Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Який краще вибрати об'єктив для камери відеоспостереження – фіксований чи варіофокальний?

Новини та статті 22/12/2014

Рис.1 Вибір об'єктива для камери відеоспостереження

Але доцільність використання варіооб'єктива у багатьох випадках можна оскаржити. Щоб розібратися в цьому питанні, необхідно згадати деякі аспекти цієї частини відеоспостереження. Думка, що установка камери з підвищеною роздільною здатністю навіть при широкому куті огляду дасть відмінну деталізацію картинки, дуже помилкова. Будь-який досвідчений проектувальник скаже, наскільки грамотний підбір кута огляду важливіший за роздільну здатність відеокамери. Тим більше, що для недосвідченого ока взагалі немає різниці між стандартною і підвищеною роздільною здатністю камери, а ось кут побачить кожен. Часто навіть камеру з невисокою роздільною здатністю приймають за камеру з підвищеним саме через вузький кут, а значить і більш високу деталізацію картинки.

Covi Security FI-05100A варифокальный объектив

Рис.2 Об'єктив варифокальний модель Covi Security FI-05100A

У чому сильна сторона вариообъектива? Це налаштування кута прямо на місці під час монтажу камери або вже після встановлення. Поряд з цим існує ряд дуже болючих недоліків, і перший з них стосується тієї ж настройки. Мало того, що її краще виробляти за допомогою тестового монітора, спеціальних фільтрів, що затемнюють картинку, та ще й доводиться повозитися, оптимально співвіднісши фокусну відстань і різкість. Тим більше, що дуже небагато інсталяторів можуть похвалитися наявністю в них зазначених фільтрів, тому для робіт потрібно вибирати лише вечірній час, що не зовсім збігається з робочим графіком більшості монтажників. А кому доводилося налаштовувати варіофокальний об'єктив у камері IP, той знає, як спізнюється картинка на моніторі від реального часу.

З приводу другої нестачі – гіршої світлосили, порівняно з фіксованим об'єктивом, взагалі мало хто замислюється, а потім ще дивується, чому камера ввечері відтворює таку неякісну картинку.

Covi Security AHD-101W уличная камера с варифокальным объективом

Рис.3 Вулична камера з варифокальним об'єктивом модель Covi Security AHD-101W

Третій недолік полягає у розфокусуванні варіооб'єктива внаслідок термічного чи механічного впливу. І останній – вартість такого об'єктиву, що значно перевищує ціну на фіксований.

Підсумовуючи, можна відзначити лише одну перевагу варіофокальних об'єктивів: можливість зміни кута при встановленні або після неї. Недоліків у них значно більше: складність у налаштуваннях, низька світлосила, ризик розфокусування, висока вартість. Хоча, незважаючи на всі ці слабкі сторони, варіофокальні об'єктиви користуються більшою популярністю, ніж фіксовані.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram