Як захистити переговори щодо мобільного та наживо?
Переговори (неважливо – приватні чи ділові, з різним числом учасників) у світі, де конкуренція стає значно запеклішою, ніж, скажімо, кілька десятків років тому, безсумнівно, потребують захисту. Але не дилетантським, а професійним, у захисті, який гарантує збереження конфіденційної інформації в тих межах, які будуть визначені джерелами, тобто власниками бізнесу та іншими учасниками переговорів.
І не радимо чекати, поки витік важливої та цінної інформації виявить себе у найнесподіваніший момент. Подбайте про захист переговорів заздалегідь, дійте на випередження, і тоді Вам не доведеться терміново шукати рішення нізвідки, і так не вчасно проблем.
Як захистити переговори
Можна просто встановити пригнічувач пристроїв, що прослуховують – і жодна стороння особа не отримає доступу до Ваших переговорів. Загалом існують два основні способи захисту переговорів:
- з використанням техніки фізичного захисту (фільтри, нейтралізатори, постановники перешкод, засоби пошуку каналів витоку інформації);
- із застосуванням засобів смислового захисту інформації (наприклад, криптографія).
Деякі моделі подавлювачів нейтралізують цифрові та аналогові диктофони. І запис на диктофоні, який зазнав впливу пристрою придушення, представляє собою лише незрозуміле гудіння.
Буде заглушено також радіосигнали мобільних телефонів, що не лише забезпечить конфіденційність переговорів, а й виключить дратівливе звучання дзвінків під час обговорення.
Пристрій телефонного захисту РІАС-4
Зверніть увагу
При виборі подавлювача можна звернути увагу на такі моменти:
- Радіус дії;
- Тривалість роботи акумулятора;
- Можливість дистанційного керування;
- Можливість підключення до штатної розетки;
- Дизайн та розмір корпусу (прилад може поміщатися у пачці сигарет, у барсетці, кейсі).
Якщо вести мову про нейтралізаторів, їх можна також застосовувати для захисту переговорів. Головна функція пристрою – виведення із робочого стану засобу прослуховування за рахунок створення короткочасної високовольтної напруги на телефонній лінії (близько 1500 вольт).
Що стосується приладів шифрування (скремблерів, криптографів), ці пристрої зазвичай виконуються у вигляді телефону або приставки до нього. Мовна інформація доходить до абонента в зашифрованому вигляді, а потім перетворюється, знову являючи собою впізнавану мову.
Такі пристрої повинні мати кожного учасника переговорів. Вони можуть відрізнятися такою важливою характеристикою як якість мови, що пройшла через обробку приладом. Чим вища якість мови на виході, тим дорожче обладнання. Але при цьому важливість і цінність інформації, що захищається, може виявитися набагато вищою. Тому завжди потрібно зіставляти потенційні втрати при витік інформації з вартістю пристрою.
Один із шифруючих пристроїв – це скремблєр. Його можливості дозволяють шифрувати мовний сигнал за такими параметрами як:
- частота;
- вас.
Пристрій забезпечення конфіденційних переговорів DRUID
Що застосовують на практиці
На практиці застосовуються переважно тимчасові та частотні перетворювачі.
Перевага скремблера: захист гарантований протягом усієї лінії зв'язку. При цьому потрібно врахувати такий момент: застосування скремблера зручно в тому випадку, якщо Ви сформували постійний перелік учасників переговорів, які повинні мати такий самий пристрій.
Можливе дротове та бездротове (за допомогою Bluetooth, наприклад) підключення скремблера до телефону або смартфона. Вимкнений пристрій ніяк не буде проявляти себе.
Ще один вид пристроїв шифрування – криптофон. Принцип його дії ґрунтується на використанні спеціальних алгоритмів шифрування. Криптофони забезпечують високий рівень захисту інформації. При цьому знову ж таки потрібно врахувати, що використання криптофону вимагає його наявності у кожного учасника переговорів, а під час розмови можуть спостерігатися короткочасні затримки голосу та луна.
Сподіваємося, що наш матеріал допоміг Вам розібратися з питанням щодо способів захисту переговорів і, зробивши правильний вибір в інтернет-магазині «Фортер», Ви зможете бути впевнені в гарантованій конфіденційності всієї важливої інформації, як вихідної, так і отриманої.