Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як встановити автомобільний інвертор самостійно - поради експертів

Новини та статті 24/03/2016

На шляху перетворення із простого засобу переміщення на засіб комфортного переміщення автомобіль зазнав якщо не тисячу, то сотню змін однозначно. Одним з них є можливість підключити до бортової електромережі автомобільний звичайний побутовий електроприлад. Прилад, що дозволяє це зробити інвертор.

Незважаючи на видиму складність розрахунків, що лежать в основі проекту та виробництва цього приладу, покупці все частіше вважають за краще встановлювати його у своїй машині самостійно. Справді, загальнодоступні теоретичні матеріали, досвід інтернет-колег, відомі характеристики пристрою це дозволяють зробити.

Як встановити автомобільний інвертор самостійно та що це дасть?

Запитання, на які спробуємо відповісти у цій статті. Почнемо з другого: при інсталяції приладу власноруч необхідно чітко «прорахувати» можливе навантаження, внаслідок чого автовласник чітко розуміє, які електроприлади можна підключати, а які – ні. Другий позитивний ефект – невелика, але відчутна економія. І третій – Ви завжди будете впевнені як виконана робота з прокладання проводів, електричних з'єднань і т.д.

Відповідаючи на першу частину питання, звернемо Вашу увагу на те, що ж є даний прилад і на порядок його установки в кузові авто.

Установка инвертора в авто

Перш ніж купити автомобільний інвертор і розпочати його встановлення, прийнято вивчити його принцип роботи. Все просто: він є ув'язненими в одному корпусі невеликих розмірів перетворюючим трансформатором, пристроєм автоматики та управління, введенням та виведенням у вигляді розеток, кабелю. Принцип дії - перетворення електрики в 12 В постійного струму в 220 В змінного струму.

Основна характеристика інвертора, за якою його вибирають та порівнюють, – потужність у ватах. Її знання є критичним параметром, оскільки означає загальну потужність пристроїв, які можна «запитати» від розетки пристрою 220 В. Якщо ця потужність буде перевищена, є ризик вибуху акумулятора автомобіля, а також виходу з ладу його генератора. Тому при перевищенні температури пристрою (десь в 60-65 °) спрацьовує автоматика відключення.

Наступний етап – встановлення. Допустимо, Ви визначилися з тим, яку модель купити. Придбали, принесли додому, подивилися схему його підключення ... Звернемо увагу, що пристрої перетворення електрики потужністю до 500 Вт можна підключати до бортової мережі через роз'єм прикурювача. Пристрої більше 500 Вт – безпосередньо від акумулятора. Підключати споживачі вище за зазначену потужність рекомендується під час роботи двигуна, коли генератор живить акумулятор. Інакше гарантовано швидку розрядку АКБ авто, після чого його можна навіть не завести.

Отже, вирішили – підключаємось від АКБ. Тепер потрібно зібрати:

  • інструменти (ніж, плоскогубці, ключі);
  • матеріали (проводи достатнім перетином, що визначається за таблицями відповідності потужності, клеми, ізоляційна стрічка, кембрики тощо).

Инвертор для автомобиля

Далі – відключаємо АКБ від бортової мережі (знімаємо всі клеми з виводу батареї). Прокладаємо провід живлення з моторного відсіку до салону через технологічні отвори (без присутності в них рухомих частин). Хороший прийом прокладки в автомобілях з автоматичною коробкою передач через заглушку отвору відсутньої педалі зчеплення. Провід повинен бути надійно закріплений до конструктивних частин кузова, або надійно «притягнутий» до пучок інших проводів.

Досвідчені автоелектрики рекомендують підключати кабель інвертора до АКБ через блок запобіжників. Як правило, у ньому є порожні місця для додаткового електроустаткування авто. У відповідному місці встановлюється плавка вставка - запобіжник потужністю, трохи менше потужності інвертора.

Далі – простіше. "Обтискаємо" клемою плюсову жилу кабелю і приєднуємо її до "+" висновку АКБ. Другу жилу можна приєднувати до точки маси авто, яка може бути як в підкапотному просторі, так і всередині салону.

Тепер слід за допомогою шурупів, кріпильних скоб або джгутів, надійно зміцнити інвертор в салоні. Вже стандартні місця його розміщення – там, де немає небезпеки фізичного ушкодження, наявність вільного простору для кращого охолодження його корпусу. А це – під торпедо з боку пасажира, під пасажирським сидінням, передніми сидіннями, або в багажнику (актуально для моделі великих розмірів). У спеціальних авто (для полювання-рибалки-туризму, для спортивних змагань на бездоріжжі та у бруді) місце розміщення може бути хоч на стелі, головне – щоб до нього був забезпечений швидкий та зручний доступ.

Після перевірки ізоляції всіх з'єднань можна підключати до АКБ інші дроти мережі та розпочинати експлуатацію авто!

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram