Як вибрати мікронавушник? Поради професіоналів
Види мікронавушників
Мініатюрні навушники можна умовно розділити на дві великі групи:
- вакуумні;
- магніти.
Перші виготовляються у формі капсули, яка міститься у вушну раковину. Розміри апарату коливаються від 13 мм до 5 мм. Чим менший пристрій, тим дорожче воно коштує. Найменші називаються нанонавушниками. Втім, як показує практика, гнатися за крихітними гаджетами немає сенсу. Всі навушники, менше 10 мм завдовжки, повністю ховаються у вушному каналі. Неозброєним поглядом помітити практично неможливо. Капсула покривається спеціальним полімером тілесного кольору.
Комплект з гарнітури та мікронайшника Raxter 0526
Класичні мікронавушники виробляються багатьма компаніями по всьому світу, але найбільшої слави заслужили вироби німецьких марок. Вони найнадійніші та якісніші. Гарантійний термін на окремі моделі сягає 3 років. Більшість китайських пристроїв виходять з ладу вже за 6 місяців. Живиться апарат від батарейки А0. У середньому одного заряду вистачає на 6-8 годин безперервної роботи.
З переваг таких навушників можна виділити можливість підключення до більшості відомих гарнітур, широкий асортимент моделей, тривалий час експлуатації та безпеку для людини під час використання. Мінусами цього обладнання вважається ризик виявлення (особливо стосується навушників довжиною 13 мм), дискомфорт при тривалому носінні та крихкість. Насправді, якщо сильно натиснути на капсулу, вона може зламатися.
Навушники-магніти кардинально відрізняються від класичних пристроїв. Їхні розміри не перевищують 1х2 мм. За формою вони нагадують крихітну пігулку з металу. У вушну раковину апарат поміщається за допомогою спеціальної палички намагніченої. Як гарнітура до таких гаджетів підходять Bluetooth або Hands-free пристрої. Живлення всієї системи здійснюється від спеціальної батареї, яка підключається дротом до гарнітури.
Явна перевага магнітних мікронавушників – вони абсолютно невидимі стороннім особам. Фактично виявити апарат може лише лікар чи ЛОР-фахівець. Сигнал передається за рахунок вагань. Гаджет лягає прямо на барабанну перетинку. Пристрої конструкційно надзвичайно прості, тому їх неможливо зламати.
Більшість експертів не рекомендують використовувати магнітні навушники. Справа в тому, що у вусі постійно виділяється сірка, в якій гаджет може банально застрягти. Тоді видалити його зможе лише хірург. Магнітна паличка з цим завданням уже не впорається. До цих навушників підходить лише спеціалізована гарнітура модернізованого типу. Ще одним недоліком апарата можна назвати короткий термін роботи. Він не перевищує двох годин.
Комплект з Bluetooth гарнітури у вигляді окулярів та мікронайшника
Види гарнітур
Зв'язок між навушником та телефоном забезпечує гарнітура. Найчастіше вона буває двох типів: провідний і бездротовий. Принцип роботи пристроїв у кожному випадку трохи відрізняється.
Hands-free гарнітура є провід, на одному кінці якого знаходиться штекер, що підходить для гнізда навушників, а на іншому - переговорний пристрій. Приховати таку систему буває досить проблематично. Дротовий цю гарнітуру називають через те, що вона безпосередньо підключається до мобільного пристрою.
Серед переваг даного обладнання можна виділити відносно низьку вартість та можливість роботи в парі з будь-якими мікронавушниками. Апаратура має й низку недоліків. Так штекер може легко від'єднатися в кишені, через що сигнал перерветься. Кожна hands-free модель розробляється для експлуатації в парі з певними телефонами, тому підключити провід до іншого мобільного телефону не вийде.
Bluetooth гарнітура працює за принципом бездротового зв'язку. Із самої назви стає зрозуміло, що за основу взято технологію Bluetooth, яку підтримують усі сучасні смартфони. Найпримітніше, що як приймальний пристрій може використовуватися не лише стандартна «петля», яка чіпляється на вухо. Для повноцінної конспірації випускаються Bluetooth-ручки, годинник, окуляри, браслети і т.д. Стороннім особам ніколи не спаде на думку, що ручка в руках студента або годинник на зап'ясті бізнесмена можуть приймати сигнали та передавати їх на мікронавушник. Подібне "екзотичне" обладнання також пов'язане з мобільним телефоном, але може працювати без підзарядки до трьох діб.
Плюси Bluetooth гарнітури полягають у надійному зв'язку апаратури між собою, можливості підключення до будь-якого смартфона та мікронавушника. Дальність функціонування пристроїв становить близько восьми метрів. Передача даних бездротовими каналами зводить до мінімуму ризик обриву зв'язку. Основним мінусом цієї техніки вважається висока вартість у порівнянні з hands-free.
У критичних ситуаціях як гарнітура використовуються рації. Потреба у них виникає найчастіше через блокування стандартних каналів зв'язку. Мікронавушник підключається до одного з апаратів, а другий передається помічнику. Звичайно, непомітно щодо рації поговорити не вдасться, але в охоронній сфері подібне обладнання користується популярністю.
Висновки
Вибирати мікронавушник необхідно, виходячи з умов його експлуатації надалі. Якщо людині потрібно непомітно отримувати підказки, можна придбати магнітний або наноапарат з гарнітурою Bluetooth. При обмеженому бюджеті краще віддати перевагу капсульного пристрою. Справжнім шиком, звичайно, є набори з приймальними блоками у вигляді годинників, ручок і окулярів, що пишуть, але коштують такі комплекти дорого, а значить, не кожному по кишені. Особливу увагу слід приділяти і видам гарнітур. У будь-якому випадку, навіть найпростіший мікронавушник здатний допомогти у скрутних ситуаціях.