Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як вибрати металошукач

Думки експертів 09/12/2014

Рис.1 Ґрунтовий металошукач Fisher Labs F2

Щоб не помилитися у виборі пристрою, необхідно визначитися з цілями. Навіщо вам потрібен металодетектор? Він використовуватиметься у професійній чи аматорській сфері?

Для користувачів-початківців підійдуть прості грунтові металошукачі. Такі пристрої оснащені базовим набором функцій пошуку з використанням однієї-двох частот. Висока частота дозволяє знаходити дрібні предмети, але на незначній глибині. Низькочастотні прилади зможуть знайти лише великі об'єкти, які заховані глибоко. Підійдуть у випадку, якщо ви плануєте зайнятися пошуком старовини та скарбів на місці колишніх сіл у занедбаних будинках. Варто звернути увагу на наявність режиму розподілу чорного, світлого, жовтого металів. Глибина виявлення від 20 см до 1 м.

Профессиональный металлоискатель Minelab CTX3030

Мал.2 Професійний металошукач модель Minelab CTX3030

В основі роботи професійних та напівпрофесійних металошукачів використано багаточастотне випромінювання. Є можливість отримувати звукові, цифрові та візуальні дані, що відображаються на дисплеї. Це допомагає визначити характер та розміри знахідки, а також глибину залягання. Є можливість виявити об'єкти на глибині від 50 см до 3 метрів.

Є прилади спеціально призначені для пошуку під водою. Вони мають герметичний корпус і можливість налаштувань для пошуку з урахуванням мінералізації води і перешкод.

Підводні металодетектори здатні виявити великі об'єкти на глибині до 6 метрів. Вони мають функцію з високою точністю визначати тип виявленого предмета. Крім того, даний прилад реагує не тільки на метали, а й на неоднорідності у ґрунті (приховані фундаменти, різні шари ґрунту тощо). Часто використовується під час обслуговування міських підземних комунікацій.

Ручной металлоискатель модель Fisher Labs CW10

Рис.3 Ручний металошукач модель Fisher Labs CW10

Для особистого огляду людей застосовуються ручні та стаціонарні рамкові металодетектори. Перші поширені у військових частинах, охоронних організаціях, митних органах. Рамкові металодетектори призначені для місць з великим скупченням людей (аеропорти, вокзали) і є рамкою або аркою, через яку проходить людина.

Ще один вид металошукачів - пінпоінтери (або точкові покажчики). Чи здатні точно визначити місце розташування предмета на незначній глибині. Підійдуть, якщо необхідно виявити внутрішньостінні проводки. Крім того, застосовуються під час археологічних розкопок.

Арочный металлоискатель модель Fisher Labs M-SCOPE

Рис.4 Арочний металошукач модель Fisher Labs M-SCOPE

До різновидів металодетекторів належать також військовий міношукач (використовується для пошуку мін) та магнітометр. Останній найчастіше застосовується для пошуку золота та кольорових металів.

Отже, для того щоб обраний металошукач відповідав вашим вимогам, необхідно звернути увагу на його функціональність. Прості і недорогі моделі мають базовий набір функцій. До них відносяться:

  • Чорно-білий рідкокристалічний екран для виведення інформації;
  • Налаштовані програми пошуку, що дозволяють створювати індивідуальний цільовий набір металів;
  • Режим визначення глибини;
  • Дискримінатор;
  • Режим визначення типів металів.

Список функціональних можливостей може розширюватись в залежності від моделі металодетектора.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram