Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як вибрати правильний ніж для полювання та риболовлі?

Новини та статті 21/03/2016

Не так важливо, скільки ножів у вас вдома. Якщо Ви затятий мисливець, який починає рибалок або любите туристичні походи, Вам просто необхідний правильний ніж для активного відпочинку. З того часу, як полювання та риболовля стали не тільки джерелом видобутку харчування, а й видами відпочинку, з'явилася можливість вибору різноманітного інструментарію та обмундирування. Вибрати ніж для активного відпочинку – завдання складне. Поради від компанії «Фортер» допоможуть Вам визначитися з відповідним клинком, виходячи з бюджету, матеріалу леза, довжини, матеріалу рукояті та багатьох інших параметрів.

 

Типи ножів для активного відпочинку

Традиційно існує два типи холодної зброї мисливця: з фіксованим лезом та складаною. Як показує практика, професіонали віддають перевагу першому типу клинка. Подібні мисливські моделі чудово підійдуть для відокремлення шкіри від туші, перерізання сухожиль і навіть розпилювання кісток. Складного типу віддають перевагу любителі риболовлі. Для потрошения риби не потрібно прикладати великих зусиль, адже портативна складана модель добре справляється з цим завданням. Залежно від розміру тварини вибирають розмір клинка. Логічно, що для полювання на кролика або дрібного птаха немає необхідності купувати величезний тесак і відповідно навпаки, для полювання на кабана або лося складаний ножик буде марним. Розрізняють мисливські ножі та по довжині леза:

 • Короткоклинкові - зручні для нарізки або оброблення туш невеликих тварин, але вкрай непрактичні для рубки дров. Довжина леза варіюється від 8 до 12 див.

Нож с коротким клинком

  • Середньоклинкові - універсальні з вістрям до 20 см. Таким ножем зручно і різати і навіть рубати.
  • Довголинкові тесаки - ідеальне знаряддя для колки дров, але і при необхідності, рубає кістки, а ось як обробний - вкрай незручний. Довжина леза стартує від 25 см.

   

  Рукоять ножа для полювання та риболовлі

  Рукоятка має комфортно лягати в руку мисливця. Крім підпальцевих виїмок, які забезпечать зручність хвату клинка, важлива наявність гарди, яка захистить руку від пошкоджень. Рукоятки бувають синтетичні (пластик, каучук) та натуральні (дерево, ріг, кістка).

  Нож с ручкой из дерева

  Сучасні звіролови віддають перевагу штучним рукояткам, завдяки їх міцності та зносостійкості.

   

  Висновки

  Вибрати ніж для полювання, так само як і ніж для риболовлі – справа досвіду та бюджету. Справжній мисливець чи рибалок ніколи не обходиться одним лезом. Вартість якісного професійного клинка стартує від 50 доларів. На думку інтернет-магазину Фортер бренди Gerber і Ganzo – ідеальні виробники приладів для полювання та риболовлі, що розглядаються в статті. Дані поради є базою для вибору холодної зброї, але вони допоможуть уникнути типових промахів.

  Новини та статтіУсі статті

  Усі статті
  Telegram