Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як вибрати система «Розумний дім»?

Новини та статті 29/10/2015

Зближення високотехнологічних програмно-апаратних платформ із можливостями їх освоєння звичайними людьми призводить до зростання інтересу останніх до систем "Розумний дім". Справді, покупці цього рішення, що забезпечує небачений затишок та комфорт, в основному мають інші професії та заняття, ніж програмування та радіомонтаж (плюс ще кілька специфічних робочих спеціальностей).

Сучасна система налаштування та управління інтелектуальним будинком несе у собі традиції функціоналу, закладених раніше в системі BMS (Building Management System). Це зумовило головну мету "Розумного дому" (УД) – управління пристроями та механізмами, які «живуть» у Вашому будинку, квартирі… Більше того, елементи УД знайшли ще більш «людинолюбний» напрямок – їх встановлюють у лікарнях, санаторіях для найважчих хворих . Лікувальні установи використовують таке обладнання, щоб за його рахунок почасти полегшити життя пацієнтам. Подібними системами можуть користуватися не лише заможні люди, а й люди, які через фізичні недоліки не здатні самі обслуговувати себе. Великий досвід подібних інсталяцій отримано у країнах Європи та США. Втім, ми обговоримо в цій статті як правильно вибрати "Розумний дім" для домашнього використання. Що може ця система:

 • керувати рівнем освітлення, автоматично його вмикати та вимикати;
 • керувати включенням та вимиканням, налаштуванням роботи домашніх аудіо-відео комплексів;
 • здійснювати запрограмовані дії без господарів (робота систем клімат-контролю, створення ефектів присутності господарів будинку);
 • контролювати роботу систем безпеки (інтеграція із системами відеоспостереження, реєстрації та контролю, домофонними системами, системами пожежної та охоронної сигналізацій тощо);
 • контролювати роботу побутових систем (датчики витоку води, датчики газу);
 • вести реєстрацію подій у будинку.

Умный дом

Перелік неповний, оскільки УД є програмованою системою, що означає можливість будь-якої миті підключити будь-який пристрій з прийнятним (можливість передавати/отримувати керуючі сигнали) контролером. Це можуть бути датчики температури, детектори протікання води, ряд виконавчих пристроїв (ворота, шлагбауми, сирени тощо).

Після ознайомлення з можливостями "Розумного будинку" у потенційного покупця постає питання – яку систему вибрати для свого житла?

Насамперед, треба зрозуміти – на якому етапі будівництва чи ремонту знаходиться житло. Від цього залежить, чи буде УД провідним чи бездротовим. Перший варіант характерний для будинку, що знаходиться на стадії ремонту чи будівництва. Другий варіант є актуальним для тих приміщень, де немає можливості для зміни інтер'єру. Бездротова система може бути дорожчою, проте займе менше часу на встановлення.

Попередньо зібраний перелік інформації містить знання про:

 • кількості та застосовності модулів системи;
 • протоколи та стандарти, на базі яких працює обладнання УД, їх відкритості;
 • етапах виконання робіт з монтажу та налаштування УД, часу та зусиль, витрачених на їх виконання;
 • кваліфікації та спеціальності фахівців, чия участь в інсталяції системи необхідна;
 • основні марки та виробники систем "Розумний дім", цінові параметри обладнання та послуг у цій сфері.

Далі слідує вибір тих функцій, які повинні відповідати УД – управління світлом, вхідний групою, домашнім кінотеатром, теплими підлогами, автоматикою кліматичних установок тощо. Потрібно врахувати, що багатий набір цих функцій розписаний у паспорті практично всіх систем УД, тому наступним етапом необхідно підібрати виконавця робіт з інсталяції системи. Так можна зберегти деяку частину сімейного бюджету на переробках.

"Умный дом" система

На цьому моменті проводиться оцінка вартості "Розумного будинку" з усіма необхідними модулями та робіт з його налаштування та монтажу елементів. В особливо складних випадках, коли хочеться і планується «більше», а фінансових ресурсів не вистачає, можна встановити основну частину УД, решту модулів докуповувати та встановлювати пізніше.

На кожному з етапів вибору можна і потрібно скористатися досвідом тих, хто вже пройшов цю процедуру. З ним легко ознайомитись на відповідних ресурсах в Інтернеті.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram