Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00
instagram Telegram

Як вибрати об'єктив для відеоспостереження?

Думки експертів 17/02/2015

Рис.1 Як вибрати об'єктив
Цілком можливо, завдання такого плану здасться неймовірно складним, але насправді якщо підійти до нього докладно, то все має вийти. Є кілька важливих параметрів, які визначають, як об'єктив працюватиме. До них можна віднести тип кріплення, величину фокусної відстані, кут огляду, дальність зйомки, вид діафрагми та інші характеристики. Тільки при детальному ознайомленні з кожним з них можливий вибір найбільш оптимального варіанту.


Фокусна відстань

Кутові розміри простору, що охоплює камера, можуть бути різними. Їхню величину визначає фокусна відстань. Воно може бути змінним та фіксованим (монофокальним). Пристрої першого типу мають широкі сфери застосування, а другі відрізняються високою якістю зйомки. Це не означає, що апарати з регульованим фокусом погано знімають, просто монофокальне обладнання зазвичай не має втрат як взагалі. Фокусна відстань такої апаратури становить близько 2,6-18 мм. Вона застосовується як у мініатюрних, і у професійних камерах.

Об'єктиви змінного типу для систем відеоспостереження поділяються на варіофокальні та трансфокальні. Перші мають можливість змінювати налаштування фокусу вручну, а другі – дистанційно. Обидва види ідеально підходять для ситуацій, коли потрібний контроль великих територій із можливістю наближатися до конкретних об'єктів. Варто сказати, що варіофокальні та трансфокальні пристрої завойовують все більшу популярність і, швидше за все, незабаром зовсім витіснять обладнання з фіксованим фокусом з ринку охоронної техніки. Пояснюється це яскраво вираженою перевагою варіофокальних об'єктивів. Вони здатні замінити 3-4 пристрої аналогічного виду, але з обмеженими можливостями. За вартістю обладнання з фіксованою та змінною фокусною відстанню не сильно відрізняється.

Объектив модельCovi Security FL-02812A

Рис.2 Об'єктив модель Covi Security FL-02812A


Типи кріплень об'єктива на камеру

Матриця кожної камери має свій переріз, отже, далеко ще не всі об'єктиви підійдуть до неї. Відповідно, існує універсальна класифікація типів кріплення деталей подібного типу. Умовно їх поділяють на М12, С та CS. Перший вид призначений для мініатюрних відеокамер, інші два – для професійної апаратури. Цілком логічно, що для масивної камери зовнішнього типу пристрій з кріпленням М12 не підійде.
Найчастіше формати об'єктивів збігаються у маркуванні з видами матриць, тому проблем із встановленням сумісності не повинно виникати. Якщо деякі питання все ж таки з'являються, можна звернутися до розміру матриці. Його значення коливається від дюйма до чверті дюйма. Якщо труднощі навіть після цього не наважилися, тоді залишається лише один варіант – звернутися до фахівців. Вони точно знатимуть, що робитимуть.

Діафрагма об'єктива

Діафрагмою називається спеціальний пристрій, що є присутнім в об'єктиві, який відповідає за розподіл кількості світла, що проходить на чутливу матрицю. Це безпосередньо впливає на якість одержуваної картинки. Стандартно, що менше величина діафрагми, то більше світла потрапить в об'єктив. У більшості випадків потрібно прагнути саме до мінімальних значень, хоча в деяких ситуаціях корисні і малочутливі пристрої. Наприклад, коли камера спрямована вікна, у яких світить сонце.
Показник діафрагми позначається літерою F. Існують об'єктиви, у яких ця характеристика фіксована, та інші – змінна. Варифокальні пристрої саме відносяться до другої категорії. Відповідно змінюватись може не тільки фокусна відстань, а й розміри діафрагмового отвору. Вони коливаються у діапазоні від F1.4 до F360. Така особливість буває особливо корисною, якщо протягом дня рівень освітленості об'єкта сильно змінюється. Регулювання здійснюється вручну чи дистанційно. Ця характеристика пов'язана також із поняттям світлосили.

Кут огляду об'єктива камери

Залежно від потреб відеоспостереження камери здатні охоплювати або великий простір або фокусуватися на окремих об'єктах. Виходячи з цього, змінюватиметься кут огляду об'єктива. Уздовж периметру будівель, у вузьких коридорах та подібних приміщеннях ідеальним варіантом є вузькопрофільні апарати. Кут їхнього огляду становить до 30 градусів. Пристрої із середніми показниками (30-70 градусів) встановлюються зазвичай у кімнатах різних установ. Також вони підійдуть для контролю прилеглої до будівлі зони. Широкоформатні об'єктиви (більше 70 градусів) потрібні для контролю входу на дверях та у невеликих приміщеннях. Фактично однієї камери такого типу буде достатньо, щоб контролювати те, що відбувається у всій кімнаті.
Слід розуміти, що зображення з об'єктивів з різними кутами огляду буде відрізнятися. Найчастіше зображення з вузькопрофільних пристроїв виходить чіткіше, адже об'єктів на ньому мало. Відповідно ширококутна апаратура охоплює більший простір, але через це картинка стає менш розбірливою. Є добрий метод, покликаний допомогти у визначенні ідеального кута огляду. Беруться два крайні об'єкти, які мають потрапляти у межі зйомки камери. Між ними вимірюється кут, за значенням которого и подбирается объектив. Объектив модельCovi Security FL-0660A

Рис.3 Об'єктив модель Covi Security FL-0660A


Зовнішня та внутрішня установка

Для багатьох людей визначальним критерієм вибору камери є можливість експлуатації в приміщенні або на вулиці. Пояснюється це тим, що більшість складних характеристик їм не зрозуміла, а такий показник цілком зрозумілий. Об'єктиви для пристроїв зовнішнього та внутрішнього типу також трохи відрізняються.
Для монтажу на вулиці краще вибирати моделі, укладені в міцний корпус, що не пропускає пил та вологу. У такому разі можна не турбуватися про працездатність камери. Щодо експлуатаційних характеристик, то все залежить від індивідуальних умов. Потрібне гарне сприйняття світла – береться об'єктив із малими розмірами діафрагмового отвору. Хочеться охоплювати велике місце – будь ласка, ширококутна техніка. Для монтажу в приміщеннях дещо спрощено, адже ризик виходу з ладу такої апаратури значно нижчий.
Висновки
Підібрати дійсно надійний об'єктив для камери спостереження, який ефективно працюватиме в конкретно взятих умовах, буває не завжди легко. Навіть досвідченим фахівцям часом важко відразу дати відповідь на це питання, тому поспішних рішень краще не робити. Детальне ознайомлення з технічними характеристиками пристроїв допоможе отримати загальне уявлення про особливості об'єктивів. Маючи хоча б таку інформацію, вже буде простіше зробити правильний вибір. Особливу увагу слід приділяти фокусній відстані, типу кріплення, виду діафрагми.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram