Як вибрати стабілізатор напруги?
Головна характеристика стабілізатора - потужність навантаження, що підключається. Спираючись виключно на цей показник, слід вибирати при його придбанні. Має важливе значення той момент, що потужність повинна трохи перевищувати потужність того пристрою, для якого ми шукаємо стабілізатор, або дорівнювати їй. Допоможе вибрати пристрій із потрібними параметрами - підсумовування показників потужності всіх приладів. Для тих, хто не бажає детально сидіти та вираховувати, ідеальним рішенням стане купити стабілізатор із максимальним її показником. Враховуйте і той факт, що подібна покупка може стати невиправданою, оскільки в процесі експлуатації буде задіяно лише 20 відсотків потужності. Також важливо пам'ятати і про те, що певні прилади мають пускові струми, що перевищують номінальні. Виходячи з цього, слід вибирати пристрій із триразовим запасом потужності.
Якщо перед вами постало завдання підключити до пристрою велику кількість електроприладів, врахуйте наступні фактори. Перше: яким чином влаштована проводка в будівлі, і буде зручніше поставити один стабілізатор з великою потужністю або кілька апаратів з меншими показниками. Друге: один потужний прилад виявиться набагато дешевшим, ніж кілька маленьких. У той же час, надійність окремих пристроїв вища.
Звичайно ж, хороший стабілізатор вимагатиме великих витрат, тому є лише два випадки, коли покупка повністю виправдає себе. По-перше, якщо напруга дуже низька, і без її стабілізації електроприлади не працюють зовсім. По-друге, якщо у вас дуже дорога побутова техніка.
Також існує два типи стабілізаторів: 1-фазний та 3-фазний. З однофазним все зрозуміло, а ось якщо у вас за наявності трифазної мережі є хоча б один трифазний прилад, то однозначно встановлюйте трифазний. Якщо ж всі споживачі 1-фазні, то дешевше придбати три 1-фазних.
Якщо ваша початкова мета – захистити якнайбільше електропристроїв, то фінансово вигідно буде поставити один загальний стабілізатор для всіх споживачів, ніж для кожного окремий. Останній варіант краще тим, якщо необхідно стабілізувати роботу одного певного побутового приладу, але крім цього можливо також сформувати групу споживачів і поставити для них окремий стабілізатор.
Щоб обчислити необхідну потужність, треба порахувати, яка в сумі буде проведена навантаження на нього. Обчислюючи цей показник, потрібно брати до уваги повну потужність, споживану приладом. Повною є сума активної та реактивної потужностей. Активна вказана у ватах, а реактивна – у вольтамперметрах. Таким чином, потрібно враховувати всі фактори під час виборів.