Як вибрати ліхтарик?
Технології не стоять на місці, тому світильники подібного типу постійно вдосконалюються. Нещодавно від ліхтариків вимагалося лише світіння. З розвитком суспільства потреби людей зростали, що призвело до винаходу специфічних моделей. Налобні пристрої значно спрощують людині роботу у темний час доби. Підводне обладнання дозволяє занурюватися в морські глибини.
Які бувають ліхтарики
Існує безліч типів ліхтарів, призначених для різних цілей. Не всі можуть правильно вибрати апарат, виходячи з особистих потреб. Для початку слід розібратися в найбільш поширених моделях та їх можливостях, а вже потім робити висновки щодо оптимального варіанта.
Ліхтарі-брелоки
З самої назви такого пристрою стає зрозуміло, що його чіпляють на зв'язок ключів. Особливою потужністю чи функціональністю апарат похвалитися не зможе, але з примітивними завданнями цілком справляється. До них можна віднести освітлення замкової свердловини, сходів у під'їзді або візитки. Яскравість таких ліхтариків не перевищує 10 люменів, але в більшості випадків цього вистачає.
Пристрої за своєю конструкцією дуже прості. Вмикається світильник натисканням кнопки, причому зафіксувати її положення неможливо. Світлодіоди дозволяють як джерело живлення використовувати мініатюрні дискові батареї. З ними ліхтарик здатний успішно функціонувати кілька років за умови рідкісної експлуатації. Серед переваг пристрою можна виділити простоту, невеликі розміри та мінімальну вартість. Явними мінусами таких брелоків є незначна яскравість та дальність свічення.
Ліхтарі для повсякденного використання
Ця категорія ліхтариків вважається найбільш поширеною та затребуваною. Для звичайних людей властивостей такого світильника цілком вистачає, а ціна обладнання більш ніж прийнятна. Пристрої призначені переважно для мешканців міст. За функціональністю зустрічаються найпростіші моделі з одним режимом та повноцінні апарати, здатні плавно регулювати яскравість або мерехтіння. За допомогою таких ліхтариків зручно висвітлювати дорогу вночі та виконувати прості дії.
Живлення пристрою здійснюється від батарейок або акумулятора. Залежно від вартості моделі, вона може функціонувати від кількох годин до дюжини діб. Для зручності носіння таких ліхтариків вони оснащуються невеликими кліпсами, щоправда, не завжди. Яскравість потоку становить 25-30 люменів. Як матеріал для корпусу пристрою найчастіше використовується пластик або алюміній. Пояснюється це необхідністю зробити ліхтар легким. Опціонально доступні специфічні режими, такі як екстрений спалах, СОС та інші. Корисною буде можливість автоматичного перефокусування. Плюси таких світильників: низька вартість, непогане свічення, кілька режимів роботи, невелика вага. Мінуси: обмежена функціональність, нетривалий термін роботи (у деяких моделей) та крихкість.
Ліхтарик LED LENSER M7
Туристичні ліхтарі
Специфічне обладнання, призначене для далеких походів, у яких очікуються проблеми з освітленням. Пристрої можуть похвалитися тривалим терміном служби від одного заряду та серйозним світловим потоком (близько 50-100 люмен). Ліхтарики даного типу не можна назвати маленькими або легкими, адже виготовляються вони найчастіше з металу, а конструкційно набагато складніше за міські світильники. Джерелом живлення найчастіше виступають акумулятори, оскільки запастися батарейками для такого потужного апарату важко. Місткості заряду вистачає на кілька днів у туристичному поході.
З корисних якостей таких пристроїв слід відзначити багато режимів експлуатації. Крім відмінного освітлення гірської стежки, ліхтарики можна застосувати як стаціонарний світильник у наметі. Для цього комплект оснащується спеціальним аксесуаром – дифузором, здатним розсіювати потік світла. Режим СОС для цього обладнання вважається обов'язковим. За бажанням можна придбати насадки, за допомогою яких подаються сигнали лиха. Багато моделей мають герметичний корпус, який протистоїть волозі та бруду.
Перевагами таких ліхтарів вважаються високий рівень освітлення, багатофункціональність, тривалий термін експлуатації та міцність. Специфічність, висока вартість, велика вага та складна конструкція виступають недоліками туристичного обладнання.
Ліхтарик LED LENSER H14
Тактичні ліхтарі
Спочатку пристрої такого типу були розроблені для військових. Солдати закріплювали апарати на дулах зброї для освітлення лінії вогню. Відповідно подібні ліхтарики мають підвищені технічні характеристики і ємність акумулятора. Яскравість світіння досягає 300 люменів. Корпус апарата неймовірно міцний. Імовірність виходу з експлуатації мінімальна. Вага обладнання пристойна. Пов'язано це насамперед із матеріалом зовнішньої оболонки. Ним виступає метал. Працюють ці ліхтарі у багатьох режимах.
Сьогодні тактичні пристрої зустрічаються у вільному продажу, тому вони доступні будь-якій людині. До них пропонується широкий спектр аксесуарів, які полегшують їхню експлуатацію. У ціновому плані ці світильники вважаються одними з найдорожчих. Це і є основним недоліком цього обладнання.
Налобні ліхтарі
Особливістю таких моделей вважається комфорт їхнього використання. У руках апарати тримати не потрібно, адже вони надійно закріплюються на голові спеціальною пов'язкою. Найчастіше налобні ліхтарі купують рибалки, мисливці, шахтарі та спелеологи. Ці світильники працюють від невеликих акумуляторів або батарейок. Другий варіант зустрічається найчастіше. Потужність апаратів коливається від 30 до 100 люменів. Для стандартних цілей цього вистачає. Незначна вага, кілька режимів роботи, зручність використання та прийнятна вартість визначають плюси такої техніки. З недоліків можна виділити обмежену функціональність та коротку тривалість функціонування від одного заряду.
Підводні ліхтарі
Пристрої такого типу розробляються для занурення на глибини. Корпус апарату виготовляється із міцного металу, який не пропускає рідину та витримує значний тиск. Потужність світлового потоку також дуже важлива, адже у водному середовищі світло миттєво розсіюється. Вартість підводного ліхтаря залежить від його експлуатаційних характеристик. Можна знайти дешеві моделі, що надають мінімальну функціональність та обмежені можливості. Дорогі ліхтарики стануть надійним помічником для дайверів. З недоліків цієї техніки можна виділити вузьку спрямованість та високу ціну хороших пристроїв.
Ліхтарик LED LENSER D14
Ліхтарі-лампи
На відміну від стандартних ліхтариків, лампи необхідні для освітлення великих приміщень, а не певного об'єкта. Пристрої мають класичну форму та кілька режимів роботи. Живлення найчастіше здійснюється від акумулятора. Іноді обладнання пропонується з функцією ручного заряджання за допомогою механічних дій. Матеріалом для виготовлення є пластмаса, оскільки загроза пошкодження таких апаратів практично відсутня.
Висновки: який ліхтарик краще купити
З величезного асортименту ліхтарів часом буває складно вибрати найбільш підходящу модель. Як і завжди, першим орієнтиром має бути вартість пристрою. Чим більший бюджет, тим кращий апарат можна купити. Для повсякденного використання цілком підійдуть міські ліхтарики. Ніколи не зайве мати під рукою туристичне обладнання, що надає відмінну функціональність і тривалий термін служби від одного заряду.