатаційних характеристик.

Можна також відзначити при виборі наявність у автоінвертора механізмів захисту. Наприклад, по вхідному перенапрузі. Якщо в бортовій мережі більше 14В – інвертор може працювати. Ще одна важлива система захисту – акумулятора. Вона сигналізує перевищення допустимого розряду АКБ.

Досвідчені користувачі рекомендують за відсутності необхідності роботи інвертора відключати його від мережі електроживлення автомобіля.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram