Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Який квадрокоптер найбільше підійде для професійної аерозйомки?

Новини та статті 16/10/2015

Моделей пристроїв для ведення аерофотозйомки з кожним роком на ринку все більше. При цьому не забуватимемо ще й послуги, що надаються фотографам та операторам відеокамер традиційними вертольотами та засобами малої авіації. Ми ж у цій статті розглянемо, які пристрої найбільше підходять для ведення професійної зйомки з висоти.

Найбільш оптимальним засобом доставки відеокамери на висоту та керування її роботою є радіокерований безпілотний літальний апарат. Класичний - літакового типу, але більш пристосований для того ж багаторазового фотографування одного об'єкта квадрокоптер, він дрон. Це платформа, що працює у повітрі за допомогою гвинтів (лопатей) кількох двигунів. Найкращою стабільністю мають моделі з чотирма гвинтовими установками.

Конструкція коптера проста:

  • шасі (рама пристрою);
  • двигуни із пропелерами;
  • радіомодуль керування, акумулятори;
  • майданчики для навісного обладнання (дрона може нести на борту як відеокамеру, так і міні-бомбу);
  • сервісні пристрої (стабілізатор, система керування плавністю ходом тощо).

Припустимо, що у Вашому випадку необхідно проводити професійну аерозйомку у складних умовах. А це означає – важка камера, безліч «заходів» на об'єкт, важкі погодні умови тощо. У такому разі необхідно купити квадрокоптер, попередньо оцінивши його за низкою параметрів.

1. Кількість двигунів та стабільність ходу. Мультикоптери - пристрій з більш ніж чотирма двигунами (6, 8 шт.). Оптимальним найчастіше є квадрокоптер через ціну, ремонтопридатність (блок управління 8-гвинтового дрона дорожчий, ніж для 4-гвинтового), наявність запасних частин на ринку тощо. А таке обладнання як електронний регулятор ходу забезпечить плавність аерозйомки.

Регулятор хода для квадрокоптера
2. Розмір рами квадрокоптера та потужність двигунів. Справа в тому, що дрони невеликих та середніх розмірів є за визначенням аматорськими, тобто. вони не в змозі нести на борту серйозну відеоапаратуру, принаймні протягом необхідного для зйомки часу. Також не забезпечується якість відео. Квадрокоптер із великою рамою здатний взяти на борт пристрій великих габаритів та маси. Потужність двигуна визначається його паспорті (в кВт). На валах двигунів встановлено велику кількість лопат – це один з факторів плавності ходу пристрою.
Квадрокоптер spreading wings 1000

3. Акумулятори. Від нього залежить час роботи дрону у повітрі. Слід врахувати, що квадрокоптер з великою рамою здатний прийняти додаткові акумулятори на борт, що значно збільшує час у польоті. Потрібно пам'ятати при цьому про можливість підняти вгору підвищену масу комплексу силових агрегатів пристрою.

4. Управління. Тут не обійтися без професійного пульта управління, здатного задати висоту, швидкість, траєкторію руху дрона на відстані в кілька кілометрів. При виникненні перешкод (дерева, стіни, будинки тощо) передача сигналів, що управляють, може перерватися, тому слід враховувати надійність каналу зв'язку. Це може бути і WiFi, але краще робота по радіочастотному каналу. Зверніть увагу на таку функцію, як повернення літального апарата на місце старту після втрати сигналу управління. Це збереже як сам дрон, так і дорогу відеоапаратуру на його борту.

Пульт управления для квадрокоптера
І, звичайно ж, будуть потрібні додаткові аксесуари у вигляді набору бонів або комплекту кріпильних елементів, які допоможуть уникнути хоч і дрібних, але все ж таки не зовсім приємних несподіванок при експлуатації квадрокоптера.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram