Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як вибрати домофон? Поради професіоналів

Думки експертів 02/03/2015

Є безліч нюансів, які впливають на функціональність та можливості експлуатації домофонів. Серед них виділяються дальність функціонування, наявність переговорної трубки, оснащення панелі камерою, кольоровість екрану, кількість каналів та інші показники. Багато в чому саме вони визначають вартість техніки. Найпростіші моделі підійдуть для мешканців багатоквартирних будинків. Дорогі домофони становлять більший інтерес, адже з ними можна отримати картинку з камери панелі виклику, говорити за технологією hands-free і зберігати знімок обличчя гостя в пам'яті пристрою.


На що слід звернути увагу при виборі домофону

Зробити правильний вибір домофону досить складно. Насамперед потрібно визначитися з тим, як апаратура використовуватиметься. Найчастіше її купують для особистих потреб або встановлення в офісах, на закритих об'єктах. Для грамотного підбору раціонального варіанту необхідно врахувати масу причин.


Звук чи картинка

Сучасні моделі випускаються з невеликими екранами, а панелі викликів оснащуються компактними відеокамерами. Відповідно власник обладнання може не тільки поговорити з людиною, що прийшла, але ще й побачити її. Це значно полегшує забезпечення контролю пропуску. У той же час пристрої, які надають виключно звукову комунікацію, коштують у рази дешевше за відеотехніку. Відповідно вибір доводиться робити, з фінансових можливостей.

Видеодомофон Arny AVD-721M


Цветность экрана

Якщо можливість придбати сучасний домофон все-таки є, необхідно розібратися в різновидах таких моделей. За типом екрана пристрою можуть бути кольоровими та чорно-білими. Відповідно вони підтримуватимуть монохромну або повнокольорову картинку. Різниця в такому показнику зводиться до розбірливості картинки, адже у темний час доби чорно-біле зображення буде не надто інформативним. Краще віддавати перевагу кольоровим варіантам. Також слід правильно підбирати панель виклику під домофон, адже не всі камери підтримують зйомку з високою роздільною здатністю і широким спектром кольорів.


Розмір дисплея та його роздільна здатність

Дисплеї розрізняються за розмірами та роздільною здатністю. Мінімальна діагональ становить близько 3,5 дюймів. Для порівняння сучасні смартфони мають більші екрани, а значить, розібрати, хто ж прийшов, буде дуже складно. Оптимальним варіантом можна назвати 7-дюймові дисплеї. Таке обладнання підійде для експлуатації у приватних будинках та офісах. Іноді діагональ екрану домофону може досягати 10 дюймів і більше. В даному випадку власник отримуватиме ідеальне та чітке зображення того, що відбувається перед входом до його будинку, квартири, офісу. Роздільна здатність екрана безпосередньо залежить від його розмірів.


Гучномовець або трубка

Навіть найпростіша техніка такого типу повинна забезпечувати безперешкодний зв'язок між господарем приміщення і гостем, що прийшов до нього. Вона може реалізуватися за допомогою стандартної трубки або гучномовця з мікрофоном. Перший варіант опису не потребує, оскільки практично кожна людина стикалася з даною технікою. Варто додати, що розмова починається з зняття трубки. Гучномовець працює за технологією hands-free. Власнику обладнання достатньо натиснути кнопку, щоб відповісти на виклик. Домофони з такою функцією стають все більш популярними, оскільки полегшують процес спілкування з людьми.

Відеодомофон KVM-301


Наявність блоку пам'яті

Подібна опція досить дорога, а значить, моделі з нею зустрічаються рідко. Пристрій із блоком пам'яті може автоматично фотографувати гостей або сторонніх людей, які знаходяться біля входу на об'єкт або до будинку. Отримані дані зберігаються в пам'яті апарата та можуть бути передані на комп'ютер. Функціональність таких домофонів не обмежується тільки фотографуванням людей. При бажанні можна до панелі виклику підключити датчики руху, щоб при появі когось біля входу зйомка починалася автоматично.


Кількість каналів

Залежно від кількості каналів до одного домофону можна підключати різну кількість панелей або додаткового обладнання. Це може бути корисним у разі приватних будинків з великою територією та кількома входами. Промислові та приватні об'єкти також часто користуються багатоканальними пристроями, з'єднуючи їх у єдину систему. Для особистих потреб зазвичай оптимальним варіантом є лише один канал. У такий спосіб ще й економляться гроші, адже багатоканальна техніка коштує дорожче, та й з конструкційної точки зору вона складніша.


Управління замками

Домофони покликані контролювати доступ на об'єкт або приміщення, відповідно вони повинні мати пряме відношення до замків дверей або воріт. Найчастіше керувати відкриттям стулок можна дистанційно. Принцип дії наступний: людина відповідає на виклик гостя, засвідчується в його особи, після чого натискає спеціальну кнопку, яка провокує відкриття дверей. При цьому замки бувають двох типів: електромеханічні та електромагнітні. Другі зручніші в експлуатації, безшумні та непомітні.


Висновки

Одне з перших питань, на яке доведеться дати відповідь при виборі домофона, це потрібно, щоб пристрій мав екран або вистачить звукового зв'язку. У цьому полягає важлива різниця між апаратурою. Інші показники необхідні для розширення функціональності, підвищення зручності та простоти використання. У будь-якому випадку головним критерієм вибору залишається ціна обладнання, адже далеко не всім кишені прогресивні моделі з величезним дисплеєм.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram