Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Зчитувач у системі контролю та управління доступом

Новини та статті 25/08/2015

Я той самий мужик, якого Ви кличете, коли охоронна сигналізація чи ще щось перестає функціонувати. А потім я її ремонтую і вона знову працює. Тому знаю досить багато на тему організації контролю та управління доступом не з погляду користувача, а саме з технічного боку. Зрозуміло, всі друзі, знайомі і знайомі знайомих, без кінця просять розповісти – що таке СКУД, навіщо це, для чого, і як ми без нього жили раніше. Розповідаю.

Раніше функції СКУД виконував дядько-вахтер (або тітка) плюс кілька охоронців. Щодо ефективності такої роботи, всі ми її чудово пам'ятаємо. Не кажучи вже про те, що вахтерам та охоронцям потрібно щомісяця платити зарплату. Установка СКУД позбавить Вас зайвих проблем, і зайвих витрат раз і назавжди.

Тепер про те, що вона складається. СКУД - поняття розпливчасте. Звичайно, є якісь базові рішення, але здебільшого архітектура вибудовується у прив'язці до конкретного замовника. Це залежить від:

  • площі, яку слід контролювати;
  • ступеня її захисту;
  • кількості працівників;
  • потенційних загроз та багато іншого.

Але в будь-якій системі є один неодмінний елемент – це зчитувач, який надсилає інформацію до ідентифікатора. Це можуть бути як примітивні електромагнітні сигнали з персональної карти, так і біометрична інформація про капілярний узор на подушечках пальців або узор сітківки.


Де найкраще розмістити зчитувач?

Зрозуміло, що він має бути перед тією зоною, прохід якої Ви хочете обмежити. Проте небажано монтувати зчитувач на вулиці. Краще це зробити в приміщенні прохідної чи холу. Таким чином, Ви вбережете пристрій від впливу снігу або дощу, і продовжите його термін служби. Якщо все ж таки зчитувач буде розміщений на вулиці, бажано антивандальне виконання.


Які зі зчитувачів найнадійніші?

Я порадив би ті, які розраховані на безконтактні карти. Говорю з власного досвіду – зламати їх практично неможливо. Бажаєте перестрахуватись – можете вмонтувати його у стіну. Це ніяк не вплине на роботу зчитувача – його робочий радіус, як правило, становить близько 10 сантиметрів.

Якщо стоїть питання про те, що потрібно забезпечити проїзд авто, то є зчитувачі, що працюють на відстані кількох метрів. Працюють від батареї, яку потрібно міняти раз на три-чотири роки, залежно від інтенсивності навантаження. Увага! Ви можете продати ідентифікатор, в якому батарея інтегрована в сам пристрій. Тобто закінчилася батарея – викидаємо ідентифікатор, купуємо новий. Щоб не потрапити на гроші, будьте уважні, уточнюйте цей момент у продавця чи менеджера.

Взагалі зчитувачі розрізняють залежно від технології читання сигналу:

  1. Контактні (штрих-код, магнітна стрічка);
  2. Без прямого контакту із зчитувачем;
  3. Оптичні (інфрачервоні);
  4. Зчитувачі дальньої ідентифікації;
  5. Біометричні.

Про біометрику я багато говорити не буду, це досить дорога штука. Але якщо таки зберетеся ставити - пишіть, проконсультую особисто. Там є пара нюансів, про які потрібно знати перед покупкою.

Техспециалист

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram