Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як вибрати сейф, щоб не переплатити?

Думки експертів 10/03/2015
Саме сейф став надійним безмовним помічником сучасної людини, забезпечуючи своєму власнику міцний сон та здорові нерви. Технології перебувають у постійному розвитку, це стосується і сейфів. Їх класифікація ґрунтується на різних ознаках та характеристиках. «Зберігачі цінностей» бувають вбудовувані та переносні; можуть мати різний ступінь таємності; різні моделі сейфів також відрізняються конструкцією, матеріалами, які використовуються при виготовленні, розмірами, масою, дизайном, сферою застосування.


Необхідно звернути увагу

Як же зробити правильний вибір серед такої великої кількості різних сейфів? Насправді це не так уже й складно. На допомогу Вам ми пропонуємо наступні прості поради та корисну інформацію.


Отже, потрібно брати до уваги такі моменти:

1. Призначення сейфа (що Ви зберігатимете в ньому) і характер потенційної загрози (злом, пожежа).

Залежно від призначення сейфи бувають такі типи:

 • data-сейфи (для зберігання різних магнітних носіїв) – до 2 годин можуть протистояти впливу температури 1000°С;
 • депозитні модулі (банківські осередки) – мають підвищену злостійкість і проходять спеціальну сертифікацію;
 • касові;
 • ключниці;
 • кеш-бокси (переносні);
 • збройові – оснащені спеціальним ложем для зброї та боєприпасів;
 • елітні (VIP-сейфи) – відрізняються оригінальним зовнішнім та внутрішнім дизайном, високими показниками міцності.

Сейф офісний вогнетривкий Eagle SS-080

Природно, залежно від характеру предметів, що розміщуються в сейфі, залежать габарити корпусу. Якщо Вам важлива естетична сторона (сейф встановлюється в будинку/квартирі), то обов'язково зверніть увагу продавця, який запропонує варіанти зовнішнього оформлення сейфа.

Залежно від місця встановлення сейфи поділяються на:

 • вбудовані (окремий різновид – схованки);
 • меблеві (окремий різновид – готельні);
 • автомобільні.

За характером захисної функції сейфи бувають:

 • вогнестійкі. Ступінь опору злому таких сейфів – низький. В основі конструкції - пінобетон, що не відрізняється міцністю. Але це значить, що вогнестійкий сейф марний. Він незамінний у тих приміщеннях, які знаходяться в зоні ризику виникнення пожежі.
 • зламостійкі. Міцні матеріали, що використовуються у виробництві зломостійких сейфів, мають високий ступінь теплопровідності, тому не захищають вміст від впливу високих температур. Рівень захисту визначається класом сейфа (для банківських установ, наприклад, стандартним є 5 клас)

Пам'ятайте: надійний стійкий до злому сейф не може коштувати дешево. За найменших підозр на низьку якість вимагайте у продавця сертифікат відповідності.

 • вогневзломостійкі. Поєднання двох якостей в одному сейфі – непросте завдання. Тому захист комбінованого типу коштуватиме значно дорожче.

Примітно, що перевага серед покупців надається вогнестійким сейфам. І це при тому, що статистика вперто показує, що пожежі трапляються значно рідше, ніж крадіжки зі зломом.

2. Частотність експлуатації сейфа.

Цей чинник впливає вибір замка. Замки, у свою чергу, бувають

 • Ключові;
 • Кодові – механічні та електронні (з фіксованим або змінним замком);


Сейф стінний Technomax GD/6L

Хороший замок – не обов'язково найдорожчий. Замок може бути один чи кілька. Все залежить від передбачуваного ступеня захисту та характеру вмісту. В принципі, основою вибору є Ваше побажання. Але якщо сейф буде відкриватися вкрай рідко, можна встановити на нього кодовий механічний/електронний замок; при високій частотності відкривання - краще віддати перевагу ключу (доступ простіше і не займає багато часу), хоча не варто забувати про його можливу підробку.

Найдорожчі та надійні замки – електронні (з магнітною ідентифікацією, біометричні). Перед тим, як купувати такий замок, потрібно реально співвіднести цінність вмісту сейфа з рівнем захисту. Підсилити рівень безпеки можна, встановивши різні типи замків.

Якщо ж перевага віддана ключовому типу замка, зверніть увагу на борозенки ключа: вони мають бути без дочок та інших дефектів. Отримавши комплект із двох ключів, один надійно сховайте.

3. Наявність гарантійного та післягарантійного обслуговування.

Потрібно мати впевненість у тому, що, купивши сейф, Ви отримуєте і гарантії його сервісного обслуговування фахівцями. Переконайтеся, що гарантійний талон гарантовано. Це забезпечить обслуговування сейфа протягом гарантійного терміну.

Не забудьте про важливість збереження чеків, що підтверджують факт покупки.


Прості поради щодо експлуатації сейфа

 • Обов'язково вивчіть інструкцію користування сейфом, особливо замками.
 • Не вибирайте складний для запам'ятовування код. Нехай це буде комбінація, з якою Ви маєте певні асоціації. Якщо ключовий замок, намагайтеся зберігати ключ у певному місці, його перекладання врешті-решт призведе до втрати.
 • Уважно вибирайте батарейки для електронного кодового замка, віддавайте перевагу відомим перевіреним виробникам.
 • Якщо Ви хочете, щоб сервісне обслуговування в гарантійний період було безкоштовним, не робіть самостійної установки, переустановки, ремонту сейфа. Такі дії суперечать умовам гарантійного обслуговування.


Фахівці інтернет-магазину «Фортер» зроблять установку та забезпечать сервісне обслуговування сейфа. Ми також допоможемо визначитися з вибором оптимальної моделі сейфа відповідно до Ваших вимог.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram