Який клас квадрокоптера підійде для новачка?
Популярність квадрокоптерів заснована на таких особливостях як вертикальний зліт і посадка, непогана вантажопідйомність, можливість зависання на місці, зручність розташування апаратури на корпусі.
Квадро- та інші коптери використовують для аерофотозйомки. Багатьом квадрокоптер став іграшкою, а роботою, т.к. можливості маленьких безпілотників активно використовуються при охороні об'єктів, зйомці урочистих подій, облете посівів у журналістиці.
Залежно від пульта керування та класу, він може відлітати на відстань від 1 до 1,5 км. Вибір моделей великий. Який квадрокоптер купити новачку?
Запитайте себе: «Навіщо він мені потрібний?». Ось основні варіанти відповідей.
Розвага на природі чи приміщенні. Є іграшки дешевші і дорожчі, чим дорожчі - тим більше у неї можливостей. Нехай список фіч на коробці не вводить вас в оману, навіть якщо пристрій з повним комплектом необхідного обладнання. Від іграшки не варто чекати на професійні можливості. І пам'ятайте – чим легший апарат, тим менше шансів добре літати на відкритому просторі, його просто зносить вітром.
Захоплення за скромних засобів. Можна вибрати високотехнологічний клон топових брендів за доступною ціною. Це китайські квадрокоптери, але вони зроблені якісно.
Серйозна справа. Ви вирішили вдосконалюватись у навичках фото- та відеозйомки. Можна купити готовий, налаштований і повністю укомплектований апарат від відомого бренду або замовити спеціально зібраний для ваших потреб квадрокоптер. Якісне складання та налаштування коштують недешево.
Підйомна сила (а, відповідно, і вага) збільшуються від кількості моторів, напруги, що споживається, і кількості гвинтів. Тому, якщо ви спочатку плануєте підвішувати важку дзеркалку – орієнтуйтесь на гекса- та октокоптери.
Підвіс для камери. Він потрібний для компенсації нахилу камери щодо горизонту. Якщо в польоті пристрій нахиляється убік, підвіс дає протилежний нахил для плавності зйомки.
Апарати умовно поділяються на:
Мікроквадрокоптер (4-12 см) для польотів у приміщенні та на вулиці у безвітряну погоду (головне, щоб ви його не втратили). Такі «малюки» складні в управлінні та новачкові буде складно. Більше 5-7 хвилин вони не літають і оснащені лише колекторними двигунами.
Вуличний коптер середнього розміру від 20 см (недорогий). Рекомендується встановити захист на гвинти на перших польотах. Випускають моделі вже з камерами, але про дозвіл від 0,3 до 2 Мп. Для шанувальників якісної зйомки це не варіант. Час польоту – до 10 хвилин. Середні квадри більш стабільні та ними легше навчитися керувати. Двигуни колекторні, швидко згорають.
Дорогий квадрокоптер. Це моделі з GPS-модулем, які вміють зависати на місці та автоматично повертатися до точки зльоту. На них встановлюються підвіси та серйозні камери. Політний час до 20 хвилин. Оснащені БК-моторами (безколекторними). Вага такого апарату більша за 1 кг.
Отже, ви - ентузіаст-початківець. Порада: чим більший розмір квадрокоптера, тим простіше навчитися літати новачкові.