Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як вибрати контролер для СКУД (системи контролю керування доступом)?

Думки експертів 25/02/2015

Види контролерів

Контролери СКУД за способом управління діляться на

 • автономні;
 • мережеві.


Автономні контролери

Автономні контролери встановлюються для обслуговування однієї точки доступу. У цьому випадку пам'ять пристрою може бути розрахована зазвичай на 500-700 ідентифікаторів. Автономний контролер СКУД може бути поєднаний з електромагнітним або електромеханічним замком, зі зчитувачем; у разі вирішальним чинником є тип перегороджуючого устройства.
Автономный контроллер доступа DLK640 Plus
Автономний контролер доступу DLK640 Plus


Мережні контролери

Мережеві контролери є частиною складнішої СКУД і управляються з охоронного ПК, у якому, своєю чергою, встановлено спеціалізоване програмне забезпечення.

З використанням мережевих котролерів можна створити СКУД різних ступенів складності. Проте практичне значення мережного контролера не обмежується функцією дозволу чи заборони доступа. Пристрій також дозволяє:

 • Створювати звіти про наявність/відсутність працівників на робочих місцях (керівник може отримувати чітку картину відвідування робітників на відстані);
 • Безпомилково та швидко визначати місцезнаходження конкретного співробітника у певний момент;
 • вести облік робочого часу;
 • Володіти інформацією про пересування (час та місце) співробітників протягом робочого дня;
 • Сформувати графік пересування співробітників по території, що охороняється;
 • Ведення електронної бази даних працівників;
 • Розмежувати доступ до різних приміщень об'єкта, що охороняється;
 • Здійснювати керування системою сигналізації, кнопкою виходу тощо.

Перелік можливостей використання мережного контролера може бути розширений, ресурсів програмного забезпечення цього достатньо.

Обидва типи контролерів – мережний та автономний – можуть поєднуватися в комбінованому контролері. Такий пристрій працює як мережевий контролер за наявності з'єднання з керуючим комп'ютером. У разі відсутності зв'язку контролер виконує функції автономного.

Плата контроллера доступа NDC-B052
Універсальний контролер доступу NDC-B052


Як вибрати контролер

 • По-перше, необхідно визначитися, скільки зчитувачів і виконавчих пристроїв потрібно буде підключити до контролера, на об'єм пам'яті пристрою. Так, для обладнання приватного будинку або вхідних дверей офісу достатньо можливостей автономного контролера. Якщо ж кількість осіб, що перетинають прохідну точку, наближається або перевищує 1000 осіб і для здійснення контролю потрібне встановлення кількох дверей, турнікетів, шлагбаумів і т.д., то найкращим рішенням стане встановлення СКУД, обладнаної мережевими контролерами. І намагайтеся продумувати наперед: чи не планується розширення штату, виробничих потужностей (встановлення складнішої системи з потенціалом «на майбутнє» заощадить Ваші фінанси).
 • Враховуючи можливість встановлення як одно-, так і багатодверного контролера, слід звернути увагу на те, що:
- окремий контролер – простіше у монтажі та конфігуруванні системи; джерело живлення, вбудований у контролер, забезпечує також роботу підключених пристроїв (зчитувачів, електрозамків).
- багатодверний контролер дозволяє здійснювати контроль відразу за декількома дверима, але при поломці одного пристрою, що перегороджує (наприклад, турнікета) заблокуються всі інші.
 • При покупці мережевих контролерів зверніть увагу на:
- Тип програмного забезпечення, що забезпечує роботу пристрою.
- протокол зв'язку (визначає допустиму віддаленість контролера).
 • Якщо Ви прагнете отримати пристрій, стійкий до злому, слід простежити за наступним:
- не повинно бути зовнішнього з'єднання зчитувача та контролера: замок легко можна буде відкрити;
- для забезпечення безперебійної роботи контролера – забезпечити його резервним джерелом електричного живлення (часто контролери комплектуються додатковими блоками живлення).
 • Заздалегідь визначитися із службою технічної підтримки. Адже системні перебої можуть порушити роботу відразу кількох ділянок, що перетинаються. І від швидкості усунення проблем може залежати продуктивність роботи і навіть життя співробітників.
 • Для пунктів з високою прохідністю краще віддати перевагу контролеру з розвиненою системою індикації (це може бути рідкокристалічний дисплей). Це значно спростить експлуатацію пристрою.

Інтернет-магазин «Фортер» пропонує широкий вибір контролерів для СКУД із можливістю встановлення та подальшого обслуговування. Ми завжди готові відповісти на будь-які Ваші запитання!

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram