Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як вибрати металошукач? Поради досвідчених

Думки експертів 03/03/2015

Зверніть увагу

Щоб підібрати найбільш підходящий металошукач, потрібно визначитися з тим, як обладнання експлуатуватиметься. Найпростіші моделі підійдуть виявлення предметів на невеликій відстані за відсутності перешкод. Дорога техніка може похвалитися широким спектром функцій, що виконуються, тому її можна назвати універсальною.

Металодетектори можна умовно поділити на кілька груп: ґрунтові (прості, напівпрофесійні та професійні), золотошукачі, підводні, глибинні, арочні, ручні та піноінтери.


Прості ґрунтові металошукачі

Пристрої подібного типу вважаються одними з найдешевших і найменш функціональних. Їхнє призначення зводиться до виявлення металевих об'єктів на незначній відстані. Рідко обладнання може визначати тип матеріалу або глибину його залягання. Кількість частот не перевищує двох. Ефективність роботи залежить від типу ґрунту та розмірів предмета. Глибше 70 сантиметрів знайти щось не вийде.

Серед переваг такої техніки можна виділити мінімальну вартість, величезний асортимент моделей та незначну вагу. Купити простий металошукач зможе практично кожен, правда, сфери його застосування дуже вузькі. Недоліки зводяться до малої потужності, обмеженої функціональності, залежності від багатьох факторів. Пристрої дуже сприйнятливі до шумів і перешкод, отже, можуть давати збої у роботі.


Напівпрофесійні металошукачі

Устаткування підійде для людей, які вміють поводитися з металошукачами. Вартість техніки набагато вище, ніж ціна простих пристроїв. Відмінною рисою функціонування можна назвати використання одночасно великої кількості частот. За рахунок цього випромінювання виходить більш інформативним. Сигнал про виявлення об'єкта подається не лише звуком, а й виводиться на дисплей. Графічний інтерфейс надає інформацію про дискримінацію матеріалу, тобто «чорний» або «кольоровий» метал знайдено. Потужність обладнання вистачає для пошуку предметів на глибині до 1-1,5 метрів.

Функціональність та ефективність роботи у цієї апаратури краще, ніж у простих ґрунтових металошукачів. Корисною є також можливість визначати тип матеріалу. З недоліків можна виділити підвищену вартість техніки та складність у її освоєнні. Не кожен новачок зможе сам розібратися, як нею скористатися.


Професійні ґрунтові металошукачі

Мультифункціональні та дорогі металошукачі призначені для справжніх професіоналів пошуку залізних предметів. Апаратура має мікропроцесор і безліч автоматичних і ручних налаштувань. Декілька режимів функціонування допоможуть адаптуватися до умов ґрунту та навколишнього середовища. Пошук провадиться з багатосмуговою дискримінацією відразу в широкому спектрі частот. Обладнання має здатність знаходити «кольоровий» метал, який лежить поряд із «чорним». Сигнали подаються одночасно у звуковому, графічному та цифровому форматах. На екран виводяться дані про глибину залягання об'єкта, його тип, ймовірні розміри. Потужності вистачає виявлення металу з відривом двох метрів і більше.

Переваг у таких металошукачів безліч. Вони вважаються найнадійнішими та практичнішими. Мінусами техніки можна назвати складність у освоєнні, високу вартість, значну вагу деяких моделей. Такі пристрої підходять лише кваліфікованим фахівцям.


Металошукач Minalab CTX 3030


Золотошукачі

Фактично це аналог професійних детекторів, які налагоджені для пошуку мінімального вмісту золота в грунті. Техніка налаштована на частоти, які ідеально підходять для виявлення дорогого металу. Глибина залягання предметів може досягати двох метрів. За бажання апаратуру можна перекваліфікувати для пошуку інших типів матеріалу.

З переваг цих пристроїв варто відзначити високу ефективність пошуку саме золота. Налаштувати під таке завдання професійну техніку буде складно. Мінусів у золотошукачів налічується чимала кількість. Коштує обладнання дорого, а можливості його застосування дуже обмежені. Серйозні перешкоди при пошуку створює фольга та алюміній, які відбиваються на дисплеї апарату так само, як і золото. Виявити крупинку металу навіть на невеликій глибині практично неможливо.


Підводні металошукачі

Подібні металошукачі мало чим візуально відрізняються від професійних. Відмінність полягає в тому, що вони розраховані на пошук у водному середовищі. Відповідно, обладнання налагоджено на ігнорування перешкод, які створює рідина. Корпус пристрою герметичний, отже, його можна занурювати під воду. Техніка необхідна виявлення предметів на дні водойм. Сигнали подаються лише звуком. Глибина пошуку залежить від умов середовища.

Вузькоспеціалізовані металошукачі, які коштують дорого та забезпечують відмінну ефективність пошуку предметів під водою. Особливих навичок для правильної експлуатації техніки не потрібні. Недоліками пристроїв є висока вартість, обмежена функціональність та залежність від умов середовища.


Глибинні металошукачі

Ці металошукачі часто застосовують у промислових цілях. Із самої назви зрозуміло, що вони дають змогу виявити предмети на значній глибині, яка в окремих випадках може перевищувати шість метрів. Все залежить від розмірів об'єкта. На жаль, провести дискримінацію не вдасться, тому щоб зрозуміти, що за метал був знайдений, доведеться його відкопати. Пристрої активно використовуються під час прокладання інженерних комунікацій, а також на місцях розкопок у районах боїв часів Великої Вітчизняної війни.

Явною перевагою техніки вважається здатність знаходити предмети на значній глибині. Потужності вистачає, щоб із точністю визначати відстань до об'єкта, його розміри, у якому напрямі він залягає. Висока вартість, відсутність можливості визначити тип матеріалу та нездатність знаходити предмети, що знаходяться на відстані 5-10 сантиметрів від поверхні землі, вважаються мінусами таких апаратів.


Металошукач Garrett Infinium LSL


Арочні металошукачі

Їх ще називають рамковими, оскільки вони мають форму дверної коробки. Дороге, але дуже точне та надійне обладнання. Встановлюється техніка стаціонарно у місцях скупчення людей, аеропортах, на військових об'єктах. Потужності приводу вистачає, щоб знайти навіть мініатюрний металевий предмет. Пристрої реагують навіть на уламки, що залишилися в тілі людини після вибуху гранати. Охоронні структури дуже цінують арочні металошукачі.

Деякі моделі можуть визначити тип матеріалу, що значно розширює функціональність пристрою. На цьому перелік переваг техніки не закінчується. Устаткування дає можливість убезпечити будь-який об'єкт. З недоліків варто виділити високу вартість, складність налаштування, стаціонарність.


Ручні металошукачі

Подібні детектори зустрічаються до рук представників закону, охоронців, військових. Пристрої мають невеликі розміри і широкий діапазон частот, що підтримуються. Відповідно, вони дозволяють виявити навіть голки на тілі людини. Одні з найпоширеніших і найдоступніших металошукачів.

Компактність, порівняно низька вартість та можливість виявлення навіть мініатюрних предметів є перевагами таких апаратів. Недоліки представлені обмеженою функціональністю та залежністю роботи пристрою від зовнішніх перешкод. Крім того, якщо апарат налаштований на виявлення дрібних предметів, то фон від великих ігноруватиметься.


Металошукач Fisher Labs CW10


Пінпоінтери

Невеликі металошукачі здатні виявляти предмети на відстані не більше 5 сантиметрів. Найчастіше їх застосовують для пошуку проведення у стінах або при розкопках на місцях боїв. Відмінною особливістю цієї техніки вважається точність визначення розташування об'єкта аж до міліметрів.

Переваги піноінтерів: точність, мінімальна вартість, невеликі розміри. Мінуси пристроїв зводяться до відсутності можливості зробити дискримінацію, слабку потужність, невелику глибину виявлення металу.


Висновки

Типів металошукачів існує безліч. Відповідно правильно визначитися з необхідною моделлю вдасться лише якщо заздалегідь продумати, як пристрій буде експлуатуватися. Далі орієнтуватися потрібно на бюджет, адже далеко не кожен зможе дозволити собі дороге обладнання. Функціональність та технічні характеристики також є важливими критеріями вибору техніки.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram