Біометричні замки
Максимальна безпека житла – одна з найактуальніших тем за всіх часів. Перший засіб на шляху до її забезпечення – вхідні двері, надійність яких залежить від надійності запірного механізму. У зв'язку з цим я познайомився з поняттям «біометричний замок».
Біометричний замок став інновацією минулого десятиліття, тестування якої вперше провели японські фахівці, а пізніше нею зацікавилися американці. Цими замками почали обладнати двері приміщень із підвищеною таємністю. На сьогоднішній день біометричні активно поширюються Європою, в тому числі й у нас.
В основі цього пристрою лежить складний принцип зчитування, в якому задані параметри охорони від несанкціонованого доступу. Програмування його досить просто, але для цього потрібна спеціальна техніка.
Сенсорний екран замку броньований, тому надійно захищений від ударів та надколів, а дія полягає у дотику пальця та зчитуванні його відбитка. Доступ відкривається необхідною кількістю осіб. Відвідувач прикладає палець, пристрій зчитує його відбиток і відчиняє двері при абсолютному збігу із заданим у програмі.
Така техніка ще не встигла здобути повну довіру, адже багатьом складно повірити одночасно у простоту та точність біометричних замків. Але це лише справа часу, оскільки відбитки пальців у кожної людини абсолютно унікальні і підробити їх неможливо.
Можу виділити низку переваг біометричних замків:
- Простота в експлуатації, зручність, звільнення від необхідності носити зв'язки ключів, запам'ятовувати коди тощо. Потрібен лише додаток пальця до екрану;
- Підсвічування, що допомагає знайти екран за відсутності освітлення. Працює за датчиком руху;
- Режим тривоги, який активується при спробі відкриття таких дверей. Подається залежно від підключення на охоронний пульт або на сирену, яка голосно сповіщає округу;
- Зносостійкість сенсора: на практиці він здатний витримати три тонни навантаження з розрахунку на сантиметр квадратний;
- Надійність, схованість від сторонніх очей, захист від силового впливу, відмичок, відключення електроживлення;
- Програмування відбитків у необмеженій кількості.
До недоліків біометричних замків можна віднести високу вартість самих пристроїв та їх встановлення, адже нею повинні займатися лише фахівці, які беруть на себе відповідальність і за програмування, налаштування розпізнаваності та чутливості. Ще один недолік – недовіра з боку обивателів, хоча вона нічим не обґрунтована.
Я вірю в майбутнє біометричних замків і нові технології безпеки. Сучасні зломщики розвиваються у своїй майстерності та здатні розкрити двері або замок сейфа будь-якої складності. У випадку з біометричною технологією справи для них набагато важче.