Як вибрати замок для системи контролю та управління доступом (СКУД)?
Отже, замок – це та частина СКУД, яка, отримуючи сигнал від контролера, «вирішує», хто серед претендентів на перетин пункту пропуску «свій», а хто – ні. Відповідно, людина, яка надає ключ доступу, одержують дозвіл або відмову в перетині прохідних.
Види замків для СКУД
В основі класифікації замків СКУД лежить принцип їхньої дії. Відповідно до нього замки поділяються на такі категорії:
- моторні замки;
- електромеханічні замки;
- електромагнітні замки;
- соленоїдні замки;
- електромеханічні клямки.
Моторний замок має складний пристрій. Запірним механізмом управляє електродвигун. Такий замок відрізняється досить високою вартістю (іноді перевищує вартість електронної бази СКУД). Але й надійність такого замку дуже висока.
Електромеханічний замок Для його роботи не потрібна постійна подача електроживлення. У конструкції замку є пружина, яка в момент закривання зводиться (звідси – назва «замок взводного типу») і залишається в такому положенні до напруги. І електроенергія, таким чином, використовується тільки в момент спрацьовування замку. При відключенні електроенергії замок залишається у закритому положенні, відкрити його можна механічним ключем.
Моделей електромеханічних замків – велика кількість. Усі вони вигідно відрізняються доступною ціною.
Електромагнітний замок. Робота замку заснована на взаємодії електромагніту та металевої пластини. Використання такого типу замку найбільше виправдане для систем, які відрізняє висока інтенсивність проходів. Відмінною особливістю роботи електромагнітного замку є потреба у постійній подачі електроживлення. У разі вимкнення електроенергії порушується функціонування замку.
Соленоїдний замок. За своїми функціональними можливостями соленоїдний замок близький до моторного. Існують різні варіанти конструкції, і це вносить коригування у вартість соленоїдних замків.
Більшість замків мають вбудовану систему контролю стану дверей. Найчастіше це пристрій, що відповідає за обмеження часу, протягом якого двері знаходяться у відкритому стані. Можна підключити до роботи соленоїдного замка магнітоелектричний або механічний датчик, тоді станом дверей можна буде керувати дистанційно.
Електромеханічні клямки є окремою категорією виконавчих механізмів СКУД. Засувка замінює пластину, яка є частиною замка. Це простий спосіб дистанційного контролю відкриття дверей. Традиційно клямка кріпиться на лицьовій планці, встановленій у дверній коробці, замість планки механічного замка.
Причиною встановлення електромеханічної клямки може бути особливість дверей (наприклад, скляна). Крім того, клямка значно дешевша за замк.
Електромагнітний замок TML-500T
Залежно від принципу керування клямки поділяються на:
- клямки з потенційним управлінням. Керуюча напруга підтримує клямку у відкритому стані. Напруга зникає – клямка закривається.
- клямки з імпульсним керуванням. Розблокування замка відбувається під час подачі сигналу, що управляє.
Як вибрати замок для СКУД
Можна визначити кілька факторів, що впливають на вибір замку в СКУД:
Естетичний аспект та сумісність дверного полотна з механізмом замку.
Якщо Вам має значення естетична сторона, Вам буде потрібен надійний замок, монтаж якого, у свою чергу, не зіпсує зовнішній вигляд дверей. Для збереження естетичного вигляду дверей можна використовувати врізні електрозамки.
Якщо говорити про матеріал дверей, для металу, деревини та ДСП практично та зручно застосувати накладний електромеханічний замок. Можна також встановити електромагнітний замок. Для скляних дверей краще використовувати електромагнітний замок зі спеціальним кріпильним механізмом, що виключить необхідність свердління скла.
- У приміщеннях зі стандартними вимогами до системи безпеки (офіси, складські, службові приміщення) потрібен електромеханічний замок, що відкривається при подачі напруги. За відсутності електроживлення замок можна розблокувати кнопкою зсередини або ключем.
- Для приміщень із підвищеними вимогами до системи безпеки (дитячі, медичні, навчальні заклади) необхідна установка електромеханічного замку, що відкривається під час зняття напруги. Такий замок відкриється в екстреній ситуації незалежно від характеру можливої поломки.
Електромеханічний замок Fass Lock Rotor
Якщо говорити узагальнено, то електромагнітний замок є надійнішим, а електронний – складнішим та інтелектуальнішим. І як правило, важливіші та складніші об'єкти вимагають встановлення електронних замків. Але це, своєю чергою, не виключає деяких проблем (наприклад, вихід з ладу зчитувача, коли відкрити замок стає неможливо). І зовсім не обов'язково простий за своїм пристроєм замок означає простоту самої СКУД. Складна система контролю чудово може керувати простим та надійним обладнанням. Тому, щоб визначитися з вибором замку, Вам потрібно чітко сформулювати цілі його встановлення та врахувати викладені вище прості поради.
Якщо у Вас виникають питання, пов'язані з вибором замку для системи контролю та керування доступом, сміливо задавайте їх фахівцям нашого інтернет-магазину «Фортер».