Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Біометричні замки

Новини та статті 06/07/2015

Максимальна безпека житла – одна з найактуальніших тем за всіх часів. Перший засіб на шляху до її забезпечення – вхідні двері, надійність яких залежить від надійності запірного механізму. У зв'язку з цим я познайомився з поняттям «біометричний замок».

Біометричний замок став інновацією минулого десятиліття, тестування якої вперше провели японські фахівці, а пізніше нею зацікавилися американці. Цими замками почали обладнати двері приміщень із підвищеною таємністю. На сьогоднішній день біометричні активно поширюються Європою, в тому числі й у нас.

В основі цього пристрою лежить складний принцип зчитування, в якому задані параметри охорони від несанкціонованого доступу. Програмування його досить просто, але для цього потрібна спеціальна техніка.

Сенсорний екран замку броньований, тому надійно захищений від ударів та надколів, а дія полягає у дотику пальця та зчитуванні його відбитка. Доступ відкривається необхідною кількістю осіб. Відвідувач прикладає палець, пристрій зчитує його відбиток і відчиняє двері при абсолютному збігу із заданим у програмі.

Така техніка ще не встигла здобути повну довіру, адже багатьом складно повірити одночасно у простоту та точність біометричних замків. Але це лише справа часу, оскільки відбитки пальців у кожної людини абсолютно унікальні і підробити їх неможливо.

Можу виділити низку переваг біометричних замків:

  • Простота в експлуатації, зручність, звільнення від необхідності носити зв'язки ключів, запам'ятовувати коди тощо. Потрібен лише додаток пальця до екрану;
  • Підсвічування, що допомагає знайти екран за відсутності освітлення. Працює за датчиком руху;
  • Режим тривоги, який активується при спробі відкриття таких дверей. Подається залежно від підключення на охоронний пульт або на сирену, яка голосно сповіщає округу;
  • Зносостійкість сенсора: на практиці він здатний витримати три тонни навантаження з розрахунку на сантиметр квадратний;
  • Надійність, схованість від сторонніх очей, захист від силового впливу, відмичок, відключення електроживлення;
  • Програмування відбитків у необмеженій кількості.

До недоліків біометричних замків можна віднести високу вартість самих пристроїв та їх встановлення, адже нею повинні займатися лише фахівці, які беруть на себе відповідальність і за програмування, налаштування розпізнаваності та чутливості. Ще один недолік – недовіра з боку обивателів, хоча вона нічим не обґрунтована.

Я вірю в майбутнє біометричних замків і нові технології безпеки. Сучасні зломщики розвиваються у своїй майстерності та здатні розкрити двері або замок сейфа будь-якої складності. У випадку з біометричною технологією справи для них набагато важче.

Техспециалист

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram