Перебої з електропостачанням можуть вплинути на роботу телефонії. У viber/telegram ми завжди онлайн!
Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Які бувають види перепусток?

Думки експертів 18/12/2014

Рис.1 Види перепусток

Перепустки видаються всім, хто має входити на об'єкт. Підприємство підбирає та розробляє для себе свої варіанти перепусток, забезпечуючи їх унікальною схемою захисту. Їхньою розробкою займається охоронна служба, а видачею - або бюро перепусток, або інший орган підприємства відповідно до письмових заявок. Залежно від різноманітних обставин доступу вони бувають постійними, тимчасовими, матеріальними, разовими. У кожного з цих видів є свій набір прав та повноважень, термін користування.

Постійні – найпоширеніший вид перепусток. Ними користуються співробітники, які перебувають у постійній роботі, чи позаштатні особи, котрі займаються постійним обслуговуванням підприємства. Якщо розглядати класифікацію постійних перепусток, то розрізняють перепустки за ступенем доступу до певних зон або інформації. Розмежування встановлюються спеціальною інструкцією. Нею ж визначається місце їх зберігання: у працівників особисто або в пунктах пропуску, і, відповідно, встановлюються відповідальні за збереження перепусток особи. Як правило, пропуски, що зберігаються у співробітників особисто, підлягають здачі в спецпідрозділ, якщо співробітник відсутній протягом тривалого часу на роботі (у зв'язку з хворобою, відрядженням, відпусткою тощо). Після його виходу перепустка видається йому заново. Звільнення співробітника з постійною перепусткою тягне за собою знищення наявної перепустки, алгоритм якої прописаний в інструкції.

Мал. 2 Пропуск модель Proximity ASK SC-10

Тимчасові перепустки отримують особи, які працюють на підприємстві за контрактом або відряджені до нього. Для видачі цього типу перепусток також існує інструкція про контрольно-пропускний режим. Місцем зберігання цих перепусток найчастіше стають КПП. У разі зберігання їх у договірника чи прикомандованої особи після закінчення строку співробітництва вони складають свої перепустки. Цей вид може мати фотографію. У цьому разі пропуски дійсні при пред'явленні документа, що підтверджує особу.

Для роботи організації з ввезення, вивезення, винесення товарно-матеріальних цінностей передбачені матеріальні перепустки. До них також прикріплюється спеціальна інструкція, яка визначає термін дії та порядок здачі матеріальних перепусток співробітникам КПП після закінчення робіт або терміну користування.

Рис.3 Брелок доступу модель Proximity Key

Для одноразового застосування одним співробітником, клієнтом або відвідувачем виготовляються разові перепустки. Вони оформляються виходячи з документа, що підтверджує особистість і його пред'явлення недействительны. Для підтримки рівня безпеки ці перепустки періодично видозмінюють, наприклад, змінюють голограму, колір, форму. Контроль осіб, що увійшли за такими перепустками, проводиться спеціальною позначкою, що включає час відвідування та підпис відповідальної особи на обороті пропуску. Одночасно дані про вхідну особу вносяться до спеціальної облікової книги. Після разового використання перепустка вилучається співробітником КПП і передається до підрозділу, що видає перепустки. У випадку, якщо особа, яка увійшла за разовою перепусткою, не залишила об'єкт, що охороняється, і не здала перепустку, інформація про неї передається начальнику служби безпеки або іншому органу, який виконує відповідні функції, які, у свою чергу, з'ясовують причини того, що сталося. Разовий пропуск водія поширюється і його транспортний засіб. Великі підприємства із цією метою видають спеціальні транспортні перепустки.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram