Як зробити правильний вибір?
Мікроскоп може стати відмінним і корисним подарунком дитині, другу-вченому або стане Вам у нагоді самим самим (якщо Ви, наприклад, - майстер ювелірної справи або просто нарешті вирішили взяти участь у дослідженні захоплюючого мікросвіту). При цьому Ви, напевно, вже цікавилися типами, моделями та вартістю цього оптичного пристрою (ну, або збираєтесь), якщо зараз читаєте цю статтю. І побачили, що вибір великий, як ціновий діапазон. Тому давайте розберемося і спробуємо разом визначити, що саме саме Вам.
У нашому інтернет-магазині можна купити мікроскоп, який задовольнятиме конкретні вимоги. Для початку розберемо типи оптичних приладів виходячи з їхнього призначення:
початкового рівня. Збільшення близько 200х, 1 об'єктив, 1-2 окуляри, столик нерухомий, освітлювач – дзеркальний;
шкільні (навчальні). Збільшення до 650х, простий конденсор (можливість регулювання ступеня освітлення), револьверна насадка для швидкої зміни об'єктивів (їх, як правило, трохи більше трьох);
- професійного рівня. Збільшення до 1500х і більше, складний конденсор, рухомий предметний столик, більше трьох об'єктивів насадки револьверу, вбудоване освітлення.
Також мікроскопи класифікуються так:
Стереоскопічні. Дозволяють працювати з ювелірними виробами, розглядати кристали, дрібні годинники чи радіодеталі.
Цифрові. Вони окуляр (система лінз для спостереження) відсутня як такий. У невеликий корпус вбудована веб-камера, а зображення відображається на моніторі комп'ютера. Компактність пристрою дозволяє проводити спостереження навіть поза приміщенням.
біологічні. Призначені для дослідження мікросвіту. Незважаючи на те, що їх часто набувають для допитливих школярів, зайве економити не потрібно. Якісна модель, яка прослужить довго і дозволить побачити багато чого, не може коштувати дуже дешево.
лабораторні. Підійдуть для серйозної роботи, яка потребує високих збільшень. Прилади оснащені всіма типами регулювань та виконані у металі.
Рентгенівська. Тут важливим є інструмент дослідження, а саме – рентгенівське випромінювання, за допомогою якого можна побачити мікроскопічну будову речовини.
Щоб остаточно визначитися з вибором, поставте собі такі вопросы:
- за чим Ви спостерігатимете (за прозорими або непрозорими об'єктами). Наприклад, на дослідження великих непрозорих об'єктів підійде стереоскопічний мікроскоп;
- чи готові Ви заощадити на кількості окулярів (два – зручніше, але з одним – дешевше);
- чи потрібна револьверна насадка або Ви не проти змінювати об'єктиви вручну;
- якого максимального збільшення хочете досягти. Відразу скажемо, що для домашніх спостережень 1200 крат – достатньо;
- чи потрібен рухливий предметний столик або можна заощадити на цьому та пересувати скло вручну;
- чи потрібен конденсор. Іншими словами, чи хочете мати можливість регулювання освітленості об'єкта, що досліджується;
- якому підсвічуванню віддаєте перевагу - електричне або дзеркальне (електричне - краще).
Для ухвалення остаточного рішення, можливо, Вам знадобиться наша професійна консультація. Фахівці компанії «Фортер» зможуть знайти оптимальне рішення та підібрати модель із гарним співвідношенням ціни та якості.