Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як вибрати блок живлення? Призначення та основні технічні характеристики

Новини та статті 01/10/2015

Облаштування будь-якої охоронної системи, окрім її специфічних елементів (відеокамери, датчики, виконавчі пристрої тощо) вимагають ретельного підбору блоку живлення. Залежно від того, наскільки його параметри відповідають режиму та обсягу енергоспоживання, залежить чіткість виконання функцій системи.
 

На що слід звернути увагу насамперед під час вибору блоку живлення?

Спочатку необхідно визначитися з показниками зовнішньої мережі. Як правило, комплекти відеоспостереження, охоронно-пожежну сигналізацію, системи контролю та керування доступом підключають від побутової мережі 220В. На режимних об'єктах, у великомасштабних проектах задіяні також резервні лінії електроживлення, акумуляторні батареї все з тими ж 220В. У деяких випадках, як, наприклад, на автомобілях, автосигналізація або автовідеореєстратор отримує зовнішнє живлення в 12В від акумулятора машини.

Наступним кроком необхідно з'ясувати напругу електроживлення та споживану потужність всього встановленого обладнання. Наприклад, камери відеоспостереження споживають напругу 12В. При цьому їх потужність може бути змінною залежно від оснащення ІЧ-підсвічуванням для роботи в темну пору доби, типу (IP-камера або аналогова) – від 0,44 до 25Вт та ін. При підключенні від одного БП наведені показники сумуються. До речі, параметри напруги та потужності точніше допоможуть визначити додаткові пристрої – вимірювачі з підвищеною чутливістю.


Измеритель мощности

Технічні характеристики блоків живлення

Основними технічними характеристиками БП є:

- вхідна напруга;

- вихідна напруга;

- Вихідний струм;

- Потужність (вказують у Вт або В/А).

 

Класифікація блоків живлення за призначенням

Далі враховується призначення. Розрізняють:

- Імпульсний або лінійний блок живлення;

- Вбудовані в корпус пристрої;

- переносні адаптери;

- Стаціонарні джерела безперебійного живлення.

 

Детальна характеристика кожного з типів

Вбудовані блоки живлення (БП) із попередньо прорахованими параметрами в основному використовуються при складанні комп'ютерних системних блоків, корпусів відеореєстраторів і т.п. Вони можуть бути розміщені в окремих металевих замикаються боксах, як прийнято при встановленні комплексів охоронно-пожежної сигналізації. Такі сейфи надійно прикривають від механічного пошкодження трансформатори, плати БП. Існують також блоки живлення у пластикових корпусах та в перфорованих металевих. Останні відрізняються високою тепловіддачею, що продовжує термін їхньої служби та тривалі цикли роботи без відключення.

Встраеваемый блок питания

Переносні адаптери застосовуються практично скрізь, де є можливість чи факт «мобільного» використання устаткування. Це, наприклад, безпосередньо стосується автомобільних відеореєстраторів, ноутбуків із встановленою програмною системою відеореєстрації з веб-камер тощо.

Стаціонарно встановлювані джерела безперебійного живлення (ДБЖ), побудовані на базі акумуляторних батарей, здатні підтримати протягом кількох годин роботу тієї ж системи відеоспостереження, що складається з десятка камер та відеореєстратора. Їхня відмінна риса - чималі габарити і особливі вимоги до місця розташування (примусова вентиляція, вільний доступ і т.д. для промислових систем). ДБЖ можуть мати і невеликі розміри, коли в їхнє завдання входить забезпечення харчуванням максимум кількох споживачів (відеореєстратор, монітор).


Источник бесперебойного питания

Різниця між лінійними та імпульсними БП полягає у більш надійних та точних параметрах напруги, струму та потужності останніх. Також треба враховувати, що імпульсні БП мають менші геометричні розміри.

Фахівці, які мають великий досвід проектування та інсталяції систем безпеки, рекомендують купити блок живлення, так би мовити, з ім'ям. Це означає, що статистика відмови у роботі пристрою невідомого виробника вища, ніж у БП, випущеного відомою торговою маркою.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram