Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Які бувають тепловізори та де їх можна застосовувати?

Думки експертів 02/02/2015

Які бувають тепловізори і де їх можна застосовувати

Область застосування цих пристроїв досить широка: з їхньою допомогою в аеропортах проводять контроль багажу та пасажирів, вони незамінні при наукових дослідженнях, на нічному полюванні або при поганій видимості через туман, для військових цілей, рятувальних робіт тощо. Візуалізація даних тепловізора відбувається при перетворенні інфрачервоних випромінювань, що надходять від теплових об'єктів, в сигнал відео. У процесі перетворення та візуалізації задіяна тепловізійна матриця пристрою. Компанії Flir належить слава розробника та виробника першого у світі тепловізора.

Основною відмінністю між різними моделями тепловізорів є детектор: охолоджуваний або неохолоджуваний. Тепловізори з детектором, що охолоджується, володіють високою чутливістю, великою вагою і використовуються в якості стаціонарної військової техніки або для відеоспостереження. Тепловізори з неохолоджуваним детектором відрізняються портативністю і знаходять застосування в різних сферах людської діяльності.

Тепловизор модель Flir E4

Рис.2 Тепловізор модель Flir E4

Сучасні тепловізійні камери позбулися колишньої громіздкості і завдяки зниженню вартості стали доступними практично будь-якому користувачеві. Саме тому спостерігається зростання їхнього попиту для побутових умов, наприклад, для контролю якості ремонту в квартирах, забезпечення охорони об'єктів, цілодобового контролю за приватною територією. Ці пристрої, що працюють незалежно від погодних умов, розпізнають чиюсь присутність у повній темряві та на великій відстані. Причому для цього їм не потрібне підсвічування. За допомогою ручних портативних тепловізорів здійснюють стеження та спостереження, охорону правопорядку, обстежують будівельні об'єкти на наявність тепловтрат у дверних та віконних отворах.

Тепловизор модель Flir E6

Рис.3 Тепловізор модель Flir E6

Тепловізори, залежно від призначення, бувають ближнього, середнього та далекого поля дії. Перші здатні детектувати на відстані від 300 до 500 м, другі контролюють у радіусі до 5 км, тепловізори дальньої дії працюють на відстанях понад 5 км і найчастіше є пристроями військового призначення.

Бюджетні тепловізори широко застосовуються в нічному полюванні для прицілювання у складних ситуаціях, коли доводиться полювати у сильному тумані або під дощем.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram