Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як вибрати панель виклику до відеодомофона?

Думки експертів 24/02/2015

Принцип роботи пристрою виглядає приблизно так: людина, що прийшла, натискає на кнопку виклику, а оператор дивиться на підключеному до викликової панелі екрані, хто ж прийшов. Якщо це потреба, проводиться короткий діалог з метою з'ясування обставин. Після цього подається сигнал, який відчиняє двері або ворота. Фактично панель виклику потрібна тільки для отримання візуальної картинки з контрольно-пропускного пункту.

 

Основні критерії при виборі панелі виклику

Цілком логічно, що на ринку охоронної техніки зустрічається безліч моделей таких пристроїв. Вони різняться відразу по безлічі показників, тому перед тим як вибирати обладнання, потрібно в деталях ознайомитися з його характеристиками. Розуміння того, як функціонуватиме апаратура, допоможе знайти найбільш підходящу панель для відеодомофону.

 

Виконання

За типом виконання техніка подібного типу буває накладною та врізною. Різниця полягає у вигляді кріплення до несучої конструкції. Цілком логічно, що врізне обладнання набагато надійніше, адже пошкодити його досить складно, але його установка триває тривалий час і вимагає в окремих ситуаціях багато зусиль. Наприклад, на металеву поверхню монтувати врізну панель взагалі не вийде. Накладний пристрій кріпиться спеціальними болтами, а отже, встановлюється в найкоротший термін. З іншого боку збити його не складе величезної праці.


Рівень захисту

Залежно від захищеності корпусу та внутрішніх механізмів апаратура ділиться на антивандальну та звичайну. Перша представляє інтерес для людей, які хочуть забезпечити контроль у запеклих чи військових умовах. Нерідко такі панелі трапляються у зонах збройних конфліктів. Техніка укладена в цілісний металевий корпус із маленькими прорізами для мікрофона, камери та динаміка. Пошкодити або зірвати таке обладнання практично неможливо. Звичайні панелі підійдуть для встановлення у мирних житлових районах або на входах на закриті об'єкти. Антивандальні пристрої крім міцності можуть ще відрізнятися термо-і гідроізоляцією. Відповідно, вогонь і вода на роботу камери ніяк не вплинуть.
Цветная вызывная видеопанель Slinex VR-12H
Колірна відеопанель Slinex VR-12H


Кількість абонентів

Обладнання буває індивідуальним та багатоабонентським. Виходячи з цього, натискання кнопки провокує виклик лише однієї людини або відразу кількох. Для більшості випадків оптимальним варіантом вважається індивідуальний пристрій, адже контроль пропуску здійснює лише одна людина. При входах у багатоповерхові будинки, котеджні містечка та інші об'єкти з великою кількістю кімнат або квартир для зв'язку можуть застосовуватись і багатовиконавчі панелі викликів. З її допомогою прийде зможе легко зателефонувати в потрібний офіс, квартиру, будинок, кімнату.


Підтримка повнокольоровості

Як і дисплеї, камери можуть бути кольоровими та чорно-білими. Багато моделей за відсутності гарного освітлення автоматично переходять у чорно-білий режим, щоб отримувати чіткішу картинку. Монохромні пристрої дешевші за повнокольорові, хоча різниця в ціні не така значна, тому чорно-біле обладнання потроху виходить з обороту.


Роздільна здатність зображення

Важливою характеристикою будь-якої камери вважається дозвіл картинки, що отримується. Чим більший екран домофона, на який виводиться зображення, тим якісніше воно має бути. Для маленьких екранів з діагоналлю не більше 5 дюймів підійдуть панелі з роздільною здатністю близько 400-450 ТВЛ. Якщо розмір монітора перевищує 7 дюймів, краще шукати апаратуру з 540 ТВЛ і вище. Від чіткості зображення багато в чому залежить ефективність контролю доступу. Тип матриці також впливає на якість отриманих даних. CCD-пристрої вважаються кращими за CMOS, але й коштують вони дорожче.
Черно-белая вызывная видеонанель KC-MB30
Чорно-біла виклична відеонанель KC-MB30


Поворот камери

Серйозною проблемою багатьох панелей вважається відсутність можливості повороту камери. Воно може виконуватися вручну або дистанційно. Звичайно, моделі, камерами яких можна керувати на відстані, коштують досить дорого, але з функціональної точки зору вони набагато зручніші та практичніші. Зазвичай кут повороту не перевищує 10-20 градусів в одному з напрямків, але загалом цього більш ніж достатньо.


Кут огляду

Кут огляду пристрою залежить від висоти встановлення панелі та особливостей камери. Чим більший простір може охопити апаратура, тим більш інформативним буде картинка на екрані монітора у оператора. Відповідно, від цього залежить і якість контролю доступу.
Многоабонентная вызывная панель Commax DRC-4DC
Багатоабонентна панель виклику Commax DRC-4DC


Підсвічування

Устаткування може оснащуватися діодним та інфрачервоним підсвічуванням. Перший варіант є невеликими світильниками, які монтуються безпосередньо в панель. Вони можуть спалахувати автоматично, дистанційно або при наближенні людини в темний час доби. Інфрачервоне підсвічування здійснюється в невидимому спектрі, а значить, прийшовши ніякого світіння не помітить. Це може бути корисним у плані прихованого, якщо потрібно не видавати присутність техніки на вході на об'єкт.


Управління замком

Більшість панелей викликаються спеціальним реле управління замком. З його допомогою можна дистанційно відчинити двері або ворота. Деякі моделі мають також пристрій для зчитування електронних ключів. Воно функціонує за технологією TouchMemory. Коли магнітна стрічка підносить картку, замок автоматично відкривається. Подібне обладнання користується особливою популярністю у офісних приміщеннях.


Висновки

Одна і та ж панель виклику може бути і корисна, і марна в різних умовах. Перед покупкою техніки краще проконсультуватися з кваліфікованим фахівцем або хоча б самостійно прикинути, як експлуатуватиметься пристрій. Більшість сучасних моделей забезпечать найвищий рівень контролю доступу на об'єктах різної специфіки.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram