Як вибрати автореєстратор?
Як вибрати автореєстратор.
Розглянемо найпростіший приклад. Водій своєю машиною проїжджав перехрестя на зелене світло і в цей момент його підрізали або вдарили. Довести представникам ДПС свою правоту не завжди виходить. Виручаючою паличкою стає реєстратор, який записав усе, що відбувається. У результаті збитки потерпілого будуть зведені лише до витрачених нервів, адже ремонт сплатить винуватець аварії.
Не варто забувати про ситуації, коли люди їдуть із місця ДТП. Далеко не кожен зможе запам'ятати номери, щоб потім знайти нового злочинця, а автомобільний відеореєстратор чудово впорається з подібним завданням. Зрештою, безперервна зйомка може бути корисною для фіксації непередбачених ситуацій. Наприклад, машину було припарковано біля магазину, який у цей момент грабували. Природно камера зніме зловмисників та їхній автомобіль, що буде корисним для розкриття злочину.
Більшість покупців автореєстраторів не розуміють особливої різниці між моделями. Вони бачать заповітний напис на коробці Full HD і відразу беруть пристрій. При цьому багато хто переконаний, що чим реєстратор дорожчий, тим він кращий. У принципі це так, але апарат має цілу низку характеристик, які й визначають можливості його використання. У різних ситуаціях можуть бути корисними різні моделі. Відповідно вибір потрібно робити лише після детального ознайомлення з асортиментом обладнання.
Якість запису
Розбірлива та інформативна картинка основна вимога до автореєстраторів. Якість даних, що записуються багато в чому залежить від типу матриці. Кількість заповітних мегапікселів не завжди правильно відображає розбірливість зображення.
Так, наприклад, роздільна здатність матриці може становити всього 2,1 Мп, але зйомка ведеться в режимі Full HD. Кількість точок кожного кадру неймовірно велика (1920х1080), а значить, матеріали просто не можуть бути не перебірливими. При цьому камера з 5 Мп і низькою роздільною здатністю навряд чи записуватиме найкращі матеріали.
У будь-якому випадку, якість роликів, що записуються, повинна бути максимально високою. Немає сенсу набувати красивої моделі з широким екраном і безліччю допоміжних функцій, якщо вона не зніматиме відео високої роздільної здатності.
Процесор
Як це не дивно, але автореєстратори є процесори. Звісно, вони такі потужні, як в персональних комп'ютерів. Від них потрібне лише забезпечення швидкодії функціонування камери, тобто запис матеріалів без гальмування чи перебоїв. Нічний режим вимагає від пристрою підвищеної продуктивності, тому такий показник варто звертати увагу.
Рис.2 Автореєстратор модель QSTAR RS7 EAGLE 16Gb
Оптика
Дешеві автореєстратори оснащуються пластиковими оптичними системами, які дають не завжди чітку та яскраву картинку. Установка хороших скляних лінз моментально відбивається на вартості пристрою, а отже, така апаратура буде не всім по кишені. Якщо все ж таки є можливість купити реєстратор з хорошою оптикою, краще не економити гроші.
Кут огляду
Будь-яке обладнання, яке оснащується камерою, має такий показник, як кут огляду. Він має на увазі весь простір, що охоплюється об'єктивом. Напевно, немає сенсу пояснювати, що чим більше кут огляду, тим інформативніша і корисніша інформація, що записується. До того ж не завжди події розгортаються строго перед автомобілем, а отже, зйомка ще й трохи на сторони буде не зайвою.
У сучасних моделей кут огляду зазвичай становить близько 120 градусів. Варто також звертати увагу на фокусну відстань матриці. Автореєстратори можуть страждати ефектом риб'ячого ока; коли периферійні райони картинки починають змащуватися і толку від великого кута огляду немає ніякого.
Пам'ять
Більшість реєстраторів роблять запис матеріалів безпосередньо на карту microSD чи SD. Тільки професійна апаратура оснащується внутрішнім жорстким диском із великим об'ємом. Потреби автомобілістів у такій техніці бути не повинно. У разі експлуатації карток пам'яті особливу увагу потрібно приділяти класу. Як відомо, всього їх 10, але для запису відео у форматі Full HD потрібен як мінімум четвертий. Не варто забувати про таку корисну функцію, як G-сенсор. Під час удару на деяких автореєстраторах відео зберігається автоматично в пам'ять телефону, і видалити цей запис не можна. Такі матеріали стануть незаперечним доказом невинності у разі ДТП.
Екран
Моделі без екранів потроху відходять у минуле, адже для керування пристроєм та перегляду записаних матеріалів дуже зручно застосовувати дисплеї. Мініатюрний монітор може підключатися до автореєстратора або бути стаціонарним. Останні екрани також бувають вбудованими в корпус та складними. Найбільш зручними вважаються дисплеї, що повертаються в різні боки. Пояснюється це тим, що пристрій не завжди кріпиться до лобового скла під кутом, придатним для перегляду відео. Складні екрани компенсують проблему.
Важливою характеристикою такої складової реєстратора є діагональ монітора. Стандартними розмірами вважаються 1,5-2,5 дюйми. Великі екрани виглядають громіздкими, хоча багатьом вони можуть сподобатися, адже забезпечують відмінну розбірливість.
Рис.3 Автореєстратор модель Vision Drive VD-8000
Додаткові функції
До даткових функцій можна віднести можливість зйомки вночі та встановлення тривалості фрагменту відео. Перше завдання реалізується з допомогою використання інфрачервоного випромінювання. Зберігати дані як один безперервний ролик немає сенсу. Обробити такий файл важко. До того ж, велика ймовірність втрати всієї інформації через дрібний збій. Оптимальним варіантом вважається запис невеликих фрагментів по 3-20 хвилин. Кордони довжини ролика встановлюються заздалегідь. Таким чином, пристрій автоматично поділяє інформацію на рівні частини. У деяких ситуаціях дуже корисні моделі із поворотним механізмом. Вони передбачають направлення камери у потрібний бік. Таким чином, можна зняти сторонню людину або співробітника ДАІ, що підійшла до дверей, а також будь-які інші об'єкти.
Висновки
Сьогодні у вільному продажу можна зустріти неймовірну кількість моделей автореєстраторів. Вони різняться за вартістю, якістю записуваного відео та іншими показниками. Якщо підійти до питання вибору з усією відповідальністю, оптимальний варіант буде очевидним. У скрутній ситуації краще скористатися консультацією фахівців. Це заощадить час та гроші. Наявність реєстратора підвищить шанси у дорожньо-транспортній пригоді довести істину представникам правоохоронних органів.