Який ніж кращий, саморобний чи покупний?
Правильний інструмент – вважай, половина правильно виконаної роботи і, як наслідок – відмінного результату. Це стосується багатьох сфер нашого життя - від будівництва до риболовлі. Існують такі інструменти, які необхідні практично у всіх випадках життя – придбані чи саморобні ножі.
Дійсно, розрізати упаковку цементу, відрізати страхувальні фали на будівництві, порізати хліб і м'ясо на кухні, розрізати рибальську мережу, що заплуталася, або іншу снасть, почистити рибу - він скрізь потрібен. Завдання для виконання ріжучих дій – у побуті більш ніж достатньо. Є й спеціальне застосування – у спецслужбах, де використовуються ці інструменти для колючих дій.
Універсальність навіть саморобної моделі дуже обмежена, і кожен намагається стати власником такого «приладу», який задовольняв би потреби тих умов, якими найчастіше займається людина. Як це зробити? Наприклад, можна купити ніж у інтернет-магазині.
Асортимент дуже широкий. В інтернет-магазині Фортер можна придбати моделі для мисливців, рибалок, мультитули з набором додаткових пристроїв, бойові, тактичні... Вироби відомих марок Gerber, Morakhiv, Ganzo, Swiss+Tech, Ego, LEATHERMAN, Victorinox.
Можна також зробити ніж самому. В цьому випадку безперечним плюсом буде те, що Ви форму і сталь клинка, рукояті, піхв виберете під свої завдання, і він буде максимально пристосованим під Ваш смак, комфортний у використанні. Деяким недоліком можна вважати складність у підборі сталі та втрати часу на виготовлення. Сталь клинка може довго тримати заточування, але легко кришитися або бути «в'язкою» і постійна необхідність у заточуванні змусить Вас покласти ніж на далеку полицю.
Купити саморобний ніж - теж добрий варіант стати власником відмінного інструменту. Багато «кнайфоманів» (knife – ніж, англ.) набувають колекційних зразків, справді здатних порадувати око і душу цінителя.
Який тип краще – саморобний чи покупний – залежить від визначення Вами умов його використання та матеріалу. Якщо Вам необхідний якісний інструмент за гарною ціною та швидко, його можна придбати в онлайн-каталозі Фортер.
Пам'ятайте, його основні робочі характеристики:
- тип (розкладний, стаціонарний, мультитул);
- заточування (серейторне, пряме);
- довжина леза;
- сталь клинка;
- матеріал рукоятки.