Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як захистити iPhone від прослуховування

Думки експертів 09/12/2014

Рис.1 Захист даних на Вашому iPhoneЩо таке програма-шпигун?

Це програма, яка приховано встановлюється на потрібний смартфон і нічим себе не видає. Є кілька різновидів подібних програм, що відрізняються за функціональністю. В основному вони збирають інформацію у вигляді текстів смс, листів електронної пошти та журналу дзвінків. З їх допомогою можна визначити місцезнаходження смартфона, переглянути нагадування в календарі, контакти в телефонній книзі, всі фотографії та відео, зняті через пристрій, що прослуховується. Деякі «шпигуни» здатні відображати закладки та історію інтернет-браузера, листування через WhatsApp, Viber, iMessage, Skype і в FaceBook Chat. Крім того, за їх допомогою можна прослухати будь-які розмови і навіть те, що відбувається навколо власника смартфона.

Оскільки сьогодні iPhone є дуже популярним мобільним пристроєм, є спеціально призначені для нього програми-шпигуни. Вони мають широкі можливості, і виявити їх практично неможливо. Таке програмне забезпечення здатне не тільки збирати інформацію, але й зберігати, а потім передавати на пристрій людини, що встановила програму. Причому для встановлення програми не потрібно жодних додаткових вимог (прав суперкористувача, телефон не потрібно перепрошувати, не обов'язково підключення конференц-зв'язку тощо).

Програма-шпигун може потрапити в iPhone непомітно для власника за шкідливим посиланням, Bluetooth або Wi-Fi каналом, в повідомленні MMS або встановиться за допомогою комп'ютера. Вона не робить жодних побічних дій на пристрій, таких як підвищені витрати енергії акумулятора, шуми в динаміці, підсвічування).


Як виявити прослуховування на iPhone?

Детектор поля PROTECT 1203

PROTECT 1203 детектор поля

Мал. 2 Детектор поля модель PROTECT 1203

Для виявлення несанкціонованої передачі даних iPhone використовуються детектори поля (детектори жучків). Необхідно на деякий час провести моніторинг iPhone і відстежити приховану активність. Дані пристрої дуже прості у використанні. Достатньо включити та вибрати канал. У разі виявлення прихованої активності, детектор подає звуковий, світловий або вібросигнал. Детектори жучків застосовуються також для виявлення та інших пристроїв, що передають інформацію, - бездротових мікрофонів та відеопередавачів, аудіо закладок, пристроїв GPS стеження.

На сьогоднішній день популярними пристроями для захисту iPhone від прослуховування є такі детектори жучків: PROTECT 1203, PROTECT 1205m, PROTECT 1206i, PROTECT 1207i, PROTECT 1210.

Як протидіяти прослуховування iPhone?

Є різновид пристроїв, які здатні як виявляти, так і протидіяти таємному запису (прослуховування) iPhone – GSM BOX та GSM SAFE. Для того щоб активувати роботу даного приладу, необхідно включити, вибрати розташування (або вставити в кредл) iPhone. У разі виявлення активності iPhone подаватиметься сигнал та автоматичне зашумлення мікрофона. Таким чином виявляється прослуховування iPhone, а також виключається можливість вести запис за допомогою прихованого дзвінка.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram