Як вибрати джерело безперебійного живлення для дому чи офісу (частина 1)
Мій батько працює електриком і тому, як ніхто, я розумію, наскільки важливо і добре, коли в будинку або офісі стоїть джерело безперебійного живлення, яке в разі чого забезпечуватиме надійну роботу обладнання за відсутності основного джерела. Вивчаючи статистику, стає зрозуміло, що 45% техніки ламаються саме через різкі перепади напруги. Вибираючи для себе ДБЖ, потрібно керувати десятьма основними правилами, про які я розповім нижче.
Визначення обладнання, яке потребує захисту
Периферійна техніка (принтери, сканери, домашні кінотеатри та інше) стали невід'ємною частиною життя більшості з нас. Але саме така техніка найбільше страждає від перепадів напруги, причому як в електромережі, так і лінії передачі даних. Найпростіший і найпопулярніший метод зберегти таке обладнання - поставити мережевий фільтр. Але він підійде тільки для тієї техніки, чиї дані не губляться за відсутності подачі електроживлення. Жорсткі диски, ПК та подібне обладнання краще захистити ДБЖ, завдяки обладнаному акумулятору ви зможете зберегти необхідну інформацію.
Виявіть проблеми, через які відбуваються збої
Сьогодні ДБЖ представлені в дуже широкому асортименті і, щоб визначитися зі своїм вибором, важливо зрозуміти, які саме проблеми є у вашій електричній мережі. Відомо три різновиди моделей з топології: резервні, лінійно-інтерактивні та онлайн або подвійного перетворення.
Придбайте такі ДБЖ, чия потужність на 20-30% вища, ніж у вашого обладнання
Вибирайте такі джерела безперебійного живлення, чия потужність буде набагато вище потужності обладнання, яке ви плануєте до них підключати. Наприклад, підключення комп'ютера, чия потужність вища за номінальну потужність ДБЖ може призвести до перевантаження джерела і викликати відключення і його, і самого ПК. Вам необхідно знати рівень потужності будь-якого обладнання та вибирати ДБЖ з показником на 20-30% більше. Якщо ваше обладнання має потужність 750ВА, то джерело повинне мати показник не менше 1000ВА або 1 кВА.
Визначтеся з тривалістю автономної роботи
Однією з найважливіших показників є тривалість автономної роботи ДБЖ. У кожному окремому випадку воно буде залежати від обладнання, яке ви плануєте підключати. Середня тривалість автономної роботи становить 5-7 хвилин і цього цілком достатньо для коректного завершення роботи та збереження документів.
Джерело має бути з програмним забезпеченням
Головне завдання ДБЖ – захист комп'ютера та всіх даних на ньому, тому програми, що дозволяють зберігати файли, поставляються практично з усіма моделями ДБЖ. За допомогою програмного забезпечення ви зможете зорієнтуватися у параметрах електромережі, а також у функціонуванні джерела. Таким чином, ви зможете не перейматися збереженням своїх даних, якщо не були в момент відключення електрики поряд з комп'ютером.