Як вибрати навігатор? Ч.2
Від операційної системи залежить сумісність навігатора із спеціалізованими картами та програмами. Так, за наявності ОС Windows Mobile або Windows CE можна користуватися практично будь-якими навігаційними програмами і картами, але при цьому втратити на швидкодії, стабільності та захищеності. Більш широкі перспективи у Android, для якої, втім, поки що значно менше карт і програм. У навігаторах деяких виробників присутні закриті, оптимізовані тільки під них ОС, що відрізняються максимальною продуктивністю, але обмежують користувачів у виборі карт та програм.
Від встановленої в навігаторі програми залежить зручність експлуатації та сумісність із картками. Вибір інтерфейсу – справа смаку. Тим часом у різних програм різна функціональність і варто звертати увагу на здатність точкового пошуку складних адрес. У неспеціалізованих пристроях використовуються мобільні програми для карт-онлайн, що потребують постійного підключення до Інтернету. Майже всі навігаційні програми мають версії під популярні ОС.
Карти – предмет найчастіших нарікань користувачів щодо недостатньої деталізації та прив'язки до місцевості, невідповідності дорожнім знакам та розміткам, неправильної оцінки пропускної спроможності шляхів. Їхня розробка досить складна і дорога, але останнім часом намітилася тенденція до вдосконалення карток. Основними критеріями вибору має бути кількість населених пунктів із можливістю адресного пошуку, промальовування дворових проїздів, база POI. Найкращою промальовкою та повнотою бази пошуку в Україні є «КартБланш», «Аероскан», «Візіком», «Навлюкс». Відмінності карток різних виробників полягають у різних стратегіях розвитку. Тобто хтось головну увагу приділяє великим містам, хтось покриває всі населені пункти однаково рівномірно, у когось ретельно промальовані дорожні розв'язки. У деяких виробників карти адаптовані для різних платформ, інші працюють із єдиним брендом. Тому якщо Ви вже вирішили витратити якусь суму та купити навігатор з картою, то тоді слід звернути увагу на її застосування, щоб вона максимально відповідала Вашим вимогам.
Останнім часом інтерес викликає travelGPS – безкоштовна карта, розроблена та підтримувана ентузіастами та що будується на інформації від самих користувачів. Їй властива висока деталізація по столиці та ряду інших міст, частота оновлень та швидкість внесення змін. Але ця карта позбавлена системності в розробці, тобто іноді паралельно з докладним промальовуванням дрібних міст спостерігається досить умовна щодо великих і важливих. Проте вона активно використовується київськими користувачами, хоча для частих поїздок Україною не підходить.
Немає однозначної відповіді щодо вибору тієї чи іншої карти для навігатора, необхідно виходити з регіону та важливих індивідуальних переваг.