Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Захист системи відеоспостереження від злому

Новини та статті 18/04/2019

Як уберегти систему відеоспостереження від злому?

Встановлена система відеоспостереження на об'єкті – квартира, будинок, офіс або якесь інше приміщення – гарантована охорона та захист Вашого майна. Цікаво, що основне завдання систем відеоспостереження – забезпечення безпеки, але обладнання, що виконує функцію забезпечення безпеки, не захищене.

У цій статті ми розберемося як краще забезпечити мінімальний захист від злому систем спостереження, для чого необхідно зробити лише невелику кількість дій.

Сьогодні на ринку систем спостереження лідируючі позиції займають IP камери, перевага їх у тому, що передача даних відбувається на будь-яку відстань використовуючи локальну мережу, технології GPRS або Wi-Fi, і, відповідно, існує можливість перегляду даних з камер у будь-який час, у будь-якій точці світу , чи то домашній комп'ютер, чи смартфон, але в той же час така перевага є і вразливим нюансом у системах відеоспостереження, адже доступ до перегляду даних має можливість отримати будь-який просунутий хакер.

Способи забезпечення безпеки

Забезпечити безпеку та уберегти від зазіхань до перегляду відеоінформації з Вашої камери, реєстраторів можливо лише знаючи деяку інформацію.

Перший і найважливіший спосіб забезпечення безпеки від злому після установки обладнання необхідно змінити пароль і логін, за умовчанням встановлений виробником. Часто в таких моментах грає людський фактор або недостатня компетентність людини, що встановлює систему спостереження, і про зміну пароля та логіну забувається і в результаті процес заміни не відбувається. А стандартні дані, встановлені виробником, легко можна знайти в мережі на різних веб-сайтах.

При придбанні камери необхідно вибирати пристрій, який має підтримувати специфікацію WPA2 – програма сертифікації бездротових пристроїв, що забезпечує найвищий рівень захисту даних і контроль доступу в бездротову мережу. Підключення з використанням шифрування WPA2 покращить захист камери та має можливість запобігти несанкціонованому доступу.

  • Важливо встановлювати камеру в важкодоступних місцях, бажано максимально захистити всі роз'єми, завдяки яким можна отримати відео - HDMI, RJ45 та інші. Камера, що знаходиться у відкритому доступі через неможливість встановлення її в будь-якому іншому місці, повинна бути захищена антивандальним кожухом.
  • Також при налаштуванні маршрутизатора варто уникати активацію DMZ - сегмент мережі, що включає загальнодоступні сервіси і відокремлює їх від приватних, простими словами дана настройка дозволяє користувачеві необмежений доступ до реєстратора, що знаходиться в мережі.
  • Важливо періодично змінювати паролі з використанням складніших комбінацій із поєднанням різних символів.
  • Якщо обладнання вже встановлено давно – на сайті виробника необхідно шукати нові прошивки та оновлювати систему. Прошивки включають способи захисту ПЗ від зломів.
  • Активація HTTPS/SSL – можливість шифрувати зв'язок між усіма Вашими пристроями та реєстратором.
  • Якщо у пристрої передбачено функцію білого списку, бажано її використовувати. За допомогою такої функції визначається IP-адреси, з яких є можливість підключення до обладнання

взлом видеонаблюдения

Підсумки

Вже не новина, що сучасний інформаційний світ постійно схильний до зламів та хакерських атак, дотримуючись деяких правил Ви убезпечите себе, систему та зняту інформацію від можливих атак.

Напевно, кожен знає і розуміє чому захист системи відеоспостереження від злому – це важливо, дана стаття націлена допомогти Вам розібратися як при мінімальній кількості дій можливо захистити систему та дані від злому та можливого оприлюднення в мережі, наприклад, на каналах YouTube.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram