Ножі: які вони бувають?
Ніж - найдавніша зброя, яка практично в первозданному вигляді дійшла до наших днів і міцно осіла в повсякденному житті. З часом з'явилися різновиди клинків, а функціонал їхнього використання значно зріс. Компанія Фортер пропонує складні та нескладні ножі від таких виробників як: Gerber, Ganzo, Ego та багато інших. Далі розглянемо основні призначення найпопулярніших моделей.
Їхня класифікація
- Тактичні та бойові ножі – універсальна холодна зброя, прийнята на озброєння бойовими структурами. Крім прямого призначення виконує функції туристичного чи технічного інструменту.
- Ножі для риболовлі та туризму. Туристичні моделі - найчастіше мають розкладну конструкцію для комфортного транспортування і займають мало місця (для туриста кожен зайвий грам ваги спорядження - смерті подібний). Прихильники активного виду відпочинку віддають перевагу моделям із пластиковою рукояткою та простоті дизайну як, наприклад: Ganzo G702. Рибальські - міцні, з чудовим заточуванням, яке не вимагає копіткого догляду. Часто оснащені гаком для потрошення та знімання шкіри. Модель Gerber Gator Gut Hook є яскравим прикладом для мечів подібної серії.
- Ніж-кредитка – сучасний та незамінний гаджет кожного мешканця мегаполісу. Вперше був представлений британським виробником і став настільки популярним, що ринок заполонили численні китайські репліки. Компактна складна конструкція, високоякісна сталь та портативні розміри (формат кредитної картки) дозволяють носити цей виріб у кишені портмоне.
- Ніж-метелик - незамінний помічник для розкриття конверта, нарізування продуктів під час пікніка, розрізання вузла або кабелю.
- Мультитули – різновид пасатижів з багатофункціональним набором інструментів, які включають і складаний ніж. Першими виробниками цього інструментарію стали швейцарські компанії Wenger та Victorinox.
- Спеціалізовані – вузькопрофільна група різальних інструментів, умовно об'єднана у цю категорію. До таких належать: медичні скальпелі, садові секатори, дайверські ножі та інша атрибутика.
Поради щодо вибору
Перед тим як купити ніж, незалежно від його призначення, варто визначити його основні параметри: функціональні можливості, довжину та матеріал виготовлення ріжучої кромки, ергономічність рукоятки та бюджет, що виділяється на дане придбання.