Як вибрати доводчик дверей?
Доводчики, що застосовуються з метою забезпечення безпеки приватного володіння, підприємства або іншої установи, є невід'ємним елементом систем контролю та управління доступом.
Таким чином, простий та корисний механізм сьогодні став невід'ємним атрибутом комфорту та безпеки офісу, будинку, підприємства.
Пристрій та принцип роботи доводчика
Такий практичний та корисний механізм як доводчик дверей насправді влаштований досить просто: в основі – пружина, поміщена в корпус, який, у свою чергу, заповнений олією.
Гвинти регулюють силу та швидкість закривання дверей.Працює доводчик за таким принципом. У момент відкриття дверей зусилля передається на пружину через важіль тяги та спеціальний поршень.
Пружина стискається, масло перетікає у вільну частину корпусу. Зачинення дверей, навпаки, призводить до ослаблення пружини, що впливає на поршень. При цьому масло повертається до первинної камери.
Двері плавно зачиняються. У певних місцях каналів для олії розташовані гвинти, завдяки чому здійснюється регулювання процесу закриття дверей. З метою удосконалення механізму використовується клапан додаткового доводу або затримки закривання дверей.
Розміщення доводчика
Двері, як відомо, можуть відчинятися в різних напрямках: на себе або від себе, а також в обох напрямках. Від цього залежить розміщення доводчика. Можливий монтаж пристрою:
- у верхній частині дверної коробки або на стулку дверей. Цей спосіб є найпоширенішим.
- всередині полотна дверей (прихований);
- безпосередньо у підлозі (підлоговий). Такий тип монтажу зручний при двосторонньому відкриванні дверей, наприклад у великих торгових центрах, де потік людей завжди великий.
Доводчик дверей DT-65
Як вибрати доводчик дверей
Щоб отримати саме той пристрій для автоматичного закривання дверей, який найповніше відповідатиме Вашим конкретним цілям і потребам, пропонуємо ознайомитися з важливими моментами, на які слід звернути увагу при виборі доводчика дверей.
- Вага та ширина дверей. Залежно від сили закриття дверей підбирається відповідна потужність доводчика. Чим ширші і важчі двері, тим міцнішими повинна бути конструкція доводчика. Цей параметр є одним із найважливіших.
- Можливість налаштування параметрів пристрою. Зазвичай можна вибрати необхідну силу та швидкість закриття дверей.
Щодо першого параметра, його функцію ми вже описали. А щодо швидкості закриття можна використовувати таке поняття як «зусилля дохлопа». Його регулювання дозволяє налагодити роботу механізму так, щоб швидкість збільшувалася на останніх 8-15 ° повороту дверей. Тоді не буде проблем із замиканням замка.
- Залежність від робочої температури. Залежно від температурних умов слід підбирати і механізм доводчика. При необхідності пристрій буде розрахований на високу/низьку робочу температуру. Також є термостійкі механізми, які без проблем функціонують в умовах перепадів від –35° до +70°С.
- Призначення дверей. Залежність параметрів доводчика від призначення дверей ми описуємо в наступному пункті.
- Додаткові можливості.
Вітрове гальмо (демпфер). Швидкість відкривання також можна регулювати, щоб унеможливити різке відкидання дверей під час її відкривання людиною або при сильному пориві вітру. Для зовнішніх дверей будівель особливо зручно використовувати пристрій доводчика з функцією гальма.
Фіксація відкритого становища. Така функція зручна, якщо є необхідність частого провітрювання, переміщення великогабаритних предметів при щільному потоці людей. Доводчики з можливістю фіксації встановлюються також у медичних установах. Активацію фіксатора здійснює електричний механізм або електромагніт.
Затримка закривання. Завдяки цій функції двері можуть залишатися у відкритому стані до 30 секунд. Потім вона закривається. Такий доводчик полегшує роботу співробітників складських, підсобних приміщень, дозволяючи комфортно переміщати вантажі з одного приміщення до іншого. Для дверей з високою прохідністю така функція не підходить, оскільки затримка закриття дверей стає небезпечною для людей.
Координатор закривання стулок. Ця функція просто необхідна для забезпечення правильної роботи систем протидимного та протипожежного контролю. Бажаний у використанні двостулкових дверей з притвором.
- Тяговий пристрій. Застосовуються доводчики з важільною (колінною) тягою та зі ковзним каналом (слайдер).
Перший тип відрізняється надійністю та довговічністю, але малою захищеністю від вандалізму та невисокою естетичністю.
Пристрій зі ковзною тягою не має виступаючих елементів, тому менш схильний до зовнішнього впливу і виглядають акуратніше.
Доводчик дверей DT-82
- Робочий ресурс. Йдеться про передбачену кількість циклів відкриття-закриття дверей.
- Захист від вандалізму. Доводчики на зовнішніх дверях повинні комплектуватись спеціальними захисними ковпачками.
- Доводчик дизайн. Завжди можна підібрати колір, декоративне оформлення доводчика, який максимально впишеться в інтер'єр приміщення.
- Вартість. Ціни доводчиків дверей варіюються в залежності від класу («економ» або більш потужні і надійні), марки виробника, додаткових функцій.
Особливості експлуатації доводчика дверей.
Щоб продовжити термін служби пристрою, не радимо
- «Допомагати» двері зачинитися, притягуючи або притримуючи її;
- підкладати щось під двері для її фіксації;
- посилювати навантаження на двері (виснути, кататись – особливо стосується дітей).
Сподіваємося, що наш матеріал допоможе Вам при виборі доводчика дверей. Якщо все ж таки у Вас ще залишилися питання, фахівці інтернет-магазину «Фортер» готові дати на них кваліфіковані відповіді.