Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Яка різниця між мережевим фільтром та подовжувачем?

Новини та статті 30/11/2015

Якими б не були тренди у проектуванні розведення побутової мережі електроживлення в 220В за приміщеннями в будинках, адміністративних будівлях тощо, люди завжди потребують додаткових пристроїв – подовжувачів та мережевих фільтрів. Часто вони дуже схожі у своєму дизайнерському виконанні, розмірах. Тому їх легко переплутати, якщо покупцем рухає яскраве бажання заощадити.

Як їх розрізнити на полиці у звичайному супермаркеті електроніки, в інтернет-каталозі чи на базарній розкладці? Чому це різні пристрої, незважаючи на те, що багато їхніх функцій і системи захисту можуть бути схожі? Давайте розберемося. Почнемо із завдань, які стоять перед цими пристроями.

 

Призначення електричного подовжувача

Електричний подовжувач – пристрій, призначений для підключення електроприладів та обладнання, що знаходиться на відстані від розетки, що перевищує довжину їх власного кабелю з вилкою. У його корпусі передбачається зазвичай від однієї до восьми розеток, в окремих моделях зустрічається й інша їх кількість.

Подовжувач може бути оснащений елементарними модулями безпеки. До них відносяться плавка вставка, струмовий розмикач. Перша спрацьовує при перевищенні температури струмопровідної шини подовжувача. Це буває тоді, коли загальна потужність підключених електроспоживачів перевищує потужність, яка подається на подовжувач по дроту із перетином жил, розрахованим на меншу потужність. Плавка вставка (запобіжник) фізично розриває електричний ланцюг.

Электрический удлинитель

Струмовий розмикач, як неважко здогадатися, спрацьовує при перевищенні номінального значення струму. Зовні він презентований у вигляді кнопки в торці корпусу подовжувача, яку потрібно натиснути для включення електричного кола пристрою в роботу після того, як мережа поверне собі номінальні характеристики.

 

Що таке мережевий фільтр?

Мережевий фільтр – набагато складніший пристрій. Разом з наведеними механізмами електрозахисту підключеного обладнання та кількістю розеток, він виконує ще цілу низку завдань. Серед них – ліквідація наслідків перешкод у мережі. Їх у ній безліч, тому що велика кількість електроприладів є їх генераторами - процеси комутації, імпульсні перенапруги, підвищені статичні потенціали, навантажені режими роботи тих же обігрівачів, пральних машинок, огріхи в роботі блискавковідводів і т.д.

Сетевой фильтр

У мережному фільтрі розміщують модулі боротьби з перенапругами – LC-фільтр та варистори. Перший працює у напрямку вирівнювання синусоїди змінної напруги за рахунок покращення частотної характеристики. Обмеження високочастотних перешкод – його «коник».

Варистор – пристрій, що включає паралельно основний шині. Завдяки цьому він отримує ту ж величину напруги, що і електрообладнання, що захищається. Фізично варистор є резистором з нелінійним опором – при збільшенні напруги падає опір пристрою. При різкому підвищенні напруги опір "падає в 0", при цьому перетворюючи електричну енергію на теплову. У нормальному стані варістор працює як ізолятор.

Як ще можна за зовнішніми ознаками відрізнити мережевий фільтр від подовжувача? Насамперед, розмірами (перший ніколи не буває маленьким), потім – якістю матеріалів, ціною. І, звичайно ж – брендом. Брендовий пристрій рідко дозволяє не помітити обман.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram