За якими критеріями вибрати камеру відеоспостереження
Пропонуємо 10 критеріїв, за якими ви зможете вибрати відповідну камеру для організації системи відеоспостереження.
А для початку наш топ камер для відеоспостереження:
Бюджетний варіант | Топ-функціонал | Наш вибір |
2.0 Мп Turbo HD відеокамера Hikvision DS-2CE56D0T-IRMMF (2.8 мм) |
1. Тип підключення: дротовий, бездротовий
Особливість підключення камери до системи важлива для процедури монтажу та характеристик приміщення чи місцевостей. Відсутність проводів виключає необхідність свердління та штроблення стін, відновлення їхньої цілісності. Також провідні системи уразливі для пошкодження кабелів, якщо вони недостатньо добре приховані.
Ще недавно дротові системи набагато випереджали бездротові за якістю картинки, що передається. Сьогодні ж цю проблему вирішено. Зображення бездротової камери не гірше. Але важливо пам'ятати, що ваші записи багато в чому залежатимуть від стабільності сигналу. І тут дротові варіанти поки що обходять Wi-Fi-аналоги.
2. Місце встановлення: вуличні, внутрішні
Тут йдеться про захисні властивості та виконання корпусу пристрою. Застосовувані на вулиці камери розташовуються в агресивнішому середовищі, що визначає необхідність вищого захисту (якщо це, звичайно, не муляж) від:
- сезонних перепадів температур;
- високого ступеня вологості (дощ, туман, сніг);
- ультрафіолету від прямих сонячних променів і т.п.
Зверніть увагу! Якщо планується монтаж камери в приміщеннях з особливими умовами (підвищена вологість, специфічний температурний режим), пристрій повинен бути захищений від їх негативного впливу на відеоапаратуру.
Ще один важливий аспект. Якщо зовнішня камера розміщується в місці, доступному для людини, обов'язково врахуйте антивандальний захист.
3. Тип пристрою: IP-відеокамери, TurboHD (HD-TVI), HD-CVI, AHD
IP-камери відеоспостереження – це флагман у сегменті. Їхня основна особливість – відсутність обмеження на відстань передачі даних. Мережева камера передає сигнал у цифровій формі на підключений пристрій. Доступ до зображення онлайн можливий з будь-якої точки світу, де є інтернет. Передача відео здійснюється через Wi-Fi, GPRS, або локальну мережу, використовуючи протокол IP.
TurboHD (HD-TVI) – це аналогова камера, здатна передавати сигнал як по коаксіальному кабелю, так і по кручений парі. Зазвичай дальність передачі становить до 500 метрів.
Відео з TurboHD-камер відрізняється високою роздільною здатністю, що не поступається цифровим. Пристрої такого формату можуть підключатися як до цифрової системи, так і аналогової (зі зниженням якості до аналогового дозволу).
Тип HD-CVI має на увазі аналогові камери із зображенням високої чіткості. Відео передається по коаксіальному кабелю. Таке обладнання через хорошу якість сигналу і відносно невисоку ціну широко використовується вдома і при створенні професійних систем безпеки.
Аналогові камери (AHD) відрізняються надійністю та доступною ціною. При цьому їх дозвіл не поступається цифровим. Наприклад, у нас є AHD-камери з Full HD зображенням.
Крім того, у нашому каталозі ви можете знайти мультиформатні камери (MHD) , які можуть пристосовуватися до системи безпеки будь-якого типу, достатньо переключити на відповідний режим.
4. Вид корпусу: купольні, циліндричні, кубічні, PTZ-роботизовані
Камери відеоспостереження виготовляються з різними формами корпусів. І вибір конкретної моделі залежить від умов експлуатації та цілей.
Так, купольні камери набагато менш захищені від опадів та прямих сонячних променів, ніж циліндричні . Останні ж, у свою чергу, можуть бути вразливими за сильних штормових вітрів.
Для зйомки на 360 градусів застосовуються камери риб'яче око . Роботизовані пристрої керуються віддалено (можуть швидко змінювати напрямок зйомки та наближати фокус). А кубічні відеокамери компактні, застосовуються, як правило, у приміщеннях і можуть відігравати роль відеоняні.
5. Дозвіл матриці
Від цього параметра залежить чіткість зображення. У цьому критерії потрібно дивитися на кількість мегапікселів (крапок на площі матриці). І правило досить просте - чим їх більше, тим малюнок буде чіткішим. Це означає, що розглянути деталі (обличчя, документ, номер машини тощо) буде легше.
У нашому каталозі широкий вибір дозволів від 1 до 12 Мп.
Також ви можете підібрати найбільш передові пристрої з роздільною здатністю 4 К (це означає, що на матриці розташовано приблизно 4000 пікселів по горизонталі).
6. ІЧ-підсвічування
Актуальна, якщо необхідно організувати відеоспостереження у приміщенні без освітлення або на вулиці у нічний час.
Світлодіоди випромінюють світло в інфрачервоному діапазоні, а чутлива матриця вловлює підсвічені ним об'єкти. Технологія дозволяє отримати дуже непогану картинку навіть у темряві.
Особливість ІЧ-зйомки в тому, що зображення виходить чорно-біле та його чіткість поступається зйомці при світлі. Однак, вона дає можливість отримати достовірну картину того, що відбувається, приховану від очей без освітлення.
При виборі камер з інфрачервоним підсвічуванням звертайте увагу на дальність їх дії. Вона повинна відповідати параметрам об'єкта, де планується відеоспостереження.
Для зручності розділяємо всі камери нічного бачення на групи по дальності:
- до 30 метрів ;
- 30-50 метрів ;
- від 50 метрів .
Підбирайте за параметрами об'єкта, але не варто купувати з великим запасом. Оптимально знайти баланс між дальністю та бюджетом.
7. Фокусна відстань
Це відстань від об'єктива до матриці відеокамери, на яку подається зображення. Від цього параметра залежить ще один – кут огляду.
Найбільш поширений варіант камер відеоспостереження - пристрої з фокусною відстанню 4 мм та кутом 70 градусів. Такі, як правило, підходять для встановлення у більшості приміщень.
Правило просте: що більша відстань, то вище деталізація і менше кут огляду. А значить вибір повинен ґрунтуватися на цілях встановлення камери. Для отримання загального плану використовуються об'єктиви з великим кутом, а для фокусування на конкретних об'єктах та ідентифікації камери з великою фокусною відстанню.
8. Слот для карток пам'яті
Наявність функції запису на SD-карту перетворює пристрій на автономний відеореєстратор. Такі камери можуть підключатися до системи або використовуватися як самостійний пристрій відеоспостереження.
9. Вбудований мікрофон
Наявність такої опції дозволить отримувати та записувати не лише зображення, а й звук.
Камери з можливістю передачі аудіосигналу є актуальними, як правило, для приміщень: у торговий зал, квартиру, на склад тощо.
10. Підтримка Wi-Fi
Вбудований Wi-Fi модуль забезпечить бездротове з'єднання камери з мережею системи безпеки. Такі пристрої просто монтуються у будь-якому зручному місці та обмежені лише дальністю бездротового сигналу.
Особливо зручні камери з Wi-Fi, якщо необхідно час від часу змінювати місце розташування.
Сподіваємось наші рекомендації допоможуть вам підібрати оптимальний варіант і не помилитися. Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нашими консультантами. Вони точно допоможуть купити ідеальну камеру за всіма запитами та побажаннями.