Як вибрати навігатор? Ч.1
Для Вас ще актуальне питання "Який купити навігатор в автомобіль"? Я нещодавно купував, але витратив на пошук і вибір багато часу. Тут спробую описати все, що дізнався. Спеціалізовані знімні автомобільні навігатори є закінченими апаратно-програмними рішеннями, повноцінними комп'ютерами, але мають конкретне призначення. У них присутні процесор, дисплей, пам'ять та операційна система, навігаційна програма та карта.
Докладніше про характеристики навігатора
Операційна система завжди прив'язана до електронного механізму навігатора, тобто, при покупці ми часто навіть не маємо вибору щодо навігаційної програми та інтерфейсу. А ось карти можна вибрати. Проте, щоб правильно визначитися з вибором автомобільного навігатора, необхідно розглядати кожен із його компонентів окремо.
Мінімальне значення для навігатора має його ергономічність та дизайн, але кріпленню необхідно приділити особливу увагу. Зручністю відрізняється довга гнучка штанга, але надійною її важко назвати, оскільки навігатор на ній трясеться під час руху. Зручно використовувати кріплення, безпосередньо до якого підключено живлення. Також потрібний шнур живлення від прикурювача, мережний адаптер або USB, що спрощують підзарядку поза автомобілем.
Популярністю користуються великі монітори, які мають, втім, деякі нюанси. По-перше, вони важчі і для носіння в кишені зовсім не придатні. Це великий недолік, якщо пристрій планується використовувати у пішохідному режимі. Відображення зображення на великому дисплеї вимагає більшого потужного процесора, що споживає більше енергії, від якого безпосередньо залежить тривалість автономної роботи.
Те саме стосується і самого процесора: чим вища його продуктивність, тим краще, але тим більш ємний акумулятор йому потрібний і тим більше це позначається на розмірі та вазі. Це абсолютно не важливо для використання в автомобілі, адже там живлення походить від бортової мережі. Більш однозначно справи з пам'яттю, особливо оперативної. До вбудованої пам'яті вимога менша і її обсяг важливий лише за відсутності слота для карт зовнішньої пам'яті, що з сучасних навігаторів велика рідкість. Також можна приділити увагу типу приймача GPRS: сьогодні зазвичай використовується Atlas IV або точніший Atlas V, але особливої різниці для автонавігатора між ними немає, точність і економічність кожного є достатньою в побутовому застосуванні.
Якщо вас цікавить додатковий сервіс, таким як облік оперативних даних про вуличний трафік під час побудови маршруту, бажано віддати перевагу навігатору з виходом в Інтернет.
Великі виробники включають у поставку та вартість певну навігаційну програму та ліцензійну картку, дрібні продають бюджетні навігатори для авто, на яких встановлено не завжди якісне програмне забезпечення. Купити автонавігатор такого типу є дуже доступним, але часто покупці стикаються з труднощами у використанні неякісного ПЗ. Певною популярністю на нашому ринку користуються порожні і абсолютно дешеві навігатори, на які потім можна встановлювати свій софт. Ну і ряд користувачів вибирають багатофункціональні пристрої, такі як смартфони, на основі інших критеріїв, а вже після покупки думають, як адаптувати їх для навігації.
Продовження читайте у статті "Як вибрати навігатор? Ч.2".