Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як вибрати електронні мікроскопи?

Новини та статті 30/10/2014

Рис.1 Електронний мікроскоп надійно та зручно

Звичайний прилад, що просвічує, був створений першим в 1930 році. Він складається з електронного прожектора, конденсорних та об'єктивних лінз та відповідної окуляру об'єктивної лінзи.

Растровий мікроскоп побачив світ у 50-х роках. Він став доповненням до попереднього вигляду, оскільки використовує електронні лінзи, щоб сфокусувати електронний пучок у мікроскопічній плямі. Можливе регулювання діаметра плями. Розрізняють растровий відбивний (для масивних зразків), растровий мікроскопи, що просвічує (для тонких зразків).

Рис.2 Електронний мікроскоп модель Lewenhuk D320L

Останнім, у 1980-х роках, з'явився растровий тунельний мікроскоп, що застосовує як джерело електронів металеве вістря, відстань між яким і поверхнею має бути постійною. Вібрація усувається жорсткістю конструкції даного приладу, використанням гумових амортизаторів і маленькими габаритами мікроскопа.

Зараз практично немає таких сфер біології та фізики, в яких електронні мікроскопи не використовуються. Метою кожного її методу є отримання мінімально тонких зразків та досягнення гранично високого розмаїття між опорою та зразком. Крім того, дані прилади знайшли застосування у нумізматиці, філателії, ювелірній справі, радіотехніці.

Рис.3 Електронний мікроскоп модель Lewenhuk D70L

Складність та висока вартість електронних мікроскопів вимагає від покупця уваги при виборі. Головні параметри для вибору: кратність збільшення, роздільна здатність, вид джерела живлення, методика підсвічування, можливість підключення до комп'ютера.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram