Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як вибрати металошукач для служб безпеки?

Думки експертів 02/03/2015

Для кожного окремо взятого випадку та об'єкта потрібні металошукачі певного типу. Пристрої мають безліч експлуатаційних характеристик, що визначають можливості застосування. Тільки добре підібраний детектор дасть гарантію безпеки. Відповідно до вибору потрібно підходити з особливою уважністю та обережністю.


Основні вимоги до металошукачів для служби безпеки

Основні вимоги, які надають служби охорони такого обладнання, зводяться до ефективності пошуку металу. На інші показники чомусь увага зазвичай не звертається, хоча вони не менш важливі. Приміром, пропускна спроможність детектора на прохідний торгового чи фінансового центру має значення для забезпечення безпеки. Температурним режимом та асортиментом програм теж краще не нехтувати.


Рамкові металошукачі

Рамкові або арочні металошукачі є деякою подобою дверної коробки без стулки. Принцип роботи заснований на використанні бічних стінок пристрою як випромінювачі. Вони пускають сигнал на різних частотах, що відбивається від металевих предметів. За бажання можна налаштувати обладнання на виявлення навіть мікроскопічних об'єктів, таких як шпилька або цвях, щоб значно підвищити безпеку людей на об'єкті.

Кожен метал має власні магнітні властивості, тому приховати якийсь об'єкт буде досить складно. Багато моделей рамкових апаратів здатні розпізнавати і бік, з якого надійшов сигнал про небезпеку. Відповідна частина арки загориться автоматично. Різні об'єкти мають різні особливості забезпечення безпеки. Устаткування має враховувати це, тому металошукачі працюють в одному з кількох режимів експлуатації. Вони визначають рівень чутливості пошуку та допустимі навантаження.


Арочний металошукач Garrett MS3500

Важливою характеристикою детекторів рамкового типу є температурний режим. Техніка не повинна давати збоїв через несприятливі погодні умови, сильну спеку або мороз. Найчастіше допустимий діапазон температур коливається від -20С до +70С. Вологість повітря має перевищувати 95-98%.

Пропускна спроможність визначає точність виявлення заборонених предметів у перехожих. Найчастіше оптимальним варіантом вважається до 60 осіб у хвилину, хоча умовах великих промислових чи соціальних об'єктів цього буває мало. Якщо нехтувати пропускною спроможністю та пускати через рамку людей натовпом, обладнання може дати збій.

Прогресивні моделі оснащуються інтерактивними дисплеями, на які відображається інформація про роботу пристрою. Якщо техніка здатна розпізнавати тип виявленого предмета, розміри або матеріал, з якого він виготовлений, відповідні сигнали подаються звуком та виводяться на екран. Понад 20 програм дають можливість підібрати оптимальний режим функціонування залежно від умов експлуатації пристрою (аеропорт, прохідна підприємства, школа, в'язниця чи суд).

Зламати рамкові металошукачі практично неможливо. Щоб змінити налаштування, необхідно ввести код доступу до двох рівнів. Деякі моделі енергонезалежні за рахунок акумуляторів підвищеної ємності, що йдуть в комплекті. Для обліку пропускної спроможності корисна функція підрахунку кількості людей, які пройшли через арку за певний проміжок часу. У разі виникнення збоїв апарат здатний виробляти самодіагностику.

З переваг рамкових металошукачів можна виділити відмінну точність виявлення предметів за дотримання норм експлуатації. Навіть мініатюрні металеві вироби не залишаться непоміченими. Недоліками такого обладнання є стаціонарність, адже арка важить близько 50-70 кілограм, обмеженість функцій та висока ціна.


Ручні металодетектори

Дозволити собі встановлення рамки може далеко не кожне підприємство чи охоронна структура, тому дешевою альтернативою таким пристроям є ручні металодетектори. Це невеликі апарати, які здатні виявляти металеві предмети на короткій відстані. Охоронець повинен провести вздовж усього тіла людини, щоб знайти приховані об'єкти. Цілком логічно, що таке обладнання менш автоматизоване, проте коштує воно в десятки разів менше, що і є визначальним фактором вибору.

Ручний металошукач Garrett Supe Wand

Потужність приводу у ручних детекторів незначна, а значить, для виявлення маленької шпильки доведеться піднести пристрій майже впритул до одягу людини. Втім, на доладний ніж пристрій зреагує на пристойній відстані, а на зброю і поготів. Відповідно, для забезпечення безпеки така техніка підходить ідеально.

Апарат працює від невеликого акумулятора, якого здебільшого вистачає на кілька десятків годин безперервного функціонування. Про розряджання батареї попереджає спеціальний індикатор. За бажання можна підключити навушники, щоб значно посилити чутливість сигналів. У зверненні металодетектори дуже прості, а особливих навичок налаштування не вимагають. Робочі частоти – 80-100 кгц. Важливим показником таких пристроїв вважається довжина сенсора, що визначає можливості використання.

Як уже було сказано, ручні детектори коштують значно дешевше за рамкові, але за функціональністю і сферами застосування поступаються їм. Мінуси обладнання: слабкий привід, коротка відстань до виявлення предметів, відсутність режимів роботи.


Висновки

Для служб безпеки підійде більшість арочних та ручних металошукачів. Для невеликих підприємств оптимальним варіантом виступає дешеве та малофункціональне обладнання. Великі об'єкти потребують повноцінного захисту, який можуть забезпечити виключно рамки. Вибір потрібно робити, виходячи з умов експлуатації техніки та навантажень на неї. У разі обмеженого бюджету єдиним варіантом будуть ручні детектори. Для максимального захисту рекомендується комплексне використання обох видів металошукачів.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram