Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як використовувати тепловізор у будівництві?

Думки експертів 02/02/2015

Рис.1 Як використовувати тепловізор у будівництві

Інфрачервону томографію використовують з метою точного та оперативного виявлення проблем у роботі обладнання, запобігаючи аваріям та уникаючи дорогих ремонтів. Сфери застосування тепловізорів різноманітні: енергетика, машинобудування, нафтова, транспортна, хімічна промисловість, будівництво, металургія. Вони незамінні при обстеженнях щодо поломок і дефектів у газо-, нафто-, водопроводах, електроз'єднаннях, теплотрасах.

Широке застосування тепловізори знайшли у будівництві. З їхньою допомогою визначають наявність дефектів, які неможливо побачити без спеціального обладнання. Так, вони допомагають виявити неякісне заповнення стикових з'єднань, уразливості у конструкції, просідання, неправильної монтаж блоків, протікання в покрівлі, осередки невидимої конденсації вологи, обриви арматури. Ці прилади сприяють розрахунку втрат тепла через неграмотну конструкцію огорож, контроль якості монтажних робіт у зовнішніх стінах.

Flir i5 тепловизор

Рис.2 Тепловізор модель Flir i5

Широке застосування інфрачервона томографія знайшла в оцінці енергоефективності всієї споруди в цілому та її окремих конструкцій, зокрема, таких як крові, вікна, двері, димові труби. При чому кількість втрати втрати визначається з високою точністю. Такі дослідження допомагають уникнути втрат тепла, зниження температури в будинках, зростання витрати енергії, появи цвілі на стінах приміщень, руйнування матеріалів, які були використані при будівництві.

Ще одна сфера застосування тепловізорів – діагностика та контроль електрообладнання. Ці заходи спрямовані на запобігання перегріву таких пристроїв, як електрогенератори, електрокабелі, силові та вимірювальні трансформатори, вентильні розрядники, обмежувачі перенапруг. Тепловізійний моніторинг визначить локалізацію відходу контактів у електропровідній системі.

Flir E6 тепловизор

Рис.3 Тепловізор модель Flir E6

При використанні комп'ютера як пари для тепловізора дозволяє зберігати великий обсяг інформації на типових флеш-картах у форматі bmp, зручному для подальшого пересилання електронною поштою та перегляду.

Вибір тепловізора повинен виходити із цілей та способу його майбутньої експлуатації. Головні параметри вибору:

  • Верхня межа можливо вимірюваних температур. Для визначення дефектів в конструкціях, що захищають, вентиляційних системах, електрообладнанні достатньо приладу з верхнім значенням 250°С. Але такого параметра буде недостатньо для дослідження теплоізоляції печей, парових проводів, котлів. З цією метою підійде тепловізор з максимальним значенням температурного діапазону 1000°С. Пристрій з високою межею (2000 ° С) використовується для роботи з термообробкою, у виробництві цементу, скла та кераміки;
  • Температурна чутливість – для робіт, не пов'язаних із науковими дослідженнями, використовуються моделі з роздільною здатністю 80-100 мК;
  • Умови застосування: для приміщень прилад повинен мати вологостійкість до 80%, при роботі на вулиці – 90 – 95%;
  • Додаткові об'єктиви. Вони потрібні для різнопланової роботи, яка включає і зйомку малорозмірних об'єктів з великих відстаней, і досліджень протяжних об'єктів;
  • Розмір матриці;
  • Частота оновлення кадру – кількість разів на секунду, яка безпосередньо впливає на якість зображення на дисплеї.

Тепловізори можуть також мати додаткові можливості, такі як кадр у кадрі, звукові записи коментарів, визначення граничних температур об'єкта.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram