Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як вибрати мережне обладнання? Показуємо все на пальцях

Думки експертів 10/03/2015

Перший клас включає пристрої, які можна назвати інтелектуальними. Це в першу чергу маршрутизатори, концентратори, комутатори, мережеві адаптери, пристрої для VoIP-мереж та принт-сервери. Активними їх називають через те, що вони не обмежуються лише передачею сигналу на відміну від пасивної апаратури. До речі такий прийнято вважати різні види проводів (оптичні, оптоволоконні, мідні кабелі), розетки, конектори, муфти, сплітори тощо. Ці пристрої необхідні створення єдиних мереж, якими проходить сигнал.

Сучасне мережеве обладнання має бути багатофункціональним та адаптивним. Мережі, до яких входять комп'ютери, повинні бути безпечними та доступними. Важлива і швидкісна комутація. При цьому не варто забувати про якісне обслуговування. Передача даних може здійснюватися кабелями або за допомогою бездротового зв'язку.


Види пристроїв

  • Мережеві карти – це інтегровані плати, які встановлюють у комп'ютерах, ноутбуках та аналогічних пристроях для того, щоб вони мали змогу підключатися до Інтернету.
  • Концентратори - апаратура, необхідна для розсилки пакетів інформації по всіх портах мережі. Прийняті сигнали можуть пропускатися без змін, а можуть посилюватися.

Для скорочення загального трафіку в мережі застосовні комутатори. Ці пристрої передають пакети даних безпосередньо до кінцевого адресата. Проміжні порти залишаються не задіяними.

Підсилити сигнал здатні повторювачі. Яскравим прикладом такої техніки є хаби. Наприклад, до такого пристрою підключено п'ять комп'ютерів. Коли в мережу надходить сигнал, апарат пересилає його на всі включені до системи ПК.

  • Шлюзи – повноцінні програмно-апаратні комплекси, здатні з'єднувати пристрої різного типу на єдину мережу. За допомогою такої техніки до загального потоку підключається різноманітне обладнання, що підвищує загальну ефективність функціонування системи.
  • Міжмережеві екрани – апаратура захисного типу, що дозволяє контролювати потоки інформації, що надходять до мережі та виходять із неї.

Для ефективної передачі можна використовувати мости. Ці пристрої можуть об'єднувати різні мережі, враховуючи при цьому MAC-адреси кожного окремого комп'ютера. По IP-каналах інформація не йде, але пакети завжди передаються за призначенням. Пояснюється це тим, що машини в єдиній системі не можуть мати однакові адреси.

  • Світчі (аналог комутаторів) - перемикачі, які багато в чому за принципом дії схожі на мости. Відмінність полягає в тому, що свитки мають відразу кілька незалежних портів. Швидкість передачі сигналу по кожному з них відрізняється, але жоден потік не гальмує інший.
  • Маршрутизатори (або роутери) – мабуть, найдосконаліші пристрої із мережевого обладнання. Функціонують за правилами мереж із IP-адресами. Крім пропуску даних здатні виконувати їх контроль, фільтрацію та інші «інтелектуальні» функції. Підтримують підмережі. Сучасні моделі мають комбінований тип. Вони забезпечують одночасно дротовий та бездротовий доступ до Інтернету. Керування та налаштування апаратури реалізуються за допомогою веб-інтерфейсу.


WiFi роутер Ubiquiti Air Router

Більшість мережного устаткування повсюдного користування не потрібна. Найбільш популярними сьогодні є маршрутизатори. За допомогою цих пристроїв можна створити точку Wi-Fi доступу. Варто додати, що радіус дії спеціалізованої техніки сягає 5 кілометрів. Це допомагає вирішити проблему перевантажених комунікацій. Офісні працівники останнім часом активно переходять на бездротові мережі, оскільки якість передачі сигналу та швидкість у таких системах вже не поступається провідним.


Технології підключення до Інтернету

Існує кілька варіантів підключення до Світової мережі. Це формати Ethernet та ADSL. Перший полягає у використанні апаратури, що функціонує за технологією FTTB. Провайдер проводить оптичний кабель до кожного будинку, після чого підводить кручений пару до користувачів. Перевагою цього варіанта підключення вважається висока швидкість передачі - до 100 мб/с. Щоб підключитися до такої мережі, потрібне мережне обладнання з портом WAN Ethernet.

Дещо по-іншому працюють мережі, побудовані за форматом ADSL. Передача інформації в них здійснюється каналами вже прокладених телефонних ліній. Для провайдера такий варіант виходить дешевше, ніж прокладання оптичних проводів, але є й недоліки. Так швидкість у мережі обмежена 24 мб/с на вході та 3 мб/с на виході. Для підключення до такої мережі потрібна апаратура з WAN-портом формату ADSL.

Окремо можна виділити формат DOCSIS. Він має на увазі експлуатацію телевізійних кабелів. За рахунок цього користувач підключає не лише інтернет, а й цифрове телебачення. Рідкісні моделі маршрутизаторів підтримують цей стандарт, тому знайти у вільному продажу їх складно. Для довідки швидкість передачі у таких мережах вбирається у 40 мб/с.


WiFi точка доступу Nanostation M2


Дротове та бездротове підключення

Сьогодні більшість користувачів намагаються переходити на бездротове підключення до Інтернету, забуваючи про те, що у швидкості такий варіант явно програє. Оптичний провід, включений у гігабітний LAN-порт, здатний передавати та обробляти потоки даних аж до 1000 Мб/с. Таким показником не зможе похвалитися жоден WI-FI-передавач. Сучасні маршрутизатори оснащуються однією, двома або навіть трьома антенами, що значно розширює ефективність їхньої роботи. Один такий пристрій забезпечить потік даних на швидкості до 150 мб/с. При цьому деякі роутери мають дво- або триканальний тип, тобто теоретично можуть передавати інформацію на швидкості до 900 мб/с. Насправді все інакше. Не варто також забувати і про те, що більшість провайдерів пропонують максимум 100 мб/с, тому сенсу в надшвидкісному обладнанні мережі немає.


Критерії вибору

Вибираючи пристрій передачі даних, краще орієнтувати на апарати з кількома портами LAN і Wi-Fi-адаптером. Вони вважаються найбільш універсальними та ефективними в роботі. Не варто забувати про таку важливу характеристику, як радіус дії обладнання. Стандартні пристрої передають сигнал на відстань трохи більше 15-20 метрів, але є й просунута техніка, дальність роботи якої становить близько 5 кілометрів. Такої апаратури набувають співробітники складських приміщень, які не можуть прокласти провідні комунікації.

Для багатьох важливим критерієм вибору мережного обладнання є його вартість. Бюджетні роутери підійдуть для особистого користування в межах квартири або приватного будинку, але великі офіси або промислові підприємства потребують потужної та функціональної техніки. Звичайно, коштує вона дорожче.


Висновки

Існує безліч різних пристроїв, що відносяться до мережного обладнання. Щоб грамотно підібрати необхідну апаратуру, потрібно визначитися з тим, як вона надалі експлуатуватиметься. Основними характеристиками є швидкість передачі даних, формати та стандарти функціонування, радіус дії, рівень захищеності та інші. Майже будь-який бюджет можна підібрати оптимальний варіант устаткування.
  

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram