Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як вибрати датчик витоку газу

Новини та статті 23/05/2019

Як вибрати датчик витоку газу

На сьогоднішній день серед комплектацій охоронно-пожежних систем безпеки широкий вибір багато в чому завдяки існуванню різних датчиків, що реагують на зміну навколишнього середовища, такі як датчик диму, датчик температур, датчик витоку води, а також датчик витоку газу. У цій статті детальніше розберемо датчики газу: для чого вони потрібні, їх різновиди, як краще підібрати потрібний датчик і чому важливо їх встановлювати в житловому приміщенні, будь то квартира, приватний будинок або дача з встановленим газовим балоном.

Датчики газу: робота, застосування, функції, види

Датчики витоку газу встановлюються з метою запобігання можливому вибуху, пожежі або навіть смертельному отруєнню. Навіть якщо людина знаходиться вдома, не завжди вчасно відчує запах газу, а датчик – чутливий елемент, що визначає збільшення концентрації газу і сигнал у разі небезпеки, спрацьовує миттєво. Датчики оснащені вбудованою сиреною 85 Дб, що включається при найменшому попаданні газу в корпус датчика та поширюється до 100 метрів.

Основні елементи:

 • корпус и источник питания
 • первичный преобразователь
 • модуль измерения
 • клапан, перекрывающий подачу газа
 • кнопки

Основними функціями датчика є виявлення та оповіщення витоку, але також існують допоміжні функції, що допомагають уникнути небезпечного випадку:

 • самодіагностика
 • запуск вентиляційної системи, якщо така існує у приміщенні
 • подача сигналу тривоги на пульт

Існують різні види датчиків за принципом роботи, за способом визначення яка концентрація газу в приміщенні, а також залежно який тип газу, що виявляється.

 • За принципом роботи бувають дротяні, пристрій, що працює від електричної мережі, та бездротові, що передають сигнал через бездротову мережу Wi-Fi, GPS, що дозволяє встановлювати та застосовувати такий вид датчика в будь-яких місцях та умовах.
 • за способом визначення концентрації газу бувають інфрачервоні, каталітичні та напівпровідникові датчики. Інфрачервоні датчики мають високу точність, розпізнають концентрацію газу, пропускаючи його через інфрачервоні промені. Каталітичні використовуються переважно на промислових підприємствах, а напівпровідникові пристрої частіше застосовуються в житлових приміщеннях, мають простий пристрій. Датчик у комплекті має кремнієву пластину, покриту окисом металу, при попаданні газу плівка змінює свій опір.
 • за типом газу, що виявляється. Кожен сигналізатор комплектується чутливими елементами різного принципу дії, що реагують на загазованість. В основному існують датчики, що реагують на: вуглекислий, чадний і природний газ (пропан, метан, бутан). Залежно від типу газу, що виявляється, при монтажі датчиків потрібно враховувати деякі особливості. Наприклад, для визначення природного газу необхідно здійснювати монтаж датчика на стелі, так як вага газу менше повітря і при виділенні буде накопичуватися у верхній частині приміщення, а у разі датчика, що визначається чадний газ, доцільно монтаж провести в нижній частині приміщення.

датчики газа

Також можна розділити датчики по області застосування на промисловий та побутовий вигляд датчиків. Другий вид призначений для встановлення у житлових приміщеннях. Промисловий вид датчиків набагато точніший, складніший і відповідно дорожчий.

Встановлена пожежно-охоронна сигналізація, укомплектована датчиками витоку газу, має можливість запобігти вибухам, пожежам та вберегти людське життя. Проконсультуватися за потрібними Вам типами датчиків та придбати обладнання запрошуємо у нашому інтернет-магазині Фортер.

 

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram