Як вибрати правильний ніж для полювання та риболовлі?
Не так важливо, скільки ножів у вас вдома. Якщо Ви затятий мисливець, який починає рибалок або любите туристичні походи, Вам просто необхідний правильний ніж для активного відпочинку. З того часу, як полювання та риболовля стали не тільки джерелом видобутку харчування, а й видами відпочинку, з'явилася можливість вибору різноманітного інструментарію та обмундирування. Вибрати ніж для активного відпочинку – завдання складне. Поради від компанії «Фортер» допоможуть Вам визначитися з відповідним клинком, виходячи з бюджету, матеріалу леза, довжини, матеріалу рукояті та багатьох інших параметрів.
Типи ножів для активного відпочинку
Традиційно існує два типи холодної зброї мисливця: з фіксованим лезом та складаною. Як показує практика, професіонали віддають перевагу першому типу клинка. Подібні мисливські моделі чудово підійдуть для відокремлення шкіри від туші, перерізання сухожиль і навіть розпилювання кісток. Складного типу віддають перевагу любителі риболовлі. Для потрошения риби не потрібно прикладати великих зусиль, адже портативна складана модель добре справляється з цим завданням. Залежно від розміру тварини вибирають розмір клинка. Логічно, що для полювання на кролика або дрібного птаха немає необхідності купувати величезний тесак і відповідно навпаки, для полювання на кабана або лося складаний ножик буде марним. Розрізняють мисливські ножі та по довжині леза:
-
Короткоклинкові - зручні для нарізки або оброблення туш невеликих тварин, але вкрай непрактичні для рубки дров. Довжина леза варіюється від 8 до 12 див.
- Середньоклинкові - універсальні з вістрям до 20 см. Таким ножем зручно і різати і навіть рубати.
- Довголинкові тесаки - ідеальне знаряддя для колки дров, але і при необхідності, рубає кістки, а ось як обробний - вкрай незручний. Довжина леза стартує від 25 см.
Рукоять ножа для полювання та риболовлі
Рукоятка має комфортно лягати в руку мисливця. Крім підпальцевих виїмок, які забезпечать зручність хвату клинка, важлива наявність гарди, яка захистить руку від пошкоджень. Рукоятки бувають синтетичні (пластик, каучук) та натуральні (дерево, ріг, кістка).
Сучасні звіролови віддають перевагу штучним рукояткам, завдяки їх міцності та зносостійкості.
Висновки
Вибрати ніж для полювання, так само як і ніж для риболовлі – справа досвіду та бюджету. Справжній мисливець чи рибалок ніколи не обходиться одним лезом. Вартість якісного професійного клинка стартує від 50 доларів. На думку інтернет-магазину Фортер бренди Gerber і Ganzo – ідеальні виробники приладів для полювання та риболовлі, що розглядаються в статті. Дані поради є базою для вибору холодної зброї, але вони допоможуть уникнути типових промахів.